Odkryj kulinarny hit: komosa ryżowa z suszoną figą na bezglutenowym chlebie



Jak przyrządzić pyszne, a przy tym zdrowe śniadanie, które doda energii na cały dzień? Postaw na komosę ryżową z suszoną figą i bezglutenowy chleb z czterech ziaren. Sprawdź koniecznie przepisy!

Komosa ryżowa z suszoną figą

Na pierwszy posiłek warto wybierać produkty, które są zdrowe, pożywne i dodają energii na cały dzień. Doskonałym pomysłem jest więc przyrządzenie komosy ryżowej z suszonymi figami. Dlaczego? Komosa ryżowa, a inaczej quinoa czy ryż peruwiański jest bogatym źródłem białka i zdrowych kwasów tłuszczowych. Zawiera także saponiny, dzięki którym wykazuje działania przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne. Suszone figi natomiast są doskonałymi antyoksydantami. Ponadto, znajduje się w nich ogromna ilość, cennego dla kości wapnia. Posiadają również witaminę A, która ma dobroczynny wpływ na skórę i wzrok oraz mają najwięcej błonnika pokarmowego ze wszystkich innych bakalii.




Składniki:

15 suszonych fig Bakal Soft
1 szklanka komosy ryżowej
2 ogórki
2 pomidory
½ limonki
½ szklanki listków tymianku
2 łyżki oliwy
sól i pieprz do smaku

Sposób wykonania:

Komosę ryżową zalać wodą, posolić i gotować przez około 15 minut. Następnie garnek odstawić i przykryć, aby odparowała woda. Suszone figi, ogórki i pomidory pokroić. Polać oliwą. Dodać je z listkami tymianku do wystudzonej komosy ryżowej. Wymieszać. Skropić sokiem z limonki. Doprawić solą i pieprzem do smaku.

Zdrowy Mix 4 ziaren

Quinoa z suszoną figą idealnie sprawdzi się w kompozycji z bezglutenowym chlebem, własnego wypieku. Jak go przygotować? To proste – wystarczy Mix 4 ziaren, w skład których wchodzi siemie lniane, biały sezam, słonecznik oraz pestki dyni.

Składniki:

Mix 4 ziaren do wypieku chleba Bakal
2 jajka
szczypta soli
szczypta pieprzu

Przygotowanie:

Do foremki wsypać Mix ziaren i dodać dwa jajka, sól i pieprz. Dokładnie wymieszać. Przełożyć do foremki. Piec przez ok. 50 minut w piekarniku rozgrzanym do 170 stopni. Odstawić do wystygnięcia, a później pokroić na kawałki.

Danie gotowe — smacznego!

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ