Idealne usta – czyli jakie?



Idealne usta – czyli jakie?

Pełne usta uchodzą za piękne i zmysłowe, małe – raczej nie zwracają niczyjej uwagi. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej osób korzysta z dobrodziejstw, jakie oferuje im medycyna estetyczna i decyduje się powiększyć swoje usta. Metod jest kilka, jednak hitem wciąż pozostają zabiegi z kwasem hialuronowym.

Za wstrzyknięciem kwasu przemawia szereg korzyści: natychmiastowy, a zarazem naturalny efekt, bezpieczeństwo zabiegu, krótki okres rekonwalescencji oraz biodegradowalność preparatu. To przekonuje pacjentów, szczególnie wiosną, gdy odczuwamy większą potrzebę dokonania zmian w swoim wyglądzie. O szczegółach związanych z zabiegiem powiększania i modelowania ust opowiada dr Artur Sandelewski, specjalista chirurgii ogólnej, lekarz medycyny estetycznej z kliniki Esteuroda w Bielsku-Białej.




Co było, a nie jest…

– Zabiegi powiększania i modelowania ust nie są w medycynie estetycznej niczym nowym. Dawniej stosowano do tego celu skalpel, obecnie wykorzystuje się nowoczesne techniki bazujące na tak zwanych „wypełniaczach”, które zastąpiły mocno inwazyjną korekcję – wyjaśnia dr Artur Sandelewski.

– Wśród nich można wyróżnić oparte na substancjach syntetycznych preparaty z kwasem hialuronowym oraz naturalną – własną tkankę tłuszczową, która, o czym nie każdy wie, również może być stosowana w zabiegu powiększania ust – dodaje ekspert. Ta druga metoda to tak zwany lipofilling, polegający na pobraniu tłuszczu – najczęściej z okolicy brzucha lub bioder – i podaniu go po odpowiednim przygotowaniu w tkanki ust.

Którą metodę stosuje się najczęściej?

– W codziennej praktyce lekarza medycyny estetycznej najczęściej spotykam się z zabiegami modelowania ust, do których wykorzystuje się preparaty oparte na stabilizowanym kwasie hialuronowym. Jest to związane z bezpieczeństwem – na tę chwilę około 95% zabiegów wykonuje się z użyciem preparatów na bazie HA – mówi dr Artur Sandelewski.

Wśród nich znajdują się również produkty dedykowane okolicy ust, które powinny odznaczać się odpowiednią spoistością oraz elastycznością. Słowem – powinny być dostosowane do trudnego obszaru mimicznego, jakim jest okolica ust. – Do zabiegu powiększania i modelowania ust polecam swoim pacjentkom nowość na rynku

– Teosyal Kiss New Formulation, który zastąpił poprzednią wersję preparatu – Teosyal Kiss. Nowy produkt cechuje się jeszcze większą elastycznością oraz wydłużonym okresem działania. Ponadto jest bardziej subtelny i elastyczny, co pozwala lekarzowi podczas zabiegu w pełni kontrolować kierunek i dawkę podania – wyjaśnia lekarz. W przypadku tego zabiegu szczególnie ważne jest, by lekarz podpowiedział nam, jaki efekt będzie dla nas najkorzystniejszy. Usta, jak żadna inna okolica, zdradzają fakt poddania się zabiegowi medycyny estetycznej. Gdy są sztucznie i przesadnie uwydatnione efekt rzadko budzi zachwyt.

Nie daj się „napompować”

– Celem zabiegu powiększania ust powinno być podkreślenie naturalnego piękna, nie zaś ich fizyczne „napompowanie”. W mediach bez trudu znajdziemy przykłady ust, na które nigdy byśmy się nie zamienili. Tymczasem każde usta to inny przypadek. Dobry lekarz – doświadczony i posiadający tytuł lekarza medycyny estetycznej będzie w stanie doradzić nam oraz dobrać taką technikę i preparat, które jednocześnie spełnią nasze oczekiwania i pozwolą zapobiec hiperkorekcji – wyjaśnia lekarz. – Pamiętajmy, że w przypadku ust mniej znaczy lepiej. Podany preparat powinien być niedostrzegalny – dodaje dr Sandelewski.

Zalecenia przed i po

Decydując się na zabieg powiększania ust, powinniśmy pamiętać, że po wyjściu z gabinetu, przez okres 3 – 4 dni mogą one być obrzęknięte, bolesne, mogą też pojawić się na nich krwiaki bądź siniaki.

Zminimalizujesz ryzyko wystąpienia tych objawów, jeśli:

  • przed zabiegiem zastosujesz na wargi preparaty zawierające arnikę,
  • tydzień przed zabiegiem odstawisz preparaty obniżające krzepliwość (np. aspirynę) oraz witaminę E, które zwiększają ryzyko krwawienia.

Zachowasz osiągnięty efekt, jeśli:

  • po zabiegu będziesz unikać solarium, sauny oraz opalania się w naturalnym słońcu,
  • na usta zastosujesz kremy wzmacniające śluzówkę oraz utrzymujące działanie anti-aging.

Bardzo istotne jest również odpowiednie nawodnienie – pamiętajmy o wodzie mineralnej, szczególnie gdy przebywamy w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Gdzie można wykonać zabieg:

Esteuroda-Medycyna Estetyczna i Chirurgia Bielsko-Biała, Jaworzno rej. 600 758 663 www.klinikaurody.org.pl

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ