3 zabiegi które poprawią życie seksualne kobiety



Poród siłami natury i menopauza to najczęstsze przyczyny braku satysfakcji kobiet podczas współżycia. Powodem są zmiany w anatomii pochwy, które dzisiejsza medycyna jest w stanie naprawić w prosty i nieinwazyjny sposób. Oto trzy zabiegi, które poprawiają życie seksualne kobiet.

Im ciaśniej, tym lepiej

Wiele świeżo upieczonych mam i kobiet w okresie menopauzy skarży się na mało satysfakcjonujące życie seksualne. Powodem może być spadek napięcia i rozluźnienie ścianek pochwy, tzw. VRS. Nie ulega wątpliwości, że im pochwa ciaśniejsza, tym silniejsze doznania w trakcie współżycia, a co za tym idzie, częściej też doświadczają orgazmów.

Dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg obkurczania pochwy laserem. Zwiększa on napięcie i elastyczność tkanek i sprawia, że seks jest bardziej satysfakcjonujący – przekonują eksperci. Potwierdzają to badania opublikowane w Journal of the Laser and Health Academy w 2012 roku. Według nich 95 proc. kobiet po laseroterapii odczuwała w łóżku większe doznania, a 50 proc. przeżywała lepsze orgazmy.

W Polsce tego typu zabieg wykonuje się przy użyciu laser MonaLisa Touch. Jego oddziaływanie jest mało inwazyjne i ogranicza się do stymulacji organizmu do odpowiedniego działania własnymi siłami. – Wiązka lasera ogrzewa błonę śluzową pochwy i zawarty w niej kolagen. Pod wpływem wysokiej temperatury włókna kolagenowe kurczą się, rozpoczyna się także produkcja nowych, uelastyczniających i rewitalizujących ściany pochwy – mówi dr Dawid Serafin z Gyncentrum Ginekologia Plastyczna w Katowicach.

Dzięki nim pochwa staje się bardziej ciasna i elastyczna. Zabieg jest nieinwazyjny, bezbolesny i trwa zaledwie 10-15 minut. W przeciwieństwie do interwencji chirurgicznych, laser nie pozostawia blizn i nie powoduje krwawienia. Dzięki temu okres rekonwalescencji ograniczony do minimum. Zaraz po zabiegu kobieta może wrócić do codziennych zajęć, a do aktywności seksualnej już po 3 dniach – mówi dr Serafin.

Cena zabiegu: od 2500 PLN.




Mniejsze wejście do pochwy

Ale nie tylko zbyt luźne ścianki pochwy mogą być przyczyną braku odczuwania doznań, także rozluźnienie tkanek krocza. Ten problem okolic intymnych związany jest z wiekiem, przebytymi operacjami i porodami. – Podczas porodu wykonywana jest epizjotomia, czyli nacięcie krocza w końcowym etapie parcia, kiedy tkanki są napięte przez napierającą główkę dziecka. To znacznie utrudnia powrót pochwy do stanu sprzed porodu – wyjaśnia dr Serafin.

Dziś skorygowanie rozluźnionych tkanek krocza jest możliwe specjalnymi nićmi Vaginal Narrower. Zabieg, podobnie jak laseroterapia, jest nieinwazyjny i polega na założeniu dwóch specjalnych szwów w obrębie krocza. Wykorzystuje się do tego nici z haczykami w ułożonymi w dwóch kierunkach. Są one wykonane z kaprolaktonu – materiału, który jest całkowicie bezpieczny – nie powoduje podrażnień i rozpuszcza się po kilkunastu miesiącach od momentu umieszczenia w tkankach. Zabieg przeprowadza się w ciągu jednego dnia w znieczuleniu miejscowym, a efekt jest niemal natychmiastowy.

Cena zabiegu: od 2500 PLN/nić.

Uwypuklij jedno z najbardziej unerwionych miejsc- Augmentacja punktu G

Źródłem braku orgazmu może być także zbyt mały punkt G, czyli najwrażliwsza strefa erogenna kobiety znajdująca się na przedniej ścianie pochwy. Jeśli punkt jest wystarczająco uwypuklony, tym większa szansa na kontakt tego miejsca z członkiem. A wielokrotne i intensywne pobudzanie tej strefy wywołuje silne skurcze pochwy, co wzmacnia seksualne doznania płci pięknej.

Nic więc dziwnego, że zabieg powiększania punktu G staje się tak popularny jak powiększanie ust, czy wypełnienie zmarszczek na twarzy. Jest bardzo prosty, mało inwazyjny i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. A efekt można sprawdzić po 4 godzinach! Augmentacja punktu G polega na wstrzyknięciu około 5 cm od wejścia do pochwy, niewielkiej ilości preparatu na bazie kwasu hialuronowego – Desiralu. Substancja ta wypełnia tkankę, uwydatnia i ujędrnia ją, dzięki czemu jest wrażliwsza na bodźce.

Cena zabiegu: 2800 PLN.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ