VITAgyn C – wstydliwe problemy intymne – Infekcje pochwy i nawracające stany zapalne



Infekcje pochwy i nawracające stany zapalne to problemy, z którymi boryka się bardzo wiele kobiet. Tymczasem dolegliwości intymne są nadal uznawane za temat wstydliwy. Ich przyczyny niejednokrotnie utożsamiane są z brakiem odpowiedniej higieny, a nawet częstymi zmianami partnerów seksualnych. Jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że jedną z przyczyn problemów intymnych może być chociażby przyjmowanie antybiotyków, które zaburzają naturalną równowagę flory bakteryjnej.

Polska znajduje się w pierwszej dziesiątce państw europejskich, w których zażywa się najwięcej antybiotyków. Zdecydowanie częściej po nie sięgamy zimą, kiedy wiele osób skarży się na kaszel, katar czy podwyższoną temperaturę. Lekarze alarmują, że po antybiotyki często sięgamy „na wszelki wypadek”, bez względu na to, czy przyczyna infekcji jest wirusowa, czy bakteryjna. Niestety nie zdajemy sobie przy tym sprawy jak szkodliwe skutki niesie ich nadużywanie.

 

 



Jedną z konsekwencji przyjmowania antybiotyków, które niszczą nie tylko bakterie chorobotwórcze, ale i prawidłową florę bakteryjną, może być infekcja miejsc intymnych. Kuracja zaburza prawidłowe pH pochwy, co może doprowadzić do przykrych objawów:

dokuczliwych upławów, nieprzyjemnego pieczenia, a także świądu. Leczenie polega na przywróceniu fizjologicznego pH pochwy, przez wspomaganie rozwoju pałeczek kwasu mlekowego.

modanaurode.pl Vitagzn C

 W trakcie przyjmowania antybiotyków kobiety często zapominają o zażywaniu leków osłonowych, chroniących naszą florę bakteryjną.

Preparaty, które pomogą utrzymać prawidłowe pH na poziomie 3,8–4,4 powinny zawierać bakterie Lactobacillus, czyli pałeczki kwasu mlekowego. Taki skład ma VITAgyn C®, dzięki czemu zapobiega zakażeniom i, co ważne, może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią” – mówi dr Mirosława Gałęcka, ekspert marki VITAgyn C.

VITAgyn C® wspomaga leczenie i zapobiega infekcjom dróg moczowych o podłożu bakteryjnym. Preparat można stosować osłonowo w przypadku kąpieli w basenie, przyjmowania środków antykoncepcyjnych czy przy nawracających chorobach. Składniki aktywne zarówno kremu, jak i globulek, zapobiegają powstawaniu warunków ułatwiających rozwój zakażenia bakteryjnego.

VITAgyn C® należy stosować raz dziennie, najlepiej na noc. Jedna aplikacja, bądź globulka wystarcza na 24 godziny. Produkt dostępny jest bez recepty w aptekach. Cena kremu 30 g z 6 jednorazowymi aplikatorami to około 29 zł, natomiast 10 globulek około 27 zł.

Co to jest VITAgyn C

VITAgyn C® to nowoczesny preparat dopochwowy o kwaśnym pH, który przywraca odpowiedni odczyn pochwy pomiędzy 3.8 a 4.4., co powstrzymuje rozwój mikrobów odpowiedzialnych za bakteryjne zakażenia pochwy. Oznakami zaburzonej równowagi bakteryjnej pochwy mogą być świąd, pieczenie, niepokojące upławy czy podrażnienie.

Preparat VITAgyn C® zalecany jest do stosowania w przypadku nawracających infekcji moczowo-płciowych, po farmakologicznym leczeniu antybiotykami, przy stosowaniu antykoncepcji lub wkładki wewnątrzmacicznej, która może wpływać negatywnie na florę bakteryjną pochwy, w okresie menopauzalnym, podczas ciąży i karmienia piersią oraz profilaktycznie, aby utrzymać fizjologiczne pH pochwy, które sprzyja rozwojowi naturalnej flory bakteryjnej.

VITAgyn C® dostępny jest w formie kremu dopochwowego o kwaśnym pH, który aby zapewnić higienę użytkowania, posiada 6 jednorazowych aplikatorów. Można również wybrać globulki, które dostępne są w opakowaniu 10 sztuk.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ