Centrum Medyczne Damiana przystąpiło do Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19



Centrum Medyczne Damiana dołączyło do Narodowego Programu Szczepień przeciwko koronawirusowi. Punkt szczepień został uruchomiony 25 stycznia w przychodni CM Damiana przy al. Zjednoczenia 36 w Warszawie. Obecnie realizowane są szczepienia dla grupy wiekowej 80+ i 70+ zgodnie z kolejnością wyznaczoną przez polski rząd. Łącznie do Narodowego Programu Szczepień zgłosiło się ponad 6 tys. placówek ochrony zdrowia, które uruchomią ok. 8 tys. punktów.

Obecnie świat zdominowany jest przez epidemię COVID-19 wywołaną przez koronawirusa, a obowiązkiem nas wszystkich jest aktywne angażowanie się w walkę z pandemią. Z tego właśnie powodu dołączyliśmy do Narodowego Programu Szczepień. Wraz z Ministerstwem Zdrowia ustalone zostały ostateczne szczegóły i punkt szczepień przyjmuje pierwszych pacjentów. To kolejna inicjatywa CM Damiana związana z koronawirusem – w październiku ubiegłego roku w 8 miastach Polski utworzyliśmy laboratoria, w których szybko i bez skierowania można wykonać badania w kierunku obecności #koronawirus – komentuje Marek Kubicki, Członek Zarządu Centrum Medycznego Damiana.

Kalendarz szczepień przeciwko COVID-19

Rozporządzenie wydane przez polski rząd ściśle określa kolejność szczepień w naszym kraju. Od 15 stycznia na konkretne terminy będą mogły rejestrować się osoby powyżej 80 roku życia, natomiast między 18 a 22 stycznia zaplanowane zostały szczepienia pensjonariuszy domów pomocy społecznej. Po tym terminie rozpoczęły się zapisy osób powyżej 70 roku życia. W dalszej kolejności zostaną zaszczepione osoby między 60 a 70 rokiem życia oraz nauczyciele i przedstawiciele służb mundurowych.

Pacjenci znajdujący się w powyższych grupach otrzymają e-skierowanie na wykonanie szczepień na podstawienie numeru PESEL. Osoby te będą mogły zarejestrować się korzystając z infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia, Internetowego Konta Pacjenta oraz kontaktując się bezpośrednio z Centrum Medycznym Damiana. Każdy pacjent posiadający skierowanie na szczepienie, może je zrealizować w dowolnym punkcie, który należy wskazać podczas rejestracji. Warto również pokreślić, że szczepionka jest finansowana z budżetu Państwa.




Ważne informacje

1. Od 15 stycznia na szczepienie mogą zapisać się osoby, które ukończyły 80 lat.

2. Od 22 stycznia na szczepienie mogą zapisać się osoby, które ukończyły 70 lat.

3. Punkt Szczepień na Covid-19 znajduje się w Centrum Medycznym Damiana, przy Al. Zjednoczenia 36, piętro 1 (w budynku jest winda).

4.
Na szczepienie można zapisać się:
• dzwoniąc na bezpłatny numer infolinii NFZ 989,
• przez Internet, korzystając z Internetowego Konta Pacjenta na pacjent.gov.pl,
• kontaktując się bezpośrednio z Centrum Medycznym Damiana pod numerem telefonu 22 566 22 60.

5. W przypadku spełnienia warunku wieku i braku skierowania na szczepienie (np. w przypadku obcokrajowców), konieczna jest wizyta lekarska celem jego wystawienia.

6. Szczepienie poprzedza kwalifikacja medyczna, przed którą pacjent wypełnia kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego dla osoby dorosłej przeciwko Covid-19, który można pobrać ze strony www.damian.pl/koronawirus/szczepienia-przeciw-covid-19

7. Od 15 stycznia bez względu na to ile pacjent ma lat, może on zadeklarować chęć szczepienia przeciw #COVID19. W momencie uruchomienia szczepień dla swojej grupy wiekowej otrzyma e-mail z informacją o możliwości zapisu do wybranego przez siebie Punktu Szczepień. Formularz dostępny jest na: www.gov.pl/web/szczepimysie/zgloszenia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.damian.pl/koronawirus/szczepienia-przeciw-covid-19 oraz na stronach Ministerstwa Zdrowia www.gov.pl/szczepimysie i www.gov.pl/koronawirus.

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ

Wiosenny detoks – hit czy mit?

Wiosną wielu pacjentów szuka porady dietetycznej, często pytając o detoks. – To rzeczywiście popularny temat o tej porze roku –…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza…
CZYTAJ