Odmładzanie bez skalpela



Piękna i gładka skóra to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Niestety z biegiem czasu, obserwowane są, szczególnie na twarzy, pierwsze oznaki starzenia się skóry. Jak skutecznie i bezinwazyjnie poradzić sobie z tym problemem? Odpowiada dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz, dermatolog — wenerolog i ekspert medycyny estetycznej z kliniki Projekt Skóra.

W naszej Klinice często pojawiają się pacjenci, których trapi poszarzała cera, zmarszczki mimiczne, a do tego niejednokrotnie przebarwienia czy blizny powstałe na skutek zmian potrądzikowych — rozpoczyna dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz, dermatolog —
wenerolog, ekspert w zakresie medycyny estetycznej, pomysłodawczyni kliniki Projektu Skóra.

To, jaki zabieg polecam moim pacjentom jest oczywiście uzależnione od stanu zmian czy rodzaju skóry. W okresie zimowym często rekomenduję laser frakcyjny CO2, który mawia się, że działa jak skalpel. Dla mnie ważne jest to, że daje świetne efekty (widoczne już po kilku dniach od zabiegu) i rewelacyjnie radzi sobie z różnymi zmianami — kontynuuje dr Małgorzata Marcinkiewicz.

Laser frakcyjny CO2 – likwidacja niedoskonałości

Zabieg ten jest jednym z najskuteczniejszych w walce z niedoskonałościami na skórze. Mawia się, że jest sposobem na ,,odświeżenie” bez skalpela. Skutecznie redukuje poszerzone pory, wygładza skórę i wyrównuje jej koloryt poprzez likwidację przebarwień czy blizn. Nie tylko stymuluje intensywną regenerację skóry, poprzez dogłębne działanie frakcyjne, ale i pozytywnie wpływa na przebudowę oraz zapewnia długotrwałe rezultaty otrzymane w wyniku zabiegu. Warto pamiętać, że po jego wykonaniu należy unikać ekspozycji na słońce oraz stosować dermokosmetyki przyspieszające gojenie.




Częstotliwość:

Efekty widać już w kilka dni po zabiegu, choć warto poczekać około 2 tygodni na ich pełnię. By uzyskać najlepsze możliwe rezultaty zaleca się wykonywanie drugiego zabiegu po około czterech do sześciu tygodni.

To jeden z najbardziej skutecznych zabiegów, który pozwala bez użycia wypełniaczy delikatnie i naturalnie poprawić owal twarzy. Zanim zostanie wykonany u konkretnego pacjenta — istotna jest konsultacja. To ważne, aby podczas niej poinformować specjalistę np. o zażywaniu leków, takich jak np. retinoidy – konkluduje dr Małgorzata Marcinkiewicz.

Zabieg wykonywany jest w Klinice Projekt Skóra

O Projekt Skóra:

Projekt Skóra to nowoczesna klinika dermatologii i medycyny estetycznej. Jej pomysłodawczynią jest dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz, dermatolog – wenerolog, ekspertka medycyny estetycznej. Wyznaje ona zasadę, że kluczem do pięknej i zdrowej skóry są działania regeneracyjne, a przy tym niezwykle indywidualne podejście do pacjenta. Jej mottem są słowa: ,,skóra jest lustrem wszystkiego, co dzieje się w środku”.

Klinikę tworzy doświadczony zespół dermatologów, chirurgów, wenerologów i kosmetologów, którzy holistycznie podchodzą do piękna skóry. Na co dzień łączą wiedzę medyczną z zaawansowaną technologią i naturalnym oraz estetycznym podejściem do wyglądu.

Projekt Skóra zajmuje się również profilaktyką przeciwnowotworową. Słynie z jedynego w Polsce wideodermoskopu z tworzeniem mozaiki znamion. Oferuje także badanie trichoskopowe, pomagające pacjentom z problemami nadmiernego wypadania włosów.

Gabinety Projektu Skóra usytuowane są w zabytkowej, warszawskiej kamienicy sióstr Tołwińskich, w samym sercu miasta, przy ul. Św. Barbary 4/U2.

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ