Najpyszniejsze wielkanocne wypieki – Przepis na babkę wielkanocną



W Święta Wielkanocne poza klasycznymi potrawami, takimi jak żurek z białą kiełbasą czy faszerowane jajka, na stole nie brakuje również słodkości – mazurka, babki wielkanocnej i sernika. Bazą wielu wielkanocnych potraw jest mąka, dlatego powinniśmy zadbać o jej najlepsze właściwości. Mąka tortowa z Młyna Jaczkowice gwarantuje najwyższą jakość wypieków, które zrobią wrażenie na każdym z naszych gości.

Wielkanoc to magiczny okres, podczas którego możemy odpocząć od codziennych obowiązków. Do dzieci przychodzi zając z drobnymi upominkami, przygotowywane są wydmuszki, pisanki oraz koszyczki wielkanocne. Wspólne gotowanie świątecznych posiłków również może być dobrze spędzonym czasem. W przygotowaniach wypieków pomoże nam Mąka Tortowa z Młyna Jaczkowice, dzięki której babka, tarty czy inne ciasta wyjdą wprost wyśmienicie.

Świąteczne słodkie wypieki

Na wielkanocnym stole najczęściej znajdziemy tradycyjne dania, których przepisy są często przekazywane z pokolenia na pokolenie. Cały rok czekamy na moment, kiedy możemy zjeść pyszną babkę drożdżową oblaną słodkim lukrem czy mazurek, pojawiający się na stole ten jedyny raz w roku, podczas Świąt Wielkiej Nocy.

Poza ciastami, w ramach słodkości często pichcimy przeróżne ciasteczka, faworki i pączki. Jednak, aby przygotować te pyszności, musimy zadbać o jak najlepszej jakości składniki o, dlatego sięgamy po najświeższe i ekologiczne owoce, miody, konfitury. Bardzo istotna jest baza naszych wypieków, czyli mąka.

Dolnośląska Mąka Tortowa z Młyna Jaczkowice jest czystym oraz naturalnym składnikiem naszych wielkanocnych potraw, która gwarantuje pyszny smak oraz najlepszą jakość. Typ 450 świadczy o wysokim przemiale mąki, dzięki czemu jest ona delikatna i puszysta, a nasze ciasta będą wyrośnięte i zawsze udane, co jest bardzo ważne przy świątecznych wypiekach.

Mąka Tortowa od Młyna Jaczkowice w połączeniu z rodzinnymi recepturami to doskonały duet, który pomoże nam stworzyć pyszne ciasta i świąteczne dania o najwyższej jakości i przepysznym smaku.

Tradycyjne dania

Podczas wielkanocnych spotkań na stole gości wiele pyszności, począwszy od śniadania wielkanocnego, gdzie spożywamy święconkę, jajka w przeróżnej postaci, sałatki czy pieczone mięsa, aż po obiad i kolację. Oczywiście nie może zabraknąć tradycyjnych dań takich jak żurek w chlebie z białą kiełbasą lub barszcz biały, pieczone mięsa czy ryby z sosem, do których zagęszczenia możemy dodać Mąkę Tortową. Kiedy będziemy mieli ochotę na posiłek inny niż typowo świąteczny, mąka tortowa z Młyna Jaczkowice przyda nam się również do przyrządzenia przekąsek na słono, takich jak paszteciki z nadzieniem, naleśniki czy pizzerinki.

Dolnośląska Mąka Tortowa z Młyna Jaczkowice
została wyprodukowana z pszenicy pochodzącej od lokalnych rolników. Położona wśród żyznych pól doliny Odry, podoławska wieś Jaczkowice od dawna słynie z uprawy znakomitej pszenicy. A to wszystko za sprawą urodzajnych gleb, dzięki którym powstają najwyższej jakości mąki.

Dolnośląska Mąka Tortowa Młyna Jaczkowice gwarantuje udane wypieki, niczym z najlepszych piekarni i cukierni. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników wypieków zarówno wielkanocnych jak i naleśników, bułeczek czy drożdżówek.




Przepis na babkę wielkanocną

Składniki:

• 160 g Dolnośląskiej Mąki Tortowej
• 90 g mąki ziemniaczanej
• 1 łyżeczka proszku do pieczenia
• 4 jajka
• 200 g masła
• skórka i sok z 1 cytryny
• 1 łyżka cukru waniliowego
• 1 szklanka cukru

Sposób przygotowania:

1. Masło roztapiamy w rondelku, dodajemy sok i skórkę z cytryny, a następnie studzimy.
2. Do miski wbijamy jajka, dodajemy cukier biały oraz wanilinowy i ubijamy na gładką pianę.
3. Do drugiej miski przesiewamy Dolnośląską Mąkę Tortową oraz mąkę ziemniaczaną i proszek do pieczenia, następnie dokładnie mieszamy.
4. Mieszankę dodajemy do ubitych jajek i miksujemy, a następnie wlewamy wcześniej roztopione masło.
5. Formę na babkę (z kominkiem w środku) smarujemy masłem i posypujemy bułką tartą.
6. Gotową masę przelewamy formy i pieczemy przez około 45 minut w 170 stopniach.
7. Po wystudzeniu możemy oprószyć babkę cukrem pudrem lub udekorować lukrem.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ