Radiofrekwencja mikroigłowa – poznaj sposób na piękno



Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg z zakresu dermatologii estetycznej, który charakteryzuje się krótkim okresem rekonwalescencji i brakiem powikłań. Pozwala na długo cieszyć się efektem liftingująco-ujędrniającym. O jego działaniu opowiada dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz, dermatolog – wenerolog, ekspert medycyny estetycznej z kliniki Projekt Skóra.

Radiofrekwencja mikroigłowa to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów przez moich pacjentów. Wynika to z faktu, że jest on doskonały dla każdego typu skóry. Ponadto, charakteryzuje się wysokim profilem bezpieczeństwa, daje świetne efekty, a przy tym jest bezbolesny. Po jego wykonaniu powrót do codziennych aktywności jest bardzo szybko – de facto po zabiegu mile zaskoczeni pacjenci wracają od razu do pracy, idą po dzieci do szkoły, bądź na zakupy. Warto dodać, że można go również wykonywać na okolice szyi, dekoltu, a także na skórę dłoni. Jest też zabiegiem wykorzystywanym w niwelowaniu blizn, w tym tych potrądzikowych i rozstępów. Wpływa również na zmniejszenie porów i mocno liftinguje — informuje dr n. med. Małgorzata Marcinkiewicz z kliniki Projekt Skóra.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Działanie polega na delikatnym wprowadzeniu przez specjalne urządzenie bardzo cienkich igieł – na regulowaną głębokość od 0,5 mm do 3,5 mm. Kolejno następuje emisja fal radiowych, które nagrzewają tkankę, ale tak, aby nie doprowadzić do oparzeń. Zabieg nie tylko daje głęboki i termiczny lifting, ale również szybko i skutecznie zwiększa elastyczność oraz wygładza fakturę skóry. Tuż po nim występuje zaczerwienie, które zwykle znika w ciągu kilkudziesięciu minut po zabiegu.




Częstotliwość: Każdy zabieg jest wartością dodaną dla skóry, niemniej jednak, aby utrzymać efekt, zaleca się wykonywanie 2-3 zabiegów w odstępie miesiąca. Czas trwania zabiegu jest zależny od obszaru, który poddaje się leczeniu, zwykle wynosi około 20-40 minut. Dodatkowo należy uwzględnić znieczulenie (około 30-40 minut).

Przypominam swoim pacjentom o odpowiedniej regeneracji skóry po zabiegu. Niezwykle ważne jest używanie wskazanych przez lekarza kremów oraz włączenie właściwej pielęgnacji domowej. To istotne szczególnie w kontekście długotrwałego utrzymania rezultatów i zapewnienia skórze odpowiedniego komfortu – konkluduje dr Małgorzata Marcinkiewicz.

Opisany w materiale zabieg wykonywany jest w klinice Projekt Skóra.

Jak spowolnić wskazówki zegara? Duet: ceramidy i peptydy dla odmłodzenia skóry

Jednym z najważniejszych wyzwań dla skóry o każdej porze roku zdecydowanie jest zapobieganie objawom upływającego czasu. Kosmetolodzy podkreślają, że kluczowa…
CZYTAJ

„Prawdziwy mężczyzna”, czyli jaki?

Prawdziwy mężczyzna nie płacze, dominuje, ma przyzwolenie na bycie bezwzględnym i agresywnym – ale czy na pewno? Mimo że sytuacja…
CZYTAJ

Witamy wiosenną symfonię smaków

Wraz z nadejściem wiosny natura budzi się do życia, przynosząc ze sobą świeżość, kolorowe pejzaże i bogactwo aromatów. To idealny…
CZYTAJ

Siekane kotleciki z kurczaka z kolorowym ryżem

Siekane kotleciki z kurczaka mają złocisty kolor, są chrupiące i pełne wartościowych dodatków, np. w postaci marchewki czy cukinii. Podane…
CZYTAJ

Maj miesiącem mierzenia ciśnienia tętniczego krwi. Jak prawidłowo to robić, jakie są najczęstsze błędy i jak ich unikać?

Nadciśnienie tętnicze jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych czynników zwiększających ryzyko wielu chorób wpływających zarówno na długość naszego życia, jak i…
CZYTAJ

Nadmierne, intensywne szczotkowanie zębów – nie rób tego, to szkodzi zębom!

Nadmierne szczotkowanie zębów wydaje się nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbyt intensywne lub zbyt…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo konkretną dyscypliną, okazuje się, że problem ten dotyczy…
CZYTAJ

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

„Prawdziwy mężczyzna”, czyli jaki?

Prawdziwy mężczyzna nie płacze, dominuje, ma przyzwolenie na bycie bezwzględnym i agresywnym…
CZYTAJ

Maj miesiącem mierzenia ciśnienia tętniczego krwi. Jak prawidłowo to robić, jakie są najczęstsze błędy i jak ich unikać?

Nadciśnienie tętnicze jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych czynników zwiększających ryzyko wielu chorób…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ