„Prezenty bez Pudła” najlepiej prezentują się w użyciu – Ambasador Dobrej Woli, Robert Lewandowski, wspiera program UNICEF Polska



Czy prezent może uratować życie dziecka? Tak! W programie UNICEF Polska „Prezenty bez Pudła” każdy może podarować konkretny produkt humanitarny najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. Od dziś program wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF, Robert Lewandowski. „Prezenty bez Pudła” najlepiej prezentują się w użyciu! – to hasło kampanii promującej program.

Miliony dzieci na świecie żyją w ubóstwie, bez dostępu do podstawowych produktów i świadczeń, w tym edukacji, opieki medycznej czy pomocy żywnościowej. Plecaki szkolne, apteczki pierwszej pomocy, szczepionki, moskitiery, a nawet namioty – te wszystkie produkty UNICEF od lat dostarcza dzieciom w potrzebie.

Wielu najmłodszych na świecie potrzebuje naszej pomocy. Takim dzieciom pomoc niesie UNICEF. Zdecydowałem się wesprzeć program UNICEF Polska „Prezenty bez Pudła”, bo wierzę, że razem możemy poruszyć serca Polaków oraz nieść pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie, mówi Robert Lewandowski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Jako to działa?

UNICEF Polska od 10 lat prowadzi program „Prezenty bez pudła”. Na stronie prezentybezpudla.pl można znaleźć produkty humanitarne, które organizacja dostarcza najmłodszym. Każdy może wybrać konkretny prezent-produkt humanitarny, który chce podarować potrzebującym dzieciom. Następnie przekazuje organizacji darowiznę, zaś pracownicy UNICEF w imieniu Darczyńcy kupują i dostarczają produkt tam, gdzie jest obecnie najbardziej potrzebny.

„Prezenty bez Pudła” to najlepszy sposób na wsparcie działań UNICEF na całym świecie. Wszystkie prezenty-produkty pomagają dzieciom, które cierpią z powodu głodu, chorób czy kryzysów humanitarnych. Każdy rodzic z krajów rozwijających się marzy o takim prezencie dla swojego dziecka. Z UNICEF mają Państwo pewność, że te prezenty-produkty dotrą do najbardziej potrzebujących dzieci, mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

„Prezenty bez Pudła” nie prezentują się spektakularnie, ale kiedy widzimy je „w użyciu”, to robią ogromne wrażenie. Swoją realną wartość zyskują w odpowiednich rękach, czasie i miejscu – w rękach potrzebujących dzieci. Te produkty-prezenty mogą uratować zdrowie i życie dziecka, a ich wpływ na najmłodszych jest ogromny! Właśnie dlatego warto podarować je najmłodszym w potrzebie!

Produkty są najczęściej wysyłane z największego magazynu pomocy humanitarnej UNICEF w Kopenhadze. Często też organizacja kupuje je na miejscu, w krajach rozwijających się, aby ograniczyć koszty transportu i dać pracę lokalnej społeczności. Podarowane przez Polaków „Prezenty bez Pudła” co roku docierają do bardzo wielu państw na świecie sprawiając uśmiech na twarzach tysięcy dzieci.

Wejdź na stronę prezentybezpudla.pl i podaruj konkretny produkt humanitarny potrzebującym dzieciom. Twoja pomoc może uratować zdrowie i życie dziecka oraz dać mu szansę na lepszą przyszłość!, apeluje Robert Lewandowski.




Więcej informacji

O UNICEF

UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa od 75 lat działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej – UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa. Więcej informacji na stronie unicef.pl.

O Robercie Lewandowskim

Robert Lewandowski jest Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF od 2014 roku. W czasie dotychczasowej współpracy z UNICEF Polska, #RobertLewandowski odwiedził obóz dla syryjskich uchodźców Za’atari (Jordania) i użyczył głosu chłopcu, który stał się ofiarą wojny w Syrii. Celem kampanii „Głos Dzieci” było zwrócenie uwagi na sytuację milionów najmłodszych dotkniętych skutkami kryzysów humanitarnych. Robert Lewandowski wspierał również działania #UNICEF Polska prowadzone po trzęsieniu ziemi w Nepalu i akcję „Reszta w Twoich rękach”, w ramach której zaprojektował szczęśliwy dukat UNICEF przedstawiający uśmiechniętego chłopca z piłką.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ