Witaminy i ekstrakty z roślin wspierające w procesie menopauzy



Menopauza to naturalny etap życia kobiety. Pojawia się zazwyczaj około 50 roku życia i choć trudno go nie zauważyć, można sobie poradzić z jego mniej przyjemnymi konsekwencjami. Dobra kondycja psychofizyczna, to w tym czasie priorytet. Dlatego poza konsultacją ze specjalistą, który wytłumaczy zmiany jakie zachodzą w ciele kobiety i ustali odpowiednie postępowanie, pomyślmy również o naturalnej suplementacji wspierającej. Witaminy i ekstrakty zawarte w suplementach diety mogą w znacznym stopniu wspomóc proces przechodzenia przez ten okres w życiu każdej z nas.
Menopauza, to naturalne

Coraz częściej szukamy naturalnych sposobów czy to przy wyborze produktów spożywczych, kosmetycznych czy nawet tych do sprzątania. Staramy się unikać konserwantów, sztucznych barwników czy wypełniaczy chyba że są one nam rzeczywiście niezbędne. Podobnie podchodzimy do tematu zdrowia i naszego samopoczucia. Dlaczego więc miałoby być inaczej w okresie menopauzy?

Ustanie miesiączkowania, nagłe uderzenia gorąca, pocenie, znużenie, problemy z zasypianiem rozdrażnienie. To najczęściej wymieniane objawy, a zdecydowana większość z nich może znacząco wpływać na nasze codzienne funkcjonowanie. Trudno sobie z nimi radzić nie sięgając po pomoc. Przede wszystkim tę specjalistyczną. Wsparciem służyć mogą również naturalne suplementy diety, które przyczyniają się do złagodzenia niektórych objawów towarzyszących przechodzeniu przez ten wyjątkowy okres. Zawarte w nich ekstrakty roślinne w połączeniu z witaminami i minerałami wspierają prawidłowe funkcjonowanie kobiecego organizmu podczas menopauzy.

Dobre, bo naturalne

Znane ze swoich dobroczynnych właściwości wyciągi roślinne z koniczyny czerwonej pomagają zachować spokój oraz zmniejszają uderzenia gorąca czy pocenie się. Ekstrakty z szyszek chmielu przyczyniają się do zmniejszenia niepokoju i drażliwości. Szafran pomaga w relaksacji oraz utrzymaniu dobrego nastroju. Lignany obecne w nasionach lnu wspierają utrzymanie regularnych i powszechnych wzorców oddawania moczu. Witaminy z grupy B wspomagają funkcjonowanie układu nerwowego i odpornościowego. Witamina C zwiększa przyswajane żelaza, a pomagając w produkcji kolagenu dba o skórę, kości, zęby i dziąsła. Witamina D przyczynia się do utrzymania zdrowych kości i mięśni zaś minerały takie jak chrom pomagają utrzymać prawidłowy poziom glukozy we krwi.




Suplementacja

Samoświadomość kobiet jeśli chodzi o ich zdrowie jest coraz większa. Zwracamy uwagę na to co jemy i jaki skład widnieje na opakowaniu produktów spożywczych, które lądują w naszym koszyku. Nie inaczej jest z suplementami diety. Tu również dobry skład gra główną rolę. Suplement diety Jasnum to kompozycja starannie dobranych ekstraktów roślinnych oraz witamin, dostępny w trzech wariantach dopasowanych do konkretnych potrzeb. Pozbawiony konserwantów, substancji wypełniających i barwników syntetycznego pochodzenia.

Ekstrakt z koniczyny czerwonej zawarty w Jasnum pomaga łagodzić uderzenia gorąca, pocenie się i niepokój, przyczynia się również do skrócenia czasu zasypiania. Wyciąg ze znamion szafranu w preparacie Jasnum Mood poprawia nastrój, ułatwia utrzymanie równowagi emocjonalnej oraz pomaga zmniejszyć zmęczenie. Esencja z lnu zwyczajnego w Jasnum Uro wspiera funkcjonowanie kobiecego układu moczowego.

#Menopauza to nie synonim starości, to naturalny okres pojawiający się w życiu każdej kobiety. Życie może być piękne i pełne pasji w każdym wieku.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ