Jeżynowe bogactwo! Jakich jeżynowych składników powinnaś szukać w kosmetykach, wyjaśnia kosmetolog



Przeciwutleniacze, witaminy i kwasy omega. Jeżynowe bogactwo w domowym SPA. Naturalne bogactwa owoców to coś, z czego warto czerpać pełnymi garściami – także w kosmetyce. Nasze babcie i prababcie od lat doceniały skarby z lasów, pól i łąk. I miały rację! Być może słyszałaś, że ciemne owoce zawierają wiele antyoksydantów i witamin, które są bezcenne dla Twojej skóry i włosów. Ale czy wiesz, że jednym z najbogatszych w wartościowe składniki owoców jest jeżyna? Poznaj jej właściwości… i przywołuj lato przez cały rok podczas domowego SPA.

Wspomnienie lata. Szumiące lasy, a wśród nich sielskie wsie pachnące ziołami i kwiatami. Marzenie… lub piękne echo z czasów dzieciństwa. Dary lasów, łąk i rodzimych pól coraz częściej stają się inspiracją dla zabiegów kosmetycznych i domowej pielęgnacji. I bardzo słusznie, ponieważ np. owoce leśne zawierają bogactwo antyoksydantów, wartościowych kwasów oraz witamin. Jednym z najcenniejszych owoców z leśnego koszyka jest #jeżyna. Wspomnij odchodzące już lato i dowiedz się, jakich jeżynowych składników powinnaś szukać w kosmetykach – także jesienią i zimą! Radzi kosmetolog, Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki Sielanka.

Zaskakująca moc owocu z dzieciństwa

Z czym kojarzy się jeżyna? Z wycieczkami po lasach i bezdrożach, kiedy z zapałem zjadaliśmy je prosto z krzaka. Miłośniczkom naturalnej pielęgnacji kojarzą się także (rynek beauty pokazuje, że coraz bardziej, ponieważ zainteresowanie jeżyną wciąż rośnie) z cennymi składnikami, jakie zawierają. Przeciwutleniacze, witamina C, witamina K i kwasy omega. Ale to nie wszystko. Jak wskazują eksperci, jeżyna zawiera także fosfor, żelazo, magnez i wapń. Ten czarny, słodko – kwaśny owoc wciąż zaskakuje.

– To bardzo dobrze, że stajemy się coraz bardziej świadome wartości lokalnych produktów, badamy składy, analizujemy i włączamy cenne owoce do jadłospisu… i codziennego rytuału pielęgnacyjnego. Chętnie wybieramy produkty zawierające wyciągi z darów lasów, pól i łąk, takie jak te z linii Sielanka Leśna Jeżyna – mówi Agnieszka Kowalska.

– Jednym z cennych owoców jest właśnie jeżyna, którą już kilkadziesiąt lat temu babcie dodawały do domowych, nawilżających i odmładzających maseczek –
dodaje.

Antyoksydacja i anti-ageing

Jak podpowiadają eksperci, w jeżynach drzemią silne, naturalne moce antyoksydacji i odmładzania. Jeżyna zawiera antocyjany, kwas elagowy i kwasy fenolowe, które uważane są także za bezcenny składnik zdrowej diety. – Warto także zwrócić uwagę na właściwości sprzyjające odmładzaniu, jakie mają jeżyny – właśnie z uwagi na zawarte w nich antyoksydanty. Nie zawsze pamiętamy, że w tych owocach znajdziemy 21 mg/100 g witaminy C, która skutecznie dezaktywuje wolne rodniki, wspierając młody wygląd skóry – mówi Agnieszka Kowalska.




Dla ciała i dla ducha

Bogactwa dla ciała, jakie niosą ekstrakty z jeżyny, to nie wszystko. Aromat tych owoców stanowi także prezent „dla ducha”, czyli moc odprężenia. Zapach jeżyny to inspiracja do włączenia relaksujących sesji domowego SPA do codziennego rytuału pielęgnacyjnego – podczas kąpieli, mycia włosów czy aplikacji masła do ciała. Zapach lata, który możemy przywołać przez cały rok, pozwala przenieść się z dala od codziennego zgiełku i czerpać z natury pełnymi garściami! – To bardzo ważne, by chwila, którą mamy dla siebie podczas codziennej kąpieli, była szczególna. Jeśli skutecznej, naturalnej pielęgnacji towarzyszy słodki, odprężający aromat owoców, możemy cieszyć się domowym, relaksującym SPA –
mówi Agnieszka Kowalska.


Sielanka Leśna Jeżyna 2 w 1 Maska i odżywka do włosów blond i rozjaśnianych

Tonująco-nawilżająca maska i odżywka 2 w 1 do włosów blond i rozjaśnianych, która pielęgnuje i ułatwia rozczesywanie. Wzmacnia włosy po zabiegach rozjaśniania. W składzie znajduje się cenny olej z pestek jeżyn, który stanowi naturalne bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega 6, dzięki czemu włosy są dogłębnie odżywione i są miękkie w dotyku.
Pojemność: 250 ml
Cena: 9 zł

Płyn micelarny odmładzający jeżyna

Zawiera aż 99,4% składników naturalnego pochodzenia, receptura „utkana” z naturalnych składników znanych z leśnej polany, dzięki połączeniu olejku z pestek jeżyn, ekstraktu z jeżyn i jeżynowego zapachu, witamina B3 (niacynamid), korzystnie wpływa na poprawę kondycji skóry, wzmacnia jej barierę ochronną i pomaga spowolnić procesy starzenia się, zawiera witaminę C, która stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, poprawiając jej elastyczność.
Pojemność: 500 ml
Cena: 11,99 zł

Masło do ciała Leśna jeżyna

Innowacyjne masło z formułą wyszczuplającą, bazującą na karnitynie, kofeinie i guaranie. Stymuluje metabolizm i przepływ limfy, co zapobiega obrzękom oraz redukuje cellulit. Kofeina hamuje również proces lipogenezy, czyli powstania nowych komórek tłuszczowych. Ponadto pobudza ukrwienie, jednocześnie sprawiając, ze skóra jest bardziej jędrna, a koloryt wyrównany. Guarana ceniona za właściwości termogeniczne stymuluje procesy detoksykacji. Produkt wspaniale pielęgnuje skórę pozostawiając ją perfekcyjnie nawilżoną, wygładzoną, a owocowe aromaty relaksują zmysły.
Pojemność: 250 ml
Cena: 9,80 zł

Inne kosmetyki linii leśna jeżyna:
– Wcierka do skóry głowy i włosów POBUDZAJĄCA WZROST WŁOSÓW
– Szampon do włosów blond i rozjaśnianych
– Krem-żel do rąk i paznokci nawilżająco-odmładzający jeżyna
– Żel pod prysznic odmładzający jeżyna

###
Sielanka to polska marka, która śmiało czerpie to, co najlepsze z natury i tradycji. Każda z serii „utkana została” z inspiracji cennym, naturalnym składnikiem m.in. maliną, jeżyną oraz mlekiem i miodem. W skład linii wchodzą kosmetyki do oczyszczania i pielęgnacji włosów i ciała m.in. płyny micelarne, masła do ciała, szampony i maski do włosów 2 w 1 – zawierające do 95 proc. składników naturalnych. Za innowacyjnością produktów marki Sielanka stoi ponad dekada doświadczenia jej twórców. Za markę Sielanka odpowiada Empire Pharma, która jest polskim producentem wpisanym do wykazu Zakładów Wytwarzających Kosmetyki pod numerem HŻ/1434/K/011. Przedsiębiorstwo posiada wdrożone systemy jakości ISO 22716:2007 (good manufacturing practice).

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ