Ujędrnienie i wyszczuplenie Endolift – alternatywa dla liposukcji chirurgicznej?



Nadchodzi upragnione lato, a wraz z nim starania o doskonałą sylwetkę. Z jakimi problemami i oczekiwaniami w zakresie zabiegów na ciało zgłaszają się najczęściej pacjentki do gabinetów medycyny estetycznej od momentu ich ponownego otwarcia? Czas izolacji dla jednych skutkował kilkoma nadprogramowymi fałdkami tłuszczu, inni ambitnie podeszli do zrzucania dodatkowych kilogramów.

Jedni i drudzy zgłaszają się teraz z problemem wiotkiej skóry albo zalegającą, nieaktywną metabolicznie tkanką tłuszczową. Czy istnieje rozwiązanie, które w sposób trwały i nieinwazyjny, najlepiej podczas jednego zabiegu, pozwoli pozbyć się obu problemów na raz? Zapytaliśmy o to eksperta – lekarza medycyny estetycznej, dr Radosława Rzepnikowskiego z kliniki FabSkin.

Wielu pacjentów zgłasza się obecnie do mojego gabinetu z problemem utraconej jędrności skóry, szczególnie nadmiernej wiotkości skóry ud, ramion, czy brzucha. Przy okazji wielu z nich chciałoby się również pozbyć nadprogramowej warstewki tłuszczu, przybyłej po kilku tygodniach kwarantanny lub pozostałej po zrzuceniu większej ilości kilogramów. Te niewielkie depozyty tłuszczu są właśnie najtrudniejsze do „zrzucenia” samodzielnie – wyjaśnia dr Radosław Rzepnikowski.

Na czym najbardziej zależy teraz pacjentom?

– To, czego szukają obecnie moi pacjenci, to terapie skuteczne, przynoszące widoczne i trwałe efekty, nie wymagające jednak wykonywania w serii, prowadzone bez konieczności wielokrotnych wizyt w gabinecie. Pacjenci wolą procedury o zauważalnym efekcie, ale nieinwazyjne, nie wyłączające z codziennego aktywnego życia. Po kilkunastu tygodniach ograniczeń nie chcemy, aby cokolwiek wyłączało nas ponownie z aktywności. Pacjenci stawiają więc na zabiegi, które nie zostawiają na ciele widocznych blizn, potrzebujących czasu na wygojenie. Jednym słowem – szukają nieinwazyjnych sposobów na skuteczne i trwałe ujędrnienie i wyszczuplenie – dodaje dr Rzepnikowski.

Czy istnieje zabieg spełniający powyższe oczekiwania?

– Moim pacjentom polecam przełomową i obecnie najnowszą procedurę laserową Endolift, która spełnia wszystkie powyższe oczekiwania. Daje trwałe efekty bez wywoływania znacznego urazu chirurgicznego i bez konieczności przeprowadzania całej serii zabiegów. Działa dwutorowo: raz na zawsze redukuje tkankę tłuszczową i jednocześnie ujędrnia ciało, poprawiając gęstość, napięcie i sprężystość skóry. Endolift pomaga uporać się z obwisłą skórą praktycznie we wszystkich obszarach ciała. Świetnie radzi sobie z wyszczuplaniem i ujędrnianiem okolicy brzucha, likwidowaniem tzw. pelikanów na ramionach, ujędrnianiem ud, ale też liftingiem pośladków, czy poprawą napięcia skóry w okolicy kolan – opowiada dr Radosław Rzepnikowski z kliniki FabSkin.




W czym tkwi sekret jego działania?

– Wprowadzane do powierzchownych warstw tkanki podskórnej cieniutkie jak włos mikro-optyczne włókna fibrynowe transmitują energię, która w wyniku doskonałej absorbcji wody nie tylko obkurcza włókna kolagenowe i pobudza komórki do produkcji nowego kolagenu, ale również umartwia komórki tłuszczowe. Ich zawartość jest naturalnie metabolizowana i wydalana z organizmu w kolejnych tygodniach po zabiegu. Co istotne, komórek tłuszczowych pozbywamy się bezpowrotnie. Już jeden zabieg pozwala trwale zwalczyć to, co w czasie odchudzania sprawia największą trudność – pozostałą do zrzucenia nieaktywną metabolicznie tkankę tłuszczową, odporną na dietę i fitness – wyjaśnia dr Rzepnikowski.

Czy Endolift może być alternatywą dla klasycznej liposukcji ?

– Laserowa lipoliza Endolift, tak jak liposukcja chirurgiczna, bezpowrotnie niszczy komórki tłuszczowe w obszarze poddanym zabiegowi. Pierwsze efekty ujędrnienia, dzięki natychmiastowej retrakcji włókien kolagenowych, widoczne są bezpośrednio po zabiegu, natomiast ostateczne rezultaty ujędrnienia i wyszczuplenia – po 3-6 miesiącach. W tym czasie następuje synteza kolagenu w głębszych warstwach skóry oraz wydalenie zniszczonej tkanki tłuszczowej przez organizm.

W odróżnieniu od klasycznej operacyjnej liposukcji, Endolift nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. U osób ogólnie zdrowych nie ma konieczności wykonywania szeregu badań przez zabiegiem. Laserowa lipoliza i lifting Endolift nie wyłącza pacjenta z codziennej aktywności – nie musi on pozostawać w szpitalu, wychodzi do domu po ok. 30 minutach od zakończenia zabiegu.

W przeciwieństwie do liposukcji chirurgicznej Endolift nie wywołuje mechanicznych urazów tkanek, śródoperacyjnego krwawienia, nie pozostawia krwiaków. Pacjent nie nosi uciskowych ubranek, nie jest konieczne, by stosował środki przeciwbólowe i antybiotyki. Ze względu na trwałe i widoczne efekty oraz swoją nieinwazyjność to jeden z ulubionych zabiegów lekarzy z kliniki FabSkin – dodaje dr Radosław Rzepnikowski.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ