Pajączki na twarzy, zabieg VeinWave – nowy sposób walki z „pajączkami”



Zmorą wielu kobiet są widoczne, pęknięte lub rozszerzone naczynka, które najczęściej pojawiają się na nosie i policzkach.

Dziś możemy je w prosty i nieinwazyjny sposób usunąć, unikając tym samym ton maskującego niedoskonałości make-up’u. Pomoże nam w tym nowy zabieg dostępny w gabinetach medycyny estetycznej – VainWave.
Koniec z pajączkami

„Pajączki” na twarzy mogą pojawić się w każdym wieku. Ich rozwój związany jest najczęściej uwarunkowaniami genetycznymi i zmianami hormonalnymi. Do tej pory ich usuwanie wiązało się z bólem. Dziś do dyspozycji jest nowe urządzenie VeinWave, które zamyka naczynka dzięki kontrolowanej energii wysokiej częstotliwości (RF) przekazywanej przez mikroskopijną igłę wyłącznie do uszkodzonych naczynek, nie powodując przy tym bólu i minimalizując skutki uboczne.

– Zabieg trwa od 1-25 minut i daje natychmiastowy efekt usuwając oznaki choroby. W tym czasie możliwe jest trwałe wyeliminowanie około 80 – 100 cm leczonych żył. Najczęściej do usunięcia problemu wymagana jest tylko jedna seria zabiegu. VeinWave, stosuje się zarówno do usuwania pajączków z twarzy, ramion i innych części ciała. Natomiast dzięki wykorzystaniu termokoagulacji jest on całkowicie bezpieczny dla pacjentów ze zmianami naczyniowymi – mówi dr Justyna Wykręt z Body Care Clinic w Katowicach.




Zabieg usuwania pajączków:

Zabieg nie powoduje żadnych skutków ubocznych w postaci blizn, przebarwień i podrażnień. VeinWave, nie niszczy naskórka. Sam zabieg jest bezbolesny, odczucie, które mu towarzyszy często porównywane jest do ukąszenia komara. Wiele jednak zależy od części ciała, która poddawana jest terapii – nieznaczne i chwilowe pieczenie odczuwalne jest w miejscach szczególnie wrażliwych np. na nosie lub kostce.

Dzięki przekazywaniu wiązki energii wyłącznie do uszkodzonych naczynek unika się wymaganego np. przy zabiegach laserowych okresu rekonwalescencji. Po zabiegu można od razu nałożyć make-up. VeinWave, może być także stosowany do każdego rodzaju skóry, w tym do skóry o ciemnej karnacji. Co jednak bardzo ważne, zabieg ten usuwa tylko objawy, nie leczy przyczyn kruchości naczyń krwionośnych.
modanaurode.pl dr Justyna Wykręt
Po zabiegu pora na profilaktykę

– Jeśli od lat zmagamy się z tym problemem powinniśmy unikać czynników mogących mieć wpływ na ponowny rozwój pajączków. Przede wszystkim zrezygnujmy z wizyt w solarium i w saunie, zimą unikajmy wchodzenia z nagrzanych pomieszczeń wprost na mróz. Jeśli mamy problem z pajączkami na nosie, starajmy się nie naciskać go oprawkami okularów. Może to zwiększać ciśnienie w naczynkach krwionośnych, powodując ich powiększenie. Należy także unikać peelingów mechanicznych, kąpieli parowych i silnych kosmetyków – tłumaczy dr Justyna Wykręt.

Specjaliści zalecają także unikania alkoholu, dymu papierosowego, intensywnych ćwiczeń, mocnej kawy. Warto natomiast uzupełnić dietę w witaminę C, która wzmacnia ścianki naczyń
dr Justyna Wykręt
krwionośnych. Istotny jest również odpowiedni dobór kosmetyków, zależny od pory roku. Mimo wykonanego zabiegu należy kontynuować odpowiednią pielęgnację skóry, by nie dopuścić do pojawienia się pajączków w nowych miejscach.

Cena zabiegu: od 200 zł

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ