4 kroki do białych zębów!



Białe zęby to podstawa pięknego uśmiechu i co za tym idzie dobrego samopoczucia. Często jednak na powierzchni zębów pojawiają się nieestetyczne przebarwienia i zażółcenia. Co zrobić aby nasze zęby lśniły czystością? Warto zastosować się do kilku wskazówek!

1. Postaw na prawidłowe szczotkowanie

Często nieprawidłowo oczyszczamy zęby co może być przyczyną żółknięcia zębów – zbyt mocne tarcie ściera ochronne szkliwo a za krótki czas mycia uniemożliwia dokładne oczyszczenie wszystkich przestrzeni. Aby tego uniknąć warto poświęcić na szczotkowanie zębów conajmniej dwie minuty, dwa razy dziennie. Warto także mieć ze sobą szczoteczkę i małą tubkę pasty zawsze w torbie by móc umyc zęby np. po obiedzie w pracy. Do czyszczenia wybierajmy szczoteczki z miękkim włosiem np. taką jak szczoteczki Jordan Individual Soft.

2. Stosuj pasty wybielające

Producenci oferują wiele rodzajów past wybielających, także dla osób z wrażliwymi dziąsłami. Zawierają one tlenek wapnia i sodę oczyszczoną, które rozpuszczają przebarwienia i wzmacniają szkliwo zębów. Jeśli chcemy szybko uzyskać efekt rozjaśnienia warto zastosować pastę z efektem wybielenia już po pierwszym zastosowaniu – zawierają one niebieski pigment, który jednorazowo, optycznie pogłębia efekt bieli.



3. Używaj nici do zębów

Nici do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych są bardzo ważne w utrzymaniu bieli uśmiechu. Powierzchnia zębów ma pięć płaszczyzn – szczoteczki docierają tylko do trzech z nich. Czyszczenie przestrzeni między zębami jest absolutnie niezbędne, ponieważ zapobiega rozwijaniu się tam bakterii, które są główną przyczyną próchnicy i chorób dziąseł ale także pozwala się pozbyć osadów powodujących nieestetyczne przebarwienia między zębami i kamień nazębny. Jeśli chcesz wzmocnić efekty oczyszczania sięgnij po nić wybielającą np. Jordan Whitening, która posiada lepsze właściwości ścierające niż klasyczna nić.

4. Ogranicz jedzenie i napoje, które powodują przebarwienia

Część potraw i napojów powoduje silne przebarwianie się zębów. Częste spożywanie kleistych, gorących i ciemnych produktów również nie sprzyja utrzymaniu czystości – gdy wybielasz zęby, staraj się organiczyć picie kawy, herbaty, soku pomidorowego, lub wybieraj jaśniejsze wersje tych produktów – kawę z mlekiem, białe wino zamiast czerwonego, sok z winogron zamiast porzeczkowego. Dobrym rozwiązaniem jest też picie barwiących napojów przez słomkę, dzięki czemu ograniczasz ich kontakt z powierzchnią zębów. Pamiętaj o piciu wody – to najlepszy napój, który dodatkowo zneutralizuje działanie kwasów w ustach.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ