5 postanowień noworocznych dla Twoich włosów



Nowy rok to czas, kiedy decydujemy się na wprowadzenie do życia zmian, pozwalających nam czuć się lepiej każdego dnia. Ważnym elementem noworocznych postanowień jest troska o siebie – a dotyczy to także włosów! Podpowiadamy, jakie proste zmiany możesz wprowadzić do swoich nawyków, by włosy odwdzięczyły się zdrowiem, siłą i pięknym wyglądem.

O kondycji pasm decyduje stosowana pielęgnacja, w tym rodzaj i jakość używanych kosmetyków, ale także inne czynniki, o których być może nie miałaś pojęcia. Nie bez znaczenia są Twoje codzienne nawyki, takie jak szczotkowanie czy stylizacja na ciepło, dieta, a także niezależna od nas pogoda. Niech początek roku 2021 będzie obietnicą, którą złożysz sobie i swoim włosom – zadbaj o nie kompleksowo każdego dnia, by umożliwić im odzyskanie sił i naturalną regenerację. W ramach noworocznych postanowień poświęć nieco więcej uwagi swojej fryzurze i wprowadź nowe, dobre dla niej nawyki. Na czym powinnaś się skupić?

1. Nakarm swoje włosy

Włosy, podobnie jak całe nasze ciało, potrzebują składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania. Dostarczanie im niezbędnych mikroelementów umożliwia regenerację i wzmocnienie. Można to przeprowadzić na wiele sposobów, rozpoczynając od wykorzystania naturalnych składników, które każda z nas posiada w domu, a kończąc na kuracji kosmetycznej. Odżywczą maskę do włosów możesz w prosty sposób przygotować sama. Prawdziwą bombą witaminową jest mieszanka: ½ awokado, ½ banana, 2 łyżek miodu i 2 łyżek żelu z aloesu. Połącz wszystkie składniki używając widelca lub blendera, nałóż na włosy i skórę głowy, a po 20 minutach dokładnie spłucz.

2. Stosuj kurację odżywczą

Na rynku dostępna jest cała gama kosmetyków odżywiających – kluczem jest wybrać bezpieczny i delikatny produkt dobrej jakości, który najlepiej odpowie Twoim potrzebom. Skuteczne odżywki i maski powinny być bogate w odżywcze składniki, takie jak wyciągi roślinne, witaminy, emolienty czy keratynę, będącą naturalnym budulcem włosa. Jeśli zdarzy Ci się nie mieć czasu na spędzanie dodatkowych minut w łazience z maską na głowie lub przygotowanie domowej mikstury, nic straconego – szybkim zastrzykiem witamin dla włosów są odżywki bez spłukiwania, np. Poranna Rosa Czarna Orchidea od WS Academy, która nie obciąża włosów, gwarantując skuteczną pielęgnację i ochronę.




3. Odżywiaj także od wewnątrz

Odżywki i maski to nie wszystko – włosy potrzebują odżywienia także od wewnątrz. Odpowiednio skomponowana dieta oraz suplementacja witamin i minerałów są podstawą prawidłowego funkcjonowania zarówno całego organizmu, jak i kosmyków. Produkty, które będą dla nich najwartościowszym pokarmem, dostarczają niezbędnych witamin A, E i z grupy B, tworzących strukturę włosa białek oraz wpływającego na tworzenie keratyny cynku. Znajdziesz je między innymi w: pełnoziarnistym pieczywie, kaszach i makaronach, orzechach i pestkach, rybach, nabiale oraz warzywach zielonych.

4. Wykorzystaj moc natury

Naturalna pielęgnacja i włączenie do niej olejków roślinnych do to same korzyści dla włosów. Bogate w składniki odżywcze naturalnie regenerują pasma i tworzą na nich warstwę ochronną, zapobiegając zniszczeniom i rozdwajaniu. Dzięki intensywnemu odżywieniu i nawilżeniu włosy po kuracji olejkowej stają się miękkie, elastyczne i błyszczące.

Niesamowity efekt zapewni zarówno codzienne wcieranie ich bezpośrednio w suche lub wilgotne końcówki włosów, jak i przeprowadzany średnio raz w tygodniu zabieg olejowania, który polega na pokryciu olejkiem całej powierzchni włosów. Jak wybrać odpowiedni produkt dla siebie? Uniwersalne rodzaje, które przyniosą wspaniałe rezultaty posiadaczkom każdego typu włosów, to między innymi olejek lniany, arganowy czy makadamia. Niektóre kosmetyki łączą kilka ich typów, np. zawierające wzmacniający olejek konopny i makadamia Serum Czarna Orchidea firmy WS Academy.

5. Chroń i zapobiegaj zniszczeniom

Nawet najbardziej przemyślana pielęgnacja nie przyniesie oczekiwanych skutków, jeśli włosy będą nieustannie narażone na zniszczenia powodowane warunkami atmosferycznymi, nieodpowiednim traktowaniem lub obciążającą stylizacją. Obchodź się z nimi delikatnie – ogranicz korzystanie z suszarki, prostownicy czy lokówki. Niekorzystne dla zdrowia włosów może być także z pozoru niewinne wiązanie ich ciasną gumką z metalowymi elementami lub gwałtowne czesanie źle dobraną szczotką. Pamiętaj także o tym, że włosy są jeszcze bardziej narażone na mikrouszkodzenia, gdy są mokre. Z tego powodu nigdy nie trzyj ich ręcznikiem oraz nie chodź spać i nie szczotkuj zaraz po umyciu. Zmęczone mroźnymi dniami pasma zimą potrzebują jeszcze więcej troski. W tym czasie narażone są na działanie niskich temperatur – chowaj je więc pod czapką i szalikiem z naturalnego materiału. By dodatkowo chronić je przed mrozem, związuj je także miękką frotką.

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ