Król wszechstronności z dalekich stron. Kwas azjatykowy dla nawilżenia, regeneracji i anti-ageingu



Idealny składnik kosmetyczny powinien być synonimem skuteczności i wszechstronności. Dobrze, by pochodził także z natury i działał w symbiozie z organizmem. Czy taki komponent istnieje? Kosmetolodzy odpowiadają, że tak! Pozyskiwany z wąkroty azjatyckiej kwas azjatykowy to prawdziwy król sektora beauty.

A gdyby istniał idealny składnik kosmetyczny… jak by działał? Każda z nas udzieli, oczywiście, innej odpowiedzi w zależności od tego, jaki typ cery posiada. Większość – ceni w składnikach aktywnych wpływ na nawilżenie skóry oraz skuteczność w obszarze anti-ageingu. Z kolei grupa mająca cerę ze skłonnością do przebarwień i podrażnień często postrzega „idealny komponent kosmetyczny” jako ten, który będzie działał przeciwzapalnie. Jaki jest wspólny mianownik potrzeb naszej skóry? Nazywany jest kwasem azjatykowym i pochodzi z wąkroty azjatyckiej.

Składnik idealny z dalekiej Azji i Afryki

Kwas azjatykowy to składnik aktywny występujący w cantella asiatica, czyli roślinie leczniczej zwanej inaczej Gotu Kola, tygrysim zielem, czy wąkrotą azjatycką. Rośnie ona m.in. w Pakistanie, Indiach, na Madagaskarze i w Oceanii. Nazwa brzmi egzotycznie i większość z nas wie o tej roślinie niewiele… a szkoda, bo wąkrota azjatycka i sam kwas, który jest z niej pozyskiwany, zachwyciły medycynę tradycyjną setki lat temu. Ostatnio kwas azjatykowy na dobre zawojował świat beauty, a jego popularność stale rośnie. Dlaczego? Ponieważ zbawiennie wpływa on na trzy najbardziej pożądane przez nas aspekty dotyczące kondycji skóry: nawilżenie, gojenie i odmłodzenie. Co więcej, wszystkie te funkcje spełnia jednocześnie. A zatem – jest to składnik idealny.

Nawilżenie, anti-ageing i usuwanie niedoskonałości

Jak to działa? Kosmetolodzy wyjaśniają, że kwas azjatykowy skutecznie stymuluje obecne w skórze fibroblasty do syntezy kwasu hialuronowego i kolagenu. – Dzięki temu skóra zyskuje właściwie we wszystkich obszarach jednocześnie – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Peel Mission.

– W efekcie stosowania kwasu azjatykowego cera staje się odpowiednio nawilżona i odżywiona. Zauważalna jest znaczna poprawa jędrności i elastyczności skóry. Obserwujemy wygładzenie cery oraz zmniejszenie widoczności zmarszczek – dodaje.

Jak podkreślają eksperci, jednym z cenniejszych funkcji kwasu pochodzącego z cantella asiatica jest zapobieganie fotostarzeniu, czyli przyśpieszonemu starzeniu skóry w wyniku ekspozycji na promienie UV. To wielka zaleta, ale… na tym jeszcze nie koniec. Kwas azjatykowy z powodzeniem stymuluje proces gojenia i usuwa niedoskonałości cery.

Świat beauty od setek lat szuka składnika idealnego – takiego, który wpływa na wygląd skóry, jej kondycję oraz pozwala na usuwanie niedoskonałości. Czy taka wszechstronność jest możliwa? Kosmetolodzy odpowiadają – jak najbardziej. Kwas azjatykowy zdecydowanie stoi na podium w tym zakresie.




Peel Mission® Asiatic Peel Cream
Ultranawilżający, lekki i orzeźwiający krem wykorzystujący siłę fuzji kwasu azjatykowego oraz kompozycji wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z drzewa Sacha Inchi. Zapewnia błyskawiczny efekt głębokiego i długotrwałego nawilżenia oraz wygładzenia naskórka na poziomie komórkowym. Wspomaga łagodzenie podrażnień, wzmacnia barierę naskórkową i zapobiega transepidermalnej utracie wody.
Pojemność: 50 ml
Cena: 165 zł


Peel Mission® Asiatic Peel Gel
Skoncentrowane serum-żel stanowiące źródło nawilżenia dla odwodnionej, ściągniętej cery. Swoje właściwości (wzmacnianie mechanizmów obronnych skóry) zawdzięcza unikalnemu połączeniu kwasu azjatykowego oraz oleju z wiesiołka. Taka receptura mobilizuje skórę do walki ze szkodliwymi czynnikami. Tworzy długotrwałe rezerwy wilgoci, likwidując odczucie ściągnięcia i dyskomfortu. Wygładza skórę i przywraca blask. Ma delikatną i lekką konsystencję, dzięki czemu szybko się wchłania.
Pojemność: 30 ml
Cena: 115 zł

Peel Mission® Asiatic Peel Tonic
Asiatic Peel Tonic to preparat przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry odwodnionej i suchej. Zawiera kwas azjatykowy oraz olej z wiesiołka, dzięki którym łagodzi podrażnienia, wzmacnia barierę naskórkową oraz zapewnia efekt nawilżenia skóry. Podtrzymuje efekt zabiegu ASIATIC PEEL.
Pojemność: 200 ml
Cena: 99 zł

###
Peel Mission® to marka, której obecność na rynku definiuje wiedza ekspertów oraz wykorzystanie najbardziej zaawansowanych technologii. Pasja, innowacja i dążenie do doskonałości to najważniejsze filary marki, stanowiące jej fundamenty od momentu stworzenia do dziś. Oferta produktowa marki to najwyższej jakości zabiegi skierowane dla lekarzy medycyny estetycznej oraz kosmetologów, która tworzy gama innowacyjnych peelingów chemicznych o farmaceutycznej czystości. Różnorodność stężeń i produktów dostępnych w portfolio marki, pozwala na efektywne ich wykorzystanie i zaprojektowanie programu idealnie skrojonego do potrzeb skóry każdego Klienta.
Farmaceutyczna receptura bazująca na monokwasach, pozwalająca stworzyć spersonalizowany program inicjujący procesy regeneracyjno-naprawcze w skórze, wpływające na skuteczne redukowanie defektów skórnych o różnym podłożu. Twórcy marki podkreślają systemiczne działanie produktór, dzięki któremu wspomagają one walkę z problemami skórnymi, a nie tylko redukują ich objawy. Produkty Peel Mission® mają płynną konsystencję, dzięki czemu nie tylko są bardziej wydajne, ale przede wszystkim ich wpływ na skórę jest zmaksymalizowany, co w rezultacie prowadzi do osiągnięcia spektakularnych efektów.
Peel Mission® to marka, która bierze pełną odpowiedzialność za spełnianie wymagań prawa polskiego, jak również sprawdzonych i powszechnie stosowanych światowych standardów (ISO, GMP). Mając na uwadze bezpieczeństwo Klientów i wysoką jakość produkcji, firma działa w oparciu o standardy Dobrej Praktyki Produkcyjnej (ang. Good Manufacturing Practice). Certyfikat GMP to gwarancja stosowania rygorystycznych wymagań jakości w odniesieniu do procesu produkcji, surowców oraz pełnej kontroli nad ich pochodzeniem.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ