Sposób na hejtera. Kampania „Nie hejtuję-motywuję” nabiera rozpędu…



Rozsiewanie plotek, krzywdzących pomówień i pełnych nienawiści komentarzy to zjawisko, z którym trudno się uporać. Członkinie Europejskiego Klub Kobiet Biznesu, jego założycielka, Ilona Adamska i zainicjowana przez nie kampania „Nie hejtuję – motywuję” udowadniają jednak, że warto podjąć takie starania!

Żyjemy w czasach, które pozwalają nam na swobodne wyrażanie opinii. Niestety, są osoby, które wykorzystują ten przywilej w celu poprawy swojego samopoczucia, wyładowania na kimś swej frustracji. Hejterzy, bo o nich mowa, mogą odczuwać krótkotrwałą radość ze swojego działania. Tak naprawdę jednak ktoś, kto obrzuca drugiego człowieka błotem, sam potrzebuje pomocy:

– Hejt jest czymś, co w dzisiejszych czasach jest na porządku dziennym. To konsekwencja bardzo dużych problemów natury psychologicznej hejtera i w rezultacie problemów psychologicznych osoby hejtowanej. Hejter to osoba, która potrzebuje pomocy – mówi Agnieszka Rądlewska, specjalistka w zakresie nieruchomości gruntowych, inwestorka.



Jak rozprawić się ze zjawiskiem hejtu? Jednym ze sposobów jest tworzenie dobrych praktyk ułatwiających nam wszystkim komunikację:

– Wyrażajmy swoje opinie nie raniąc przy tym nikogo. Nie ma zgody na działania mające destrukcyjny wpływ na innych. Hejtowanie jest toksyczne, nie karm się tym – mówi Iwona Paszkiewicz, mentorka, trener biznesu.

Czasem jednak uporanie się z hejtem wymaga odejścia od schematycznego działania, przewartościowania swojego sposobu postrzegania rzeczywistości lub… użycia fortelu:




– Moja serdeczna przyjaciółka powiedziała, że traktuje hejt jako komplement. Jak najbardziej można go przewartościować i negatywne komentarze odczytać jako komunikat płynący z zazdrości i niesprawiedliwości, że mamy coś, czego inni nie mają. Warto spróbować! – radzi Katarzyna Kulielińska, psycholog, terapeuta strategiczny.

Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z hejtem jest także mówienie o tym zjawisku, piętnowanie go i… poszerzanie świadomości na temat konsekwencji takich zachowań. Działania takie odważyła się podjąć Ilona Adamska, wraz z posiadającymi moc pozytywnej energii paniami, które tworzą Europejski Klub Kobiet Biznesu. Zorganizowana dzięki zaangażowaniu wielu osób ogólnopolska kampania „Nie hejtuję – motywuję” przyciągnęła wiele znanych postaci świata show-biznesu, które na własnej skórze odczuły hejt. Warto podkreślić, że w tym gronie znaleźć można nie tylko kobiety, ale też panów, którzy chcą z podniesioną przyłbicą stawić czoła przeciwnikowi zwanemu hejtem:

– Ilona Adamska to bardzo kreatywna ipełna pasji postać! Jak sięgam pamięcią, Ilona zawsze kreowała rzeczywistość poprzez pełne wartości humanistycznych akcje. „Nie hejtuję – motywuję” jest tego przykładem – mówi Paweł Rurak-Sokal, lider grupy Blue Cafe.

– To bardzo ważna akcja w aspekcie międzyludzkim, mająca na celu docieranie do świadomości nas wszystkich, w czasach, gdzie człowieczeństwo na całym świecie zaczyna być niepokojąco zagrożone, a relacje międzyludzkie tracą na wartości! My, jako Blue Cafe, zawsze będziemy wspierać tych, których empatia, wrażliwość, świadomość rzeczywistości i determinacja mogą przyczynić się do ratowania wartości ogólnoludzkich w każdym aspekcie.

Wyrażając nasze poparcie dla akcji „Nie hejtuję – motywuję” mamy realną szansę na osłabienie hejtu, a to chyba najlepszy sposób na każdego, kto zionie nienawiścią!

Więcej o kampanii na www.ekkb.pl
Joanna Bielas

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ