Odmładzanie bez skalpela



Piękna i gładka skóra to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Niestety z biegiem czasu, obserwowane są, szczególnie na twarzy, pierwsze oznaki starzenia się skóry. Jak skutecznie i bezinwazyjnie poradzić sobie z tym problemem? Odpowiada dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz, dermatolog — wenerolog i ekspert medycyny estetycznej z kliniki Projekt Skóra.

W naszej Klinice często pojawiają się pacjenci, których trapi poszarzała cera, zmarszczki mimiczne, a do tego niejednokrotnie przebarwienia czy blizny powstałe na skutek zmian potrądzikowych — rozpoczyna dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz, dermatolog —
wenerolog, ekspert w zakresie medycyny estetycznej, pomysłodawczyni kliniki Projektu Skóra.

To, jaki zabieg polecam moim pacjentom jest oczywiście uzależnione od stanu zmian czy rodzaju skóry. W okresie zimowym często rekomenduję laser frakcyjny CO2, który mawia się, że działa jak skalpel. Dla mnie ważne jest to, że daje świetne efekty (widoczne już po kilku dniach od zabiegu) i rewelacyjnie radzi sobie z różnymi zmianami — kontynuuje dr Małgorzata Marcinkiewicz.

Laser frakcyjny CO2 – likwidacja niedoskonałości

Zabieg ten jest jednym z najskuteczniejszych w walce z niedoskonałościami na skórze. Mawia się, że jest sposobem na ,,odświeżenie” bez skalpela. Skutecznie redukuje poszerzone pory, wygładza skórę i wyrównuje jej koloryt poprzez likwidację przebarwień czy blizn. Nie tylko stymuluje intensywną regenerację skóry, poprzez dogłębne działanie frakcyjne, ale i pozytywnie wpływa na przebudowę oraz zapewnia długotrwałe rezultaty otrzymane w wyniku zabiegu. Warto pamiętać, że po jego wykonaniu należy unikać ekspozycji na słońce oraz stosować dermokosmetyki przyspieszające gojenie.




Częstotliwość:

Efekty widać już w kilka dni po zabiegu, choć warto poczekać około 2 tygodni na ich pełnię. By uzyskać najlepsze możliwe rezultaty zaleca się wykonywanie drugiego zabiegu po około czterech do sześciu tygodni.

To jeden z najbardziej skutecznych zabiegów, który pozwala bez użycia wypełniaczy delikatnie i naturalnie poprawić owal twarzy. Zanim zostanie wykonany u konkretnego pacjenta — istotna jest konsultacja. To ważne, aby podczas niej poinformować specjalistę np. o zażywaniu leków, takich jak np. retinoidy – konkluduje dr Małgorzata Marcinkiewicz.

Zabieg wykonywany jest w Klinice Projekt Skóra

O Projekt Skóra:

Projekt Skóra to nowoczesna klinika dermatologii i medycyny estetycznej. Jej pomysłodawczynią jest dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz, dermatolog – wenerolog, ekspertka medycyny estetycznej. Wyznaje ona zasadę, że kluczem do pięknej i zdrowej skóry są działania regeneracyjne, a przy tym niezwykle indywidualne podejście do pacjenta. Jej mottem są słowa: ,,skóra jest lustrem wszystkiego, co dzieje się w środku”.

Klinikę tworzy doświadczony zespół dermatologów, chirurgów, wenerologów i kosmetologów, którzy holistycznie podchodzą do piękna skóry. Na co dzień łączą wiedzę medyczną z zaawansowaną technologią i naturalnym oraz estetycznym podejściem do wyglądu.

Projekt Skóra zajmuje się również profilaktyką przeciwnowotworową. Słynie z jedynego w Polsce wideodermoskopu z tworzeniem mozaiki znamion. Oferuje także badanie trichoskopowe, pomagające pacjentom z problemami nadmiernego wypadania włosów.

Gabinety Projektu Skóra usytuowane są w zabytkowej, warszawskiej kamienicy sióstr Tołwińskich, w samym sercu miasta, przy ul. Św. Barbary 4/U2.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ