Medycyna estetyczna – 3 sposoby na rewitalizację skóry



Zauważasz u siebie spadek elastyczności i przesuszenie skóry? Zmarszczki stają się coraz bardziej widoczne? Nie czekaj aż problem stanie się poważny – wypróbuj jeden ze sposobów na rewitalizację skóry!

Proces starzenia się skóry spowodowany jest zmniejszeniem się ilości kolagenu i elastyny (co jest skutkiem nieprawidłowej aktywności fibroblastów), ale wpływ na jego tempo i siłę ma też wiele czynników zewnętrznych. Wzmagają go m.in. stres, zmęczenie czy niedotlenienie. Niestety nie można całkowicie zapobiec tym zmianom. Decydując się na rewitalizację, czyli odpowiednie nawilżenie i odżywienie skóry możemy jednak opóźnić ten proces i dłużej cieszyć się młodym wyglądem. Jak to zrobić?

Pierwsza pomoc

Chciałabyś profesjonalnie zadbać o kondycję skóry, ale obawiasz się pierwszej wizyty w gabinecie? Na początek wybierz delikatną i nieinwazyjną procedurę. – Jeżeli pacjent nie korzystał wcześniej z medycyny estetycznej, dobrym pierwszym zabiegiem może być PRX-T33. Jest to zabieg łączący cechy peelingu i skinboostera – biorewitalizuje, ujędrnia, rozjaśnia i wygładza skórę – wyjaśnia dr Monika Kuźmińska z Yonelle Zwolińska Beauty Institute.

Zastrzyk młodości

Mezoterapia to zabieg polegający na licznych płytkich nakłuciach skóry w celu wprowadzania do niej określonych substancji, które ją zregenerują, ujędrnią i nawilżą. Najczęściej używa się w tym celu kwasu hialuronowego lub mieszanek peptydów i witamin. Do mezoterapii można wykorzystać także osocze bogatopłytkowe, które również daje znakomite efekty, a do tego jest materiałem autologicznym.

– Odwirowane w specjalny sposób osocze zawiera liczne substancje aktywne, czynniki wzrostu, które poprawiają gęstość, jędrność i koloryt skóry, zmniejszają zmarszczki i bruzdy oraz mają działanie wolumetryczne. Rezultaty, które uzyskujemy są efektem naturalnego procesu naprawczego organizmu – dodaje dr Kuźmińska.




Zadziałaj ciepłem

Efekt rewitalizacji uzyskamy również działając na włókna kolagenowe bodźcami termicznymi, co pozwala obkurczyć je do pierwotnej długości, a tym samym zagęścić oraz zwiększyć napięcie i elastyczność skóry. Jakie zabieg najlepiej wybrać? Jedną z możliwości jest zabieg urządzeniem Zaffiro, który do rozgrzania głębokich warstw skóry wykorzystuje promieniowanie podczerwone. Jest to zabieg o potwierdzonej skuteczności w rewitalizacji skóry, stosowany i sprawdzony w wieloletniej praktyce gabinetów na całym świecie.

– Co odróżnia go od konkurencji? Duża skuteczność przy małej częstotliwości zabiegów (raz w miesiącu), nieinwazyjność, brak okresu rekonwalescencji – mówi dr Kuźmińska. Zaffiro może być traktowany jak zabieg lunchowy – pierwsze efekty widoczne będą bezpośrednio po zabiegu, ale zmiany zachodzić będą jeszcze przez ok. 6 miesięcy. U osób do 35 roku życia często wystarczy wykonanie jednego zabiegu, u osób starszych dobrze zastosować serię trzech zabiegów w sekwencji miesięcznej.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ