Twoja nowonarodzona skóra czyli letnia biostymulacja – NOWOŚĆ



Lato to czas, w którym zwykle rezygnujemy z inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej na rzecz takich rozwiązań, które w naturalny sposób pobudzą naszą skórę do życia, zregenerują ją, odmłodzą i nadadzą letniej świeżości, a jednocześnie nie wykluczą z codziennych aktywności ani korzystania z uroków lata. Latem szukamy zabiegów, które przygotują naszą skórę na nieuchronną ekspozycję słoneczną lub zniwelują już powstałe negatywne skutki fotostarzenia. O to jakie zabiegi warto wykonać w sezonie letnim i jaka NOWOŚĆ pojawiła się w ofercie medycyny estetycznej zapytaliśmy dr Elżbietę Młyńską – Krajewską z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej dr Andrzeja Krajewskiego w Kołobrzegu.

O jakie zabiegi medycyny estetycznej pytają pacjentki w okresie letnim?

– Obecnie pacjentki najczęściej poszukują zabiegów, które pobudzą skórę do życia, dogłębnie ją nawilżą i zredukują powstałe w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce tzw. „zmarszczki wakacyjne” czyli drobne, gęsto usiane linie wokół oczu i na policzkach, które są wynikiem odwodnienia skóry pod wpływem kontaktu ze słońcem. Ze względu na coraz większą świadomość na temat negatywnych skutków ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne pacjentki poszukują również metod wzmocnienia i uodpornienia skóry przed skutkami fotostarzenia aby wesprzeć regularne korzystanie z wysokich filtrów. Dodatkowo wyjątkowo pożądaną cechą zabiegów w okresie letnim jest brak konieczności rekonwalescencji tak, aby jak najszybciej wracać do codziennych aktywności oraz minimalny czas wymagany do bezpiecznego „powrotu na plażę” czyli np. zabiegi tuż przed urlopem.

W związku z charakterystycznym usytuowaniem naszej kliniki w nadmorskim mieście, które latem przekształca się w oblegany kurort, często zgłaszają się do nas pacjentki, które chcą zregenerować skórę po urlopie, tak aby powrócić do domu nie tylko ze świeżą opalenizną, ale również zrewitalizowaną i zdrową skórą – odpowiada dr Młyńska – Krajewska.
Jakie zabiegi poleca Pani swoim pacjentkom aby spełnić powyższe oczekiwania?

– Obecnie stawiamy na zabiegi biostymulujące skórę czyli takie, które poprzez wprowadzenie odpowiednich substancji (często analogicznych do tych, które naturalnie występują w skórze), techniką iniekcji na odpowiednią głębokość skóry, mobilizują ją do pracy i naturalnej regeneracji. Wśród takich zabiegów znajdują się polecane przeze mnie Sunekos czy Linerase, a także nasza zupełna nowość -Nucleofill –
odpowiada dr Młyńska – Krajewska.




Co to jest Nucleofill?

– To zabieg iniekcyjny przynoszący efekt liftingujący i przeciwstarzeniowy wykonywany preparatem do głębokiej odnowy i bioresktukturyzacji skóry. Nucleofill działa na trzech poziomach: liftinguje, ma działanie antyoksydacyjne i głęboko nawilża skórę. Preparat dzięki swojej charakterystyce biochemicznej, poprawia elastyczność i napięcie skóry, wyrównuje koloryt a także leczy atrofię tkanek czyli przeciwdziała zmniejszeniu objętości i gęstości skóry. Silne właściwości nawilżające zawdzięcza głównie swojej zdolności zatrzymywania wody na głębszych poziomach skóry. Potrójne działanie preparatu na poziomie komórkowym daje efekt wyraźnego i długotrwałego odmłodzenia – tłumaczy dr Młyńska – Krajewska.

Jakie są główne wskazania do zabiegu Nucleofill?

– Nucleofill zdecydowanie polecam osobom, które zauważają u siebie utratę elastyczności skóry oraz inne objawy starzenia, a także ich skóra pozbawiona jest blasku i wymaga dogłębnego nawilżenia. Zabieg można wykonać niezależnie od wieku i rodzaju skóry. Nucleofill jest przeznaczony do bioregeneracji skóry twarzy, ciała, szyi, dekoltu a nawet dłoni – odpowiada dr Młyńska – Krajewska.

Co jest sekretem działania preparatu Nucleofill?

– Nucleofill zawiera polinukleotydy, które działają trójkierunkowo i pobudzają skórę do odbudowy. Pierwszy kierunek działania to receptory na fibroblastach skóry, które stymulowane uruchamiają proces wytwarzania kolagenu typu I i elastyny, co powoduje zagęszczenie skóry i jej uniesienie. Drugim mechanizmem jest usuwanie wolnych rodników a więc działanie antyoksydacyjne. Polinukeotydy wiążą również wodę i zapewniają długotrwałe izoosmotyczne nawodnienie macierzy pozakomórkowej. Dzięki temu skóra staje się dogłębnie nawilżona i jędrna – tłumaczy dr Młyńska – Krajewska.

Regeneracja gabinetowa poprawia wygląd naszej skóry a tym samym samopoczucie, co szczególnie doceniamy podczas wakacyjnych wyjazdów. Odpowiednio dobrane zabiegi sprawią, że nasza skóra nie straci swojego blasku wraz z powrotem z urlopu.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ