Wybielanie zębów – która z dostępnych metod jest dla Ciebie?



Wybielanie zębów – która z dostępnych metod jest dla Ciebie? Przed ślubem, po zdjęciu aparatu ortodontycznego, dla lepszego samopoczucia i komfortu – wybielanie zębów to temat zawsze aktualny. Profesjonalny zabieg u stomatologa, a może efektywne sposoby domowe? Metody są różne – podpowiemy Ci, która będzie dla Ciebie najlepsza!

Podczas wyboru metody wybielania warto wziąć pod uwagę trzy kryteria: koszt, szybkość wybielenia oraz pożądane efekty. Zanim podejmiesz decyzję, odpowiedz sobie na pytania, jaki budżet chcesz przeznaczyć, ile czasu możesz poświęcić na upiększenie uśmiechu oraz jak trwałe mają być efekty rozjaśnienia zębów.

Wybielanie u stomatologa

Do wyboru są dwa warianty: nieco tańsza metoda nakładkowa oraz wybielanie lampą.

Zabieg wybielania nakładkowego wykonujesz sama w domu, jednak cały proces jest dość pracochłonny – najpierw musisz odbyć dwie wizyty w celu wykonania i dopasowania nakładek. Wybielanie trwa około 2 tygodni i musisz się liczyć z tym, że każdą noc spędzisz z nakładkami na zębach. Efekty są zadowalające, a bielszy uśmiech zostanie z Tobą nawet na kilka lat. Koszt to około 400-800 zł. Co ważne przed wykonaniem odlewu szczęki na nakładki warto wcześniej pozbyć się kamienia nazębnego. Tylko wówczas będzie można mieć pewność, że wykonany odlew pokrył całą powierzchnię zębów.

Natomiast wybielanie lampą jest najskuteczniejszą, ale również najdroższą metodą. W tym wypadku warto zaplanować budżet w wysokości nawet kilku tysięcy zł za zabieg! Efekty są jednak niemal natychmiastowe. Polega ona na tym, że stomatolog nakłada na zęby żel wybielający, który jest aktywowany za pomocą światła emitowanego przez lampę, np. Beyond. Kuracja usuwa silne przebarwienia zarówno na powierzchni zębów, jak i wewnątrz zębiny. Cały zabieg trwa niecałą godzinę, jest jednorazowy i całkowicie bezpieczny. Już po 45 minutach można się cieszyć o wiele bielszymi zębami, wybielonymi o nawet 8 odcieni.

Wybielanie w domu

Jest to najtańsza forma wybielania zębów. Możesz wybrać między wybielaniem z wykorzystaniem naturalnych składników albo preparatów dostępnych w drogeriach.

Pierwsza opcja to sposób najtańszy, ale również najmniej efektywny. Cytryna, soda oczyszczona, jak i węgiel – te produkty pomogą Ci wybielić zęby. Efekt będzie subtelny oraz niestety krótkotrwały. Uważaj również, ponieważ kwasy zawarte w cytrynie mogą uszkodzić szkliwo!
Najpopularniejszą metodą wybielania zębów jest użycie produktów drogeryjnych.

Preparaty są naprawdę tanie (od 20 do 100 zł) oraz działają relatywnie szybko. Najchętniej wybierane produkty to paski, systemy wybielające. Kuracja paskami trwa zwykle od 5 do 7 dni, natomiast systemem 7 dni. W obu przypadkach można się spodziewać widocznych efektów wybielania od 2 do 4 odcieni, ale warto również wspomagać sam proces wybielania tzw. białą dietą oraz pastą wybielającą, podtrzymującą samą kurację, jak również późniejsze efekty.

Warto pamiętać o przestrzeganiu instrukcji na opakowaniu. Jeśli są jakieś wyraźne przeciwskazania jak np. ciąża, odłóż wybielanie na inny termin i co najważniejsze – nie noś produktu na zębach dłużej, niż zaleca producent. Wszystkie wyżej opisane produkty ma w swojej ofercie marka Rapid White, dostępna w Rossmannach w całej Polsce.




Paski wybielające Rapid White:

• ultracienkie, elastyczne i przezroczyste paski rozjaśniają zęby
• usuwają przebarwienia
• gwarantują wyraźnie wybielenie już po 5 dniach użycia
• nie zawierają nadtlenku wodoru
• mają łagodny miętowy smak
• rekomendowana cena: 72,99 zł
• dostępność: Rossmann

System wybielający Rapid White:

• produkt inspirowany metodami rozjaśniania zębów stosowanymi w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych
• preparat wzbogacono dodatkowo o wybielającą pastę do zębów z opatentowaną aktywną formułą
• rozjaśnia o maksymalnie 4 odcienie w ciągu 7 dniowej kuracji
• cena: 65,99 zł
• dostępność: Rossmann

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ

Wiosenny detoks – hit czy mit?

Wiosną wielu pacjentów szuka porady dietetycznej, często pytając o detoks. – To rzeczywiście popularny temat o tej porze roku –…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza…
CZYTAJ