Detoks włosów z węglem aktywnym



Węgiel aktywny jest całkowicie pozbawiony toksyn, ma jednocześnie dużą zdolność do ich pochłaniania. Jego cenne właściwości nadały mu miano „czarnego złota” i sprawiły, że jest coraz szerzej wykorzystywany także w pielęgnacji włosów. Jakie korzyści przyniesie wprowadzenie zawierających go kosmetyków do codziennej pielęgnacji?

Węgiel aktywny, ceniony zarówno w medycynie, jak i kosmetyce, znany jest ze swoich właściwości antybakteryjnych i detoksykacyjnych. Pozyskuje się go na przykład z łodyg bambusa, pestek, nasion lub łupin orzechów – jest więc całkowicie naturalny. Węgiel aktywny ma silne właściwości absorbujące, co oznacza, że jak gąbka chłonie różnego rodzaju zanieczyszczenia. Produkty do pielęgnacji skóry i włosów zawierające go w składzie działają więc oczyszczająco, redukując nadmiar sebum, toksyny i bakterie.

Na co narażone są włosy każdego dnia?

Podobnie jak skóra, włosy narażone są na działanie zanieczyszczeń pochodzących z powietrza oraz wody. Warstwa stworzona przez sebum, martwy naskórek, produkty do stylizacji i smog uniemożliwia im wchłanianie składników odżywczych. Problem ten jeszcze bardziej dotyka mieszkańców dużych miast, gdzie osadzające się na włosach kurz, pył czy metale ciężkie występują w jeszcze większych ilościach.

Zanieczyszczenia, które pozostają na włosach po ich niedokładnym umyciu, blokują cebulki. Blokowanie cebulek sprawia, że włosy stają się słabsze, w efekcie niszczejąc i przejawiając większą skłonność do wypadania. Ponadto pochodzące z powietrza toksyny i obciążające pozostałości kosmetyków przyczyniają się do powstawania stanów zapalnych skóry głowy.

Oczyszczanie kluczem skutecznej pielęgnacji

Oczyszczanie jest najważniejszym elementem pielęgnacji i stanowi bazę do wszystkich innych zabiegów. Warto przyjrzeć się, czy wykonujesz je prawidłowo. Przed rozpoczęciem mycia rozczesz dokładnie włosy, by zminimalizować ryzyko plątania i wyrywania zdrowych pasm.

Pamiętaj także o tym, że szampon poprawnie zadziała po ok. 3 minutach od nałożenia. Wcieraj go delikatnie w skórę głowy – to tam gromadzi się najwięcej zanieczyszczeń. Mokre włosy traktuj z wyjątkową uwagą, ponieważ wtedy są najbardziej narażone na zniszczenia. Unikaj gwałtownego pocierania ich ręcznikiem i wyszczotkuj dopiero, gdy będą zupełnie suche.

Detoks także dla włosów

Nasze włosy potrzebują detoksu – szczególnie jesienią. W tym okresie, tak samo jak cały organizm, bardziej narażone są na osłabienie. Częstym zjawiskiem jest nasilenie się wówczas ich wypadania, matowienia czy łamania. Detoksykując włosy, umożliwiamy im lepsze wchłanianie składników odżywczych, zapewniając tym samym siłę i witalność nawet w trudnych dla nich miesiącach.

Idealnym składnikiem do przeprowadzenia detoksykacji jest absorbujący węgiel aktywny. Skutecznie usuwa on pochodzące ze środowiska toksyny oraz pozostałości produktów kosmetycznych, ułatwiając skórze głowy oddychanie i naturalną regenerację oraz działając kojąco i przeciwzapalnie.




Węgiel aktywny na włosy – jak go stosować?

Węgiel aktywny znajdziesz w większości aptek i drogerii. Najczęściej występuje pod postacią kapsułek, w których zamknięty jest czarny proszek. Węgiel coraz częściej jest składnikiem specjalistycznych kosmetyków detoksykujących, ale domowe preparaty możesz wykonać również sama, wykorzystując łatwo dostępne produkty. Zauważalny efekt oczyszczenia i wygładzenia da maseczka do włosów z jogurtem i węglem aktywnym.

By ją wykonać, połącz pół opakowania jogurtu naturalnego, jedno ubite jajko, łyżeczkę węgla oraz łyżeczkę ulubionego olejku. Mieszankę nałóż na włosy, a po 15 minutach dokładnie spłucz. Jogurt w połączeniu z węglem dokładnie oczyści skórę głowy i wspomoże wzrost włosów, jajko z kolei zapewni im elastyczność i uodporni na zniszczenia.

Detoksykujące kosmetyki, które chronią przed działaniem smogu, zyskują coraz więcej zwolenników i popularność na rynku #beauty. Szampon z węglem jest w stanie usunąć znacznie więcej zanieczyszczeń, jednocześnie dotleniając i odżywiając naszą fryzurę. Linia z węglem bambusowym od WS Academy

– Eliksir myjący oraz Esencja odżywcza – zabezpiecza przed szkodliwym działaniem i ponownym osadzaniem się toksyn z zanieczyszczonego środowiska, dodatkowo nawilżając i wzmacniając włosy. Regularnie stosowane sprawią, że pasma odżyją – staną się silne, a zarazem miękkie i gładkie.

Kosmetyki z węglem świetnie sprawdzą się dla wszystkich typów włosów, nadając im świeżości, sypkości i dodatkowej objętości. Szczególnie polecane są dla osób zmagających się z łupieżem, przetłuszczaniem oraz wypadaniem włosów – węgiel aktywny wspomaga leczenie tych dolegliwości. Dogłębne oczyszczenie jest podstawą pielęgnacji i pierwszym krokiem do walki z wszelkimi problemami. Warto poświęcić mu nieco więcej uwagi – w efekcie włosy odwdzięczą się naturalnym zdrowiem i pięknem.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ