Ziołowa terapia na boreliozę



Borelioza jest przewlekłą, wieloukładową chorobą przenoszoną przez kleszcze, która wydaje się atakować wszystkie rodzaje tkanek i wszystkie organy ludzkiego ciała. Zgodnie ze statystykami, ze względu nas wysoki odsetek kleszczy będących nosicielem chorobotwórczego krętka, z roku na rok w Polsce wzrasta liczba odnotowanych przypadków osób chorych na boreliozę.

Borelioza to groźna choroba, która potrafi zniszczyć życie. Niestety większość dotkniętych nią osób nawet nie wie o jej istnieniu. Miliony ludzi ze zdiagnozowanym reumatoidalnym zapaleniem stawów, stwardnieniem rozsianym, chorobą Alzheimera, fibromialgią, syndromem chronicznego zmęczenia lub innymi degenerującymi chorobami mogą w rzeczywistości chorować na boreliozę.

Borelioza jest bowiem mistrzem kamuflażu i potrafi naśladować niemal każdą chorobę. Może powodować szereg objawów, takich jak: wędrujące bóle stawów, mięśni i ścięgien, rumień wędrujący, drętwienie i drżenie kończyn, zaburzenia autonomicznego układu nerwowego, bóle głowy, szumy w uszach, problemy z oczami, zaburzenie rytmu serca, paraliż mięśni twarzy, zmęczenie, depresję, dezorientację, trudności w myśleniu, zaburzenia pamięci krótkiej i wiele innych.

Szacuje się, że w Polsce na boreliozę ( zoacz wszystko o boreliozie ) zapada co najmniej 40 000 osób rocznie. Obszar naszego kraju uznawany jest za endemiczny, to znaczy, że nie ma bezpiecznego rejonu, gdzie kleszcze nie są zarażone krętkami boreliozy. Żeby zarazić się boreliozą, wcale nie trzeba iść do lasu, gdyż zarażone kleszcze spotkać można również w ogródku przydomowym, łące, sadzie lub parku miejskim. Szacuje się, że odsetek zakażonych kleszczy, w różnych rejonach Polski, osiągać może nawet ponad 60%.

Leczenie boreliozy przysparza wiele trudności. Pomimo, że antybiotyki w przypadku wielu osób działają efektywne, nie oznacza to, że działają skutecznie na każdego chorego. Dlatego potrzeba rozsądnej alternatywy, która będzie pomocna podczas leczenia boreliozy w sytuacji, gdy użycie antybiotyków okaże się nieefektywne.



modanaurode.pl borelioza rumien_wedrujacy

Dla tych, którzy chcą wybrać alternatywną metodę leczenia boreliozy dostępny jest szeroki asortyment ziół wykazujących dużą efektywność w boreliozie. Jednym z najwybitniejszych znawców roślin leczniczych naszych czasów jest Stephen Harrod Buhner, który opracował kurację naturalnego leczenia boreliozy i chorób odkleszczowych. Oparta jest ona na przebadanych klinicznie ziołach, które dostępne są w e-sklepie lymeherbs.pl.

 

Zioła polecane przez Buhnera znacznie obniżą lub wyeliminują obciążenie organizmu bakteriami Borrelii (również układu nerwowego i mózgu), podwyższą odporność w sposób, który umożliwia swoistą odpowiedź organizmu na zakażenie oraz zredukują podstawowe objawy boreliozy, takie jak zapalenie stawów, problemy kardiologiczne, problemy skórne, zmęczenie umysłu czy ospałość.

Schemat przygotowany przez Buhnera oferuje nową nadzieję licznym rzeszom chorych, u których farmakologiczne leczenie nie powiodło się.

Dlatego obecnie jest jednym z najbardziej znanych i skutecznych protokołów ziołowych stosowanych przy boreliozie. Może być stosowany również wraz z antybiotykami podczas niesienia pomocy w walce z ciężkimi objawami choroby

rumień wędrujący

Do ziół z Protokołu Buhnera należą m.in.:

– Rdest japoński, aktualnie uważany za najlepsze zioło na neuroboreliozę, zabija krętki boreliozy, hamuje procesy autoimmunologiczne i ochrania system nerwowy

– Koci pazur jest najsilniejszym ziołem immunostymulującym przy boreliozie i koinfekcjach, zwiększa ilość leukocytów CD57, które są istotne w walce z boreliozą

– Andrographis zabija krętki boreliozy i przekracza barierę krew-mózg

– Żeń-szeń syberyjski silnie inicjuje odpowiedź immunologiczną na infekcje krętkowe, pomaga przywrócić wytrzymałość i dodaje energii

– Kolcorośl działa przeciwbakteryjnie, usuwa toksyny bakteryjne, polecana jest przy reakcji Herxaimera

– Traganek błoniasty zalecany tylko we wczesnej boreliozie i zapobiegawczo dla osób żyjących w rejonach endemicznych.

Autor tekstu: “Monika Duszyńska sklep Lymeherbs.pl”

Czego żałujemy przed śmiercią?

Ponad 30% badanych chciałoby, aby ich ostatni list trafił do partnera lub współmałżonka. Jako społeczeństwo unikamy rozmów o śmierci, budzi…
CZYTAJ

Zespół jelita drażliwego – rosnący problem zdrowotny. Czy przeszczep mikrobioty jelitowej może zmienić życie pacjentów?

Ostatnia dekada przyniosła przełomowe odkrycia dotyczące mikrobioty jelitowej, które zmieniają podejście do leczenia zespołu jelita drażliwego (IBS). Szacuje się, że…
CZYTAJ

Jak zadbać o jelita po Świętach Wielkanocnych?

Wielkanoc dobiegła końca, a wraz z nią czas intensywnego biesiadowania przy suto zastawionych stołach. Wiele osób zastanawia się, jak teraz…
CZYTAJ

Szybki detoks po świętach? Dietetyczka ostrzega przed niebezpiecznymi środkami przeczyszczającymi

Po świątecznym przejedzeniu wiele osób sięga po herbatki i tabletki przeczyszczające, licząc na szybki detoks. Jednak Ania Janiszewska-Janowicz, dietetyczka Grupy…
CZYTAJ

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Zespół jelita drażliwego – rosnący problem zdrowotny. Czy przeszczep mikrobioty jelitowej może zmienić życie pacjentów?

Ostatnia dekada przyniosła przełomowe odkrycia dotyczące mikrobioty jelitowej, które zmieniają podejście do…
CZYTAJ

Jak zadbać o jelita po Świętach Wielkanocnych?

Wielkanoc dobiegła końca, a wraz z nią czas intensywnego biesiadowania przy suto…
CZYTAJ

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ