Bluzkę z dekoltem – zakładam bez kompleksów. Dekolt-usuwanie drobnych zmarszczek, rozszerzonych naczynek oraz przebarwień.



Bluzkę z dekoltem – zakładam bez kompleksów. Dekolt-usuwanie drobnych zmarszczek, rozszerzonych naczynek oraz przebarwień.

Słoneczna pogoda to zwykle dostateczny argument, by długi rękaw zamienić na odkrywającą dekolt bluzeczkę. To, co staje się przyjemnością, w dalszej perspektywie może jednak zaowocować mało atrakcyjnymi zmianami na skórze. Kto by się jednak nimi przejmował w dobie medycyny estetycznej. Zobacz, jak dbać o dekolt, by zawsze wyglądał pięknie!

Zabiegi wskazane do tej okolicy poleca dr n. med. Agnieszka Owczarczyk-Saczonek z gabinetu dermatologicznego w Olsztynie.

Wróg – nazwij go po imieniu

Zanim zastanowimy się, w jaki sposób korygować niedoskonałości widoczne na skórze dekoltu, opowiedzmy, z jakimi problemami w tej okolicy najczęściej zgłaszają się pacjentki do klinik urody.

 – Wśród najczęstszych problemów z pewnością można wymienić siateczkę drobnych zmarszczek, rozszerzone naczynia (teleangiektazje) oraz przebarwienia w postaci plam soczewicowatych. Do często spotykanych problemów należą również brodawki łojotokowe i włókniaki oraz rogowacenie starcze – wyjaśnia dr n. med. Agnieszka Owczarczyk-Saczonek.

Z czego wynikają te zmiany? – Na proces starzenia skóry dekoltu decydujący wpływ ma mniejsza niż w innych partiach ciała ilość gruczołów łojowych, włókien kolagenowych i elastycznych, a także minimalna podściółka tłuszczowa. Skóra w tym miejscu jest cieńsza, a przez to bardzo delikatna. Zdecydowanie nie służy jej też częsta ekspozycja na promienie ultrafioletowe – dopowiada ekspert. Na tempo procesu starzenia skóry dekoltu wpływają również inne czynniki, takie, jak: predyspozycje genetyczne, nieodpowiednia pielęgnacja, a nawet niewłaściwa postawa ciała. Garbienie się oraz spanie na wysokiej poduszce mogą prowadzić do osłabienia mięśni i w wyniku tego pojawienia się tzw. „śpiochów” – pionowych zmarszczek na dekolcie.




Remedium – zabiegi polecane przez lekarza

1. Mezoterapia ( zobacz wszystko o mezoterapii  ) z wykorzystaniem Redenisty I i II

Zabieg ten doskonale rewitalizuje skórę, nawadnia ją oraz ujędrnia. Kuracja Teosyal Redensity I składa się z trzech sesji przeprowadzanych co trzy tygodnie. Zalecana jest wiotkiej i pozbawionej blasku skórze pokrytej drobnymi zmarszczkami. Podczas zabiegu żel podawany jest śródskórnie wzdłuż linii zmarszczek.

Technika powierzchownych mikrowkłuć do naskórka sprawia, że produkt dozowany jest w takiej samej ilości na całej powierzchni. W efekcie skóra jest zagęszczona, gładka oraz odpowiednio nawilżona. Dzięki temu odbija światło i jest pełna blasku. Redensity II, oprócz pobudzania procesów przebudowy skóry, posiada także działanie antyoksydacyjne, zawiera m.in.: witaminę B6, cynk, miedź i minerały.

2. Pilingi

Poprawiają napięcie skóry, stymulują produkcję kolagenu oraz wyrównują koloryt. Warto zastosować połączenie pilingu pirogronowego z kwasem mlekowym lub pilingi z retinoidami.

3. Kuracja osoczem bogatopłytkowym

Osocze zawiera liczne czynniki wzrostu, dzięki czemu może stymulować procesy regeneracyjne tkanek, pobudzać fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu. Świetnie sprawdza się w okolicy dekoltu.

4. IPL (Intense Pulsed Light)

Odpowiednio dobrane parametry lampy pozwalają na poprawę jędrności (zabieg fotoodmładzania) oraz niwelują przebarwienia, teleangiektazje.

5. Termolifting z RF

Zabieg polega na stymulacji falą radiową poprzez system igiełek wnikających na dokładnie zaplanowaną głębokość 0,5-4 mm, tam gdzie chcemy uzyskać najsilniejszy efekt: napiąć skórę, zmniejszyć widoczność zmarszczek i drobnych przebarwień. Zabiegi wykonuje się w serii 3 – 4 zabiegów w odstępach około co 3 tygodnie.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ