Wiosna na sportowo! O czym pamiętać, kompletując strój do ćwiczeń?



Udało się! Pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wreszcie wiosnę! Czeka na nas budząca się do życia natura i cieplejsze dni. Okres ten wpływa także na nasze samopoczucie: mamy więcej energii i siły do działania, częściej spędzamy wolny czas na świeżym powietrzu. To doskonała okazja, by trening w sali lub w domowym zaciszu zamienić na sport pod chmurką. Nowy sezon to też świetny moment na wymianę sportowej garderoby. W czym ćwiczyć podczas wiosennej aktywności?

Czas na przygotowanie formy do lata uważamy za rozpoczęty! Pogoda rozpieszcza nas pierwszymi promykami słońca i kusi do wyjścia na zewnątrz. To idealny moment na uwzględnienie aktywności na świeżym powietrzu w swoim planie treningowym. Pamiętajmy jednak, że decydując się na trening pod chmurką, należy wziąć pod uwagę… pogodę właśnie.

Wiosna to pora, kiedy w jednej chwili możemy doświadczyć słońca i niemal letniej temperatury, a za moment – porywów silnego i chłodnego wiatru lub okresowego deszczu. Wychodząc w szortach i koszulce z krótkim rękawkiem kapryśna pogoda może nas nieprzyjemnie zaskoczyć. Komfortowy i właściwie dobrany do warunków pogodowych ubiór pozwoli nam w pełni skupić się na ruchu i założonych celach. O których elementach garderoby warto pamiętać i co wziąć pod uwagę, jeśli jesteśmy na etapie jej kompletowania?

Warstwy, warstwy

Podobnie jak w przypadku treningu zimą, szczególnie na początku wiosny poleca się ubiór na tzw. cebulkę. Zbyt ciepłą do temperatury na zewnątrz odzież termoaktywną zastąpmy wysokiej jakości kompletem do ćwiczeń: dopasowanymi legginsami, odprowadzającą wilgoć koszulką oraz lekką kurtką przeciwdeszczową. Taki zestaw sprawdzi się szczególnie podczas biegania. Jeśli planujemy trening na siłowni plenerowej lub odbyć praktykę na macie – ubierzmy na siebie dodatkowo ciepłą bluzę dresową.

– Warstwowa metoda ubioru sprawdza się w każdych warunkach: kiedy jest nam za gorąco – ściągamy bluzę i po chwili wracamy do sportu. Jednak kompletując stój do ćwiczeń na świeżym powietrzu, warto wziąć pod uwagę ryzyko przegrzania. Aby je zminimalizować, wybierajmy materiały oddychające, zdolne odprowadzić lub pochłonąć nadmiar wilgoci. Zestaw do biegania powinien posiadać specjalny system wentylacji, a dopasowana do ćwiczeń siłowych odzież – pełną swobodę ruchu i doskonałą cyrkulację powietrza. Nie chcemy zacząć sezonu wiosennego od przeziębienia – wyjaśnia Dariusz Sadziński, Product Manager marki Gatta i Gatta Active.

Dostosowanie ubioru do aktywności

Kolejnym krokiem do kompletowania swojej sportowej szafy jest rodzaj podejmowanej aktywności fizycznej. Wybierając rower, skupmy się na przylegających do ciała elementach ubioru, tak by wiatr nie dał o sobie znać podczas jazdy. Oprócz obcisłej koszulki, doskonałym wyborem będą elastyczne bezszwowe legginsy lub kolarki z wysokim stanem. Szeroka guma w pasie ochroni lędźwie przed zimnem, a nowoczesna technologia szycia bez szwów pozwoli na wygodną przejażdżkę bez zsuwania materiału, zbytniego ucisku i uwierania.




– Odzież sportowa bezszwowa jest bardzo chętnie wybierana do uprawiania różnego rodzaju aktywności: od rozciągania i praktyki jogi, przez jazdę na rowerze po wymagający trening siłowy. Jedną z głównych właściwości technologii seamless jest jej elastyczność i dopasowanie do ciała. Dzięki maksymalnemu ograniczeniu ilosci szwów taki materiał nie powoduje otarć i podrażnień skóry, jest więc wyjątkowo wygodny szczególnie przy ćwiczeniach wymagających większego zakresu ruchu. Dodatkowym atutem odzieży bezszwowej jest wykorzystanie gęstego splotu włókien – legginsy nie prześwitują w żadnym z miejsc – dodaje Dariusz Sadziński.

Przygotowując się na wiosenny trening na świeżym powietrzu pamiętajmy o jeszcze jednym: przyjemności! Każda aktywność, którą podejmujemy, powinna nam sprawiać satysfakcję i być zadowalającą. Z pewnością pomoże w tym odpowiednie nastawienie na cel oraz wygodny i dostosowany do pogody ubiór: w końcu nic tak nie dekoncentruje w czasie kolejnych serii lub okrążeń jak uwierający szew czy chłód.

***
O firmie:
Gatta Active to sportowa siostra marki Gatta – polskiej firmy założonej w latach 90-tych, będącej niekwestionowanym liderem wśród polskich producentów rajstop i bielizny. Odzież sportowa Gatta Active to świetne połączenie wysokogatunkowych materiałów, ciekawych rozwiązań technologicznych i komfortu. Ubrania zostały przygotowane w taki sposób, aby podnosić efektywność treningów dzięki właściwej cyrkulacji powietrza oraz zapewnieniu maksymalnego komfortu. W skład kolekcji wchodzą sportowe topy i legginsy damskie, odzież sportowa męska oraz dresowe bluzy i spodenki sportowe, pozwalające maksymalnie skupić się na wykonywanej aktywności. Bezszwowa technologia redukuje możliwość powstawania bolesnych otarć czy też irytującego ocierania.

Właścicielem marki Gatta jest Grupa Ferax – znajdująca się w czołówce producentów wyrobów pończoszniczych i bezszwowych. To firma wiodąca we wprowadzaniu innowacji produktowych i technologicznych, jak również w przestrzeganiu najwyższych standardów jakości, pracy i etyki w procesie produkcji i wytwarzania. Do kluczowych marek Grupy należą: Gatta (rajstopy, pończochy, bielizna, odzież, stroje kąpielowe), Gatta Active (odzież sportowa) oraz Wola (skarpetki).
Więcej informacji o Gattcie i jej produktach: https://gatta.pl/pl/

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ