6 sposobów na piękne spojrzenie



Okolice oczu to wyjątkowo delikatne i wrażliwe miejsce, na którym oznaki upływającego czasu szybko stają się widoczne. Każdy problem wymaga jednak innego rozwiązania. Podpowiadamy, jakie składniki w kremach pod oczy przywrócą spojrzeniu blask i młodość.

Bardzo cienka skóra wokół oczu wymaga szczególnej pielęgnacji. Już po 25 roku życia pierwsze oznaki starzenia stają się widoczne – dlatego niezbędna jest prawidłowa pielęgnacja, której nie warto odkładać na później. Podstawą jest dobry krem odpowiednio dobrany do potrzeb.

Sucha skóra i drobne zmarszczki

Najważniejsze jest nawilżenie – skórze suchej i cienkiej, sprawiającej wrażenie „papierowej”, na której widoczne są już pierwsze drobne zmarszczki, pomoże krem zawierający kwas hialuronowy, który nawilży i delikatnie wypełni obszar wokół oczu. Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka, a jego funkcją jest wiązanie wody.

Skóra wiotka z widocznymi zmarszczkami

Utrata jędrności i wyraźnie widoczna siateczka zmarszczek potrzebują kremu o bogatszym składzie. Skuteczne będą te zawierające retinol i peptydy – liftingują one okolice oka i poprawiają odnowę komórkową.

Opuchnięcia

Na opuchnięte oczy najlepsze będą kremy zawierające kofeinę lub wyciąg z arniki – składniki te pomogą w drenowaniu zastojów limfy. Ulgę przyniosą też preparaty pod oczy, których opakowanie wyposażone jest w chłodzącą, metalową końcówkę. Delikatny masaż skóry wokół oczy zmniejszy opuchnięcia.




Cienie pod oczami

Problem ten dotyka kobiety i mężczyzn bez względu na wiek. Pomóc może dobry korektor pod oczy – zwłaszcza ten w odcieniu żółtym, które pomogą zatuszować niedoskonałości i rozświetlić skórę. Warto też spróbować rozwiązać sam problem. Sprawdzą się serum i kremy wykorzystujące właściwości witaminy C – rozjaśnia ona cienie, a jako antyoksydant neutralizuje też niszczące działanie wolnych rodników.

Brak blasku

W tym przypadku również pomoże witamina C, która rozjaśni skórę i nada jej promienną świeżość. Dodatkowo można dodać do zwykłego kremu pod oczy delikatne drobinki rozświetlające, które natychmiast nadadzą spojrzeniu jasności i optycznie zmniejszą zapadnięte okolice pod oczami.

Gdy kremy to za mało

Nie zawsze zwykły krem wystarczy, by rozwiązać problem ze zmęczonym spojrzeniem, wiotczejącą skórą czy postępującym ubytkiem tkanki podskórnej, powodującym powstawanie tzw. doliny łez. W sytuacji, gdy potrzeba bardziej zdecydowanych działań, warto skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej.

Do wyboru jest szeroki wachlarz zabiegów, które pozwolą przywrócić młodzieńcze i pełne blasku spojrzenie. Skuteczną metodą jest zastosowanie wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, które zapewnią nam bezpieczeństwo i naturalny efekt. Jednym z popularniejszych tego typu preparatów jest nagrodzony Perłą Dermatologii 2016 Juvéderm Volbella with Lidocaine. Poprawia on elastyczność skóry i jej koloryt, delikatnie spłyca zmarszczki, zmniejsza zasinienia i tendencje do opuchnięć. Efekty zabiegu utrzymują się ok. 12 miesięcy.

Perfumy Creed – propozycja dla wybierających zapachy świadomie

Na rynku perfumeryjnym, zdominowanym przez największe marki modowe, wciąż można znaleźć produkty niesztampowe, może nawet niszowe z punktu widzenia osób,…
CZYTAJ

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem zaburzeniem ostrego widzenia. Zazwyczaj pierwsze jej objawy, czyli…
CZYTAJ

Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji i diecie

Suche włosy to częsty problem, który może wynikać z wielu przyczyn, takich jak na przykład stylizowanie na gorąco, używanie agresywnych…
CZYTAJ

Mniej marnowania, więcej radości. 
Problem świątecznego marnotrawstwa żywności w Polsce

Marnotrawstwo żywności w okresie Świąt jest szczególnie istotnym problemem. Grudzień to czas wzmożonych zakupów, przygotowywania potraw w dużych ilościach i…
CZYTAJ

Magia świątecznych smaków – tradycja w nowoczesnym wydaniu

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen rodzinnego ciepła i okres kultywowania wielu tradycji. Wspólne gotowanie i delektowanie się świątecznymi…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe warzywa czy nabiał chętnie zamieniamy na ciepłe posiłki…
CZYTAJ

Jak rozciągnąć świąteczny budżet? Odkryj inspiracje na niedrogie prezenty pod choinkę za mniej niż 50 zł!

Czas świąt należy do najtrudniejszych finansowo okresów w roku, co potwierdza 47% polskich uczestników badania. Od kupowania prezentów i przygotowywania…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego

Prezbiopia, znana również jako starczowzroczność, nie jest chorobą, ale związanym z wiekiem…
CZYTAJ

Dlaczego zimą mamy większą ochotę na mięso? I co z tym zrobić?

Gdy nadchodzą zimniejsze dni, wiele osób zauważa u siebie zmianę apetytu: surowe…
CZYTAJ

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ