Jak obudzić swoją skórę z zimowego snu? – specjaliści medycyny estetycznej radzą



Szara, zmęczona, matowa, sucha, wiotka, z pojawiającymi się nowymi i pogłębiającymi się, już obecnymi zmarszczkami – tak najczęściej opisują swoja skórę pacjentki zgłaszające się do gabinetów medycyny estetycznej po sezonie zimowym. Jakie rozwiązanie polecają eksperci?

Co zrobić, żeby skóra odrodziła się na wiosnę?

– Moim pacjentkom i pacjentom, którzy po sezonie zimowym obserwują spadek formy swojej skóry, czyli jej przesuszenie, „zmęczenie”, zszarzały koloryt, czy też wiotkość oraz zmarszczki polecam zabiegi wykonane gamą produktów Sunekos, w szczególności preparatami do iniekcji Sunekos 200 i Sunekos 1200. Dzięki pierwszemu skóra odzyskuje młody wygląd, rozpromienia się, odzyskuje elastyczność i jędrność. Pacjentom, których skóra wymaga większego nawilżenia, i u których dodatkowo chcemy uzyskać efekt delikatnej i naturalnej wolumetrii polecam Sunekos 1200. W zależności od kondycji i potrzeb skóry, indywidualnie dobieram procedury tak, aby efekty były jak najbardziej satysfakcjonujące, a skóra jak nowo narodzona – mówi dr Lucyna Woliczko, dermatolog, lekarz medycyny estetycznej z gabinetu BONA DEA w Krakowie.




Czym wyróżnia się Sunekos i w czym tkwi jego sekret?

– Sekret Sunekos tkwi w jego unikalnym składzie tj.: opatentowanej sekwencji 6 aminokwasów (Glicyna, L-prolina, L-lizyna, L-alanina, L-walina, L-leucyna), które biorą udział w syntezie kolagenu i elastyny oraz są głównymi substancjami aktywnymi preparatu i kwasu hialuronowego, który stymuluje ten proces. Ponadto jego niesamowita czystość i delikatność sprawiają, że może być wykorzystany nawet na wyjątkowo problematyczne obszary skóry takie jak: powieki i okolice oka. Sunekos 200 doskonale je odmładza, rozjaśnia, redukuje cienie i zmarszczki, nadaje „wiosennej” świeżości spojrzeniu. Nie bez powodu otrzymał Perłę Dermatologii Estetycznej 2019 w kategorii Magnetyczne Spojrzenie. To co dla mnie ważne, to również fakt, że producent Sunekos zadbał o holistyczne podejście do pielęgnacji i bioregeneracji skóry – odpowiada dr Gabriela Koberska lekarz stomatologii i medycyny estetycznej z gabinetu Stoma w Wolsztynie.

Na czym polega Holistyczna Bioregeneracja Sunekos?

– Oprócz flagowych produktów Sunekos 200 i 1200 – preparatów do iniekcji, do dyspozycji mamy całą gamę produktów uzupełniających, które wspomagają „odrodzenie się” skóry na wiosnę. Peeling Sunekos Trophic wykonywany przed iniekcją, przywracając naturalną fizjologię skóry, stanowi doskonałe uzupełnienie terapii, delikatnie, przy minimalnym złuszczaniu zmniejsza przebarwienia i wpływa na wzmocnienie struktury naskórka oraz regenerację skóry. Nutrakos Aminoshots natomiast – suplement diety do picia, zawierający tę samą sekwencję 6 aminokwasów co Sunekos 200 i 1200, daje możliwość odżywiania organizmu od wewnątrz, również po wyjściu z gabinetu. Odżywienie to wpływa nie tylko na poprawę wyglądu i kondycji skóry, ale również włosów i paznokci, które również potrzebują konkretnego wsparcia po sezonie zimowym. Sunekos + Nutrakos to przepis doskonały na wiosenne przebudzenie skóry –
dodaje dr Marcin Wolfinger lekarz medycyny estetycznej i neurologii z kliniki Primemedic w Krakowie.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ