Proste i praktyczne sposoby na cellulit



Mimo, iż sposobów na cellulit jest co niemiara, to ciągle wiele pań na niego narzeka i czuje się pokonanymi w walce z tą niedogodnością estetyczną. Właściwie cellulit to nie tylko dyskomfort w zakresie estetyki, jego pojawienie się świadczy, że w organizmie dzieją się rzeczy, które dziać się nie powinny. Powinien to być sygnał alarmowy, by bardziej o siebie zadbać.

 

Minęły już na szczęście czasy, w których dbanie o siebie było odbierane jako wyraz próżności lub kokieterii. Właściwie rozumiane dbanie o siebie, to przede wszystkim troska o własne zdrowie. Nie zawsze kojarzymy prawidłowo, że piękny i atrakcyjny wygląd to wizytówka ciała cieszącego się dobrym zdrowiem. Można w tym wypadku postawić znak równości.

Wszystkie problemy dermatologiczne mają swoje głębsze przyczyny. Wbrew pozorom cellulit nie pojawia się z dnia na dzień, lecz jest skutkiem dłużej trwającego niewłaściwego traktowania swojego ciała. Wszystkie diety cud, brak ruchu lub tylko jakiegoś istotnego składnika w diecie, mogą doprowadzić do tego, że pewnego dnia pojawi się cellulit. To nie musi być wielkie zaniedbanie, ale zazwyczaj duże kłopoty są przyczyną zaniedbań w drobnych szczegółach.

Ruch w wodzie i ruch… na lądzie

W poradach na temat tego, jak najlepiej zwalczać cellulit można często przeczytać zalecenie, by chodzić na basen i uprawiać sporty wodne. Jest to niewątpliwie bardzo wartościowa porada. Jej jedynym niuansem pozostaje fakt, iż nie każda z pań lubi i potrafi pływać. Nie jest to jednak konieczne.

W zasadzie każda forma intensywnego ruchu znakomicie pomaga zwalczać cellulit. Najlepiej wybrać sobie taki sport, który lubimy i najlepiej nam odpowiada. Chodzi tylko o regularny ruch i sporą dawkę wysiłku. Potrzebna jest oczywiście wytrwałość. W niektórych sportach dobrze jest mieć osobę prowadzącą, która objaśni nam tajniki wykonywania poszczególnych ćwiczeń.

Znakomite jest bieganie, ale nie chodzi tu o długie biegi na dalekie odległości. O wiele bardziej sprawdzają się krótkie sprinty lub interwały. Dotyczy to tak samo odchudzania, jak i sposobu na cellulit. Na czym polega trening interwałowy? Wyjaśnimy to na przykładzie biegania.

Zaczynamy od spokojnego biegu przez 5 minut, a potem bezpośrednio przechodzimy do sprintu, by po kolejnych 2 minutach znowu przez 5 minut biegnąć powoli i spokojnie. Następnie kolejne 2 minuty sprintu. Ilość interwałów będzie uzależniona od możliwości kondycyjnych. Na początku zapewne będzie trudno, ale szybko zauważymy poprawę.

Taki trening interwałowy trzeba powtarzać trzy razy w tygodniu. Na przykład: w poniedziałek, środę i piątek. Nie zajmuje dużo czasu, a znakomicie kształtuje figurę i zwalcza cellulit. Zimą można wykorzystać rowerek stacjonarny. Zwykły rower nie za bardzo nadaje się do takich eksperymentów – nawet latem.

Z racji, iż obecnie cellulit i otyłość stały się poważną troską kobiet, a nierzadko także mężczyzn, w wielu klubach, siłowniach, a nawet domach, pojawiły się ruchome bieżnie. Być może komuś po przeczytaniu tego tekstu wyda się, iż taka bieżnia jest doskonała na trening interwałowy i w ten sposób będzie chciał zwalczać cellulit. Przestrzegam przed takimi bieżniami i radzę ich unikać.

Ciało człowieka jest przystosowane do przemieszczania się po nieruchomym gruncie. W wypadku ruchomej bieżni całkowicie zmienia się kinetyka ruchu i następuje przeciążenie stawów. Być może zlikwidujemy cellulit, ale szybko i skutecznie zniszczymy sobie przy tym stawy!



 

Masaże na cellulit

Kolejny sposób na cellulit to masaże. Dobre są wszelkie masaże wodne, jak i zabiegi SPA – choćby te z użyciem borowiny. Z braku możliwości można stosować naprzemienne prysznice. Raz ciepła, a raz zimna woda, pozwoli choć trochę zamaskować cellulit i rozproszyć zalegające toksyny. Można wybrać się na profesjonalne masaże do masażysty lub jeśli czas na to nie pozwala, poprosić o regularne masaże swojego partnera. Warto także poczytać o pillingu kawowym, jako sposobie na cellulit.

Dieta, kosmetyki i Alidya na cellulit

Pozostaje jeszcze omówić krotko dietę i kosmetyki na cellulit. Warto pomyśleć o tym, by jeść często a mało. Pić dużo wody i zadbać o odpowiednią dawkę witamin i aminokwasów. Pewną pomocą może służyć zielona herbata, choć nie każdy ją lubi. Wiemy z doświadczenia, że choć obecnie szeroko się ją reklamuje, nie nadaje się dla każdego i niektóre organizmy źle ją przyswajają.

Na pewno znacznym ułatwieniem są teraz kosmetyki na cellulit. Ich pojawienie się znacznie ułatwiło sprawę, choć nie uważam, że należy się ograniczać tylko do ich stosowania, jak to często ma miejsce. Najlepszym rozwiązaniem będzie kompleksowe podejście i wykorzystanie wszystkich opisanych sposobów na cellulit lub chociaż większości z nich.

W przypadku słabych efektów w walce z cellulitem zawsze można skorzystać z zabiegów na cellulit, dostępnych w klinikach i gabinetach medycyny estetycznej. Jednym z bardzo skutecznych zabiegów w redukcji i usuwaniu cellulitu jest zabieg Alidya. Więcej informacji o zabiegu i preparacie Alidya na stronie www.medi-tour.pl

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ

Wiosenny detoks – hit czy mit?

Wiosną wielu pacjentów szuka porady dietetycznej, często pytając o detoks. – To rzeczywiście popularny temat o tej porze roku –…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza…
CZYTAJ