Stawianie baniek, naturalna terapia naszego ciała.
Stawianie baniek to bardzo prosta i skuteczna metoda. udowodniono iż stawianie baniek daje zdecydowaną poprawę u około 90% pacjentów poddajacych sie tej metodzie leczenia. Stawianie baniek znane jest od bardzo dawna, niestety ta metoda ostatnimy czasie jest coraz rzadziej stosowana. A to z kilku przyczyn.
Jedną z przyczyn zanikania tej metody jest fakt iz latwiej teraz nam jest sięgnąc po antybiotyk zakupiony w apktece, kolejna z przyczyn to fakt iż stosunkowo niewiele jest osób, które potrafią stawiac bańki.
Co daje stawianie baniek?
Mianowicie, stawianie baniek, zwiększa odporność naszego organizmu, czyli nasz organizm łatwiej sobie radzi z infekcjami oraz chorobami. Zabieg stawiania baniek poruwnuje się często do akupresury i akupunktury.
Tradycyjne bański stawia się za jednym razem w około 20 do 30 sztuk. Bańki umiejscawia się na plecach, bokach lub na klatce piersiowej. W zabiegu stawiania baniek możemy wyodrebnic dwa rodzaje: bańki suche i bańki gorące-ogniowe.
Zabieg z zastosowaniem baniek goracych-ogniowych:
Zabieg z bańkami gorącymi powszechnie uważany jest za zabieg skuteczniejszy od zabiegu bańkami suchymi inaczej próżniowym. Sam zabieh wygląda w następujący sposób:
Bańkę musimy zwilżyc na jej obrzeżach, następnie nasączonym denaturatem wacikiem (podpalonym) ociera się wnętrze bańki. Po nagrzaniu bańki, bańka przykładana jest do ciała pacjenta (najczęściej sa to plecy) i przytrzymujemy bankę aż do momentu zassania.
Zabieg z zastosowaniem baniek suchych-próżniowych:
Bańki suche-próżniowe, przeważnie posiadają na górze specjalny zawór, do którego przykłada się specjalna pomkę a nastepnie wysysa powietrze z wnętrza bańki. Przy tym zabiegu, możemy doskonale kontrolowac podcisnienie w bańce, poprzez skalę jaka jest umieszczona na pompce. Takie bańki są bardzo dobrym rozwiązaniem w momencie gdy zabiegowi poddawane są dzieci , ponieważ sami regulujemy siłę zasysania.
Istnieją też bańki suche próżniowe, które wykonane są w całości z gumy, i w tym przypadku podciśnienie w tych bańkach powstaje na skutek naciśnięcia bańki a następnie umiejscowieniem na ciele pacjenta.
Przeciwwskazania przy stawianiu baniek:
- żylaki,
- choroba gruźlica,
- wysiękowe zapalenia stawów,
- wysoka gorączka powyżej 38 C,
- dermatozy czyli zmiany skórne łuszczyca, trądzik, pokrzywka, wypryski i inne,
- uszkodzenie naskórka,
- choroby nowotworowe,
- baniek nie mozna stawiac w okolicach twarzy, szyi, przyśrodkowej powierzchni kończyn górnych i dolnych.