Dlaczego nocą powinnyśmy stosować mocniejsze kosmetyki?



Pielęgnacja skóry to złożony proces, który należy dostosować nie tylko do rodzaju i potrzeb skóry, ale również do pory roku, a nawet do… pory dnia. Powszechnie wiadomo, że na drogeryjnych półkach znajdziemy zarówno pielęgnację dedykowaną na dzień, jak i na noc. Dlaczego nocą powinnyśmy stosować mocniejsze kosmetyki? O pielęgnacji i regeneracji skóry podczas snu rozmawiamy z ekspertem marki Germaine de Capuccini – Anną Antosik.

O tym, że nie powinnyśmy pomijać żadnego etapu pielęgnacji pewnie nawet nie musimy wspominać. O ile na dzień większość kobiet preferuje stosowanie lekkich kremów, o tyle nocą warto stosować produkty bardziej treściwe – nie tylko konsystencją, ale również składem. – Organizm ludzki działa według określonego rytmu, który wyznaczany jest przez porę dnia. Dlatego tak ważne jest odpowiednie stosowanie produktów pielęgnacyjnych, które będą współgrały z komórkami naszego ciała. Odpoczynek i sen to czas wzmożonej aktywności niektórych narządów naszego ciała, m.in. skóry. To właśnie w nocy zachodzi proces intensywnej regeneracji komórkowej – następuje usuwanie uszkodzeń powstałych w ciągu dnia pod wpływem czynników środowiskowych, a także eliminacja zniszczonych struktur, intensywne podziały komórkowe oraz usuwanie toksyn – wyjaśnia Anna Antosik, ekspert marki Germaine de Capuccini.

Noc – kluczowy moment dla pielęgnacji skóry

Nocą zwiększa się krążenie krwi w naczyniach, wyrównuje się poziom wody w tkankach, zwiększa się także absorpcja składników aktywnych. – To właśnie w nocy zachodzą procesy syntezy kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego oraz odnowa naskórka. Doskonale widać to po przebudzeniu, kiedy skóra wygląda na bardziej gładką, pory są mniej widoczne – komórki naskórka są bardziej zwarte i „ściśnięte”. Jest to naturalna obrona skóry przed działaniem czynników zewnętrznych, zapobieganie utracie wody oraz utrudnienie dostępu różnorodnym cząsteczkom z zewnątrz – w tym pochodzących z kosmetyków – dodaje Anna Antosik.

Ekspert od zadań specjalnych

By pielęgnacja przyniosła jak najlepsze efekty, kluczowy jest dobór odpowiednich kosmetyków. Bardzo uniwersalnym, a jednocześnie niezwykle skutecznym w kwestii ujędrniania i zapobieganiu powstawania zmarszczek jest Repair Night Progress Serum z serii TIMEXPERT SRNS od Germaine de Capuccini. Jest to silnie skoncentrowane serum, zawierające ponad 50% aktywnych składników o działaniu antyoksydacyjnym. Jego działanie jest zsynchronizowane z procesami ochrony i regeneracji skóry zachodzącymi w dzień i w nocy.

Zawiera innowacyjne składniki wspomagające i wykorzystujące naturalne zasoby komórkowe. Wzbogacone o wysokooczyszczony aktywator kolagenu oraz kwas hialuronowy o wysokiej i niskiej masie cząsteczkowej, ceramidy, nano-emulgowane składniki, takie jak kompleks multiwitaminowy, witamina C oraz silny kompleks antyoksydacyjny bazujący na 7 ekstraktach roślinnych. Dzięki swojej formule zapewnia globalną ochronę przed stresem oksydacyjnym i procesem przedwczesnego starzenia skóry. Wzmacnia naturalne procesy regeneracji i nawilża.

– Zawarte w produkcie Glyco 8-Power to biocząsteczki, które w kontakcie z wodą tworzą pęcherzyki lipidowe. To rodzaj kapsułek – pułapek, w których „uwięzione” są substancje aktywne. Ze względu na wysokie powinowactwo owych biocząsteczek do lipidów znajdujących się w naszym naskórku, z łatwością penetrują warstwę rogową, wnikając w głębsze warstwy naskórka. Struktury te są następnie rozkładane przez enzymy skórne, a substancja aktywna uwalniana w niezmienionej formie –
tłumaczy ekspert Germaine de Capuccini.

Magiczne składniki? Nie, to antyoksydanty!

Nie każdy zdaje sobie sprawę z mocy antyoksydantów. A te są niezwykle ważne nie tylko dla prawidłowego działania organizmu od wewnątrz, ale również w pielęgnacji skóry. – Najważniejszym składnikiem o działaniu antyoksydacyjnym w naszym serum jest Zinc-Glycyne Complex, nagrodzony na 20 edycji Konferencji IFSCC (NOBEL PRIZE OF COSMETICS). Kompleks cynkowo-glicynowy stymuluje syntezę wewnątrzkomórkowego przeciwutleniacza – metalotiocyjaniny, która wzmacnia zdolność keratynocytów do neutralizowania wolnych rodników oraz zwiększa odporność komórek skóry na stres oksydacyjny wywołany promieniowaniem UV, zapobiegając w ten sposób fotostarzeniu skóry. Udowodniono także silne działanie kompleksu przeciw zanieczyszczeniom, które chroni komórki skóry przed toksycznością wywoływaną przez cząsteczki DPE (Diesel Particulate Extract) – wyjaśnia Anna Antosik. Formuła TIMEXPERT SRNS Night Repair Progress Serum zawiera również naturalne wyciągi z rozmarynu, Camellia sinensis (drzewo herbaciane), rumianku, lukrecji, rdestowca ostrokończystego (bogate źródło resweratrolu), tarczycy bajkalskiej oraz wąkroty azjatyckiej o silnych właściwościach przeciwutleniających, wspomagających regenerację i ochronę.




Silnie skoncentrowane serum, zawierające ponad 50% aktywnych składników o działaniu antyoksydacyjnym. Jego działanie jest zsynchronizowane z procesami ochrony i regeneracji skóry zachodzącymi w dzień i w nocy. Zawiera innowacyjne składniki Zinc-Glycine Complex oraz RC-Advanced, wspomagające i wykorzystujące naturalne zasoby komórkowe. Wzbogacony o wysokooczyszczony aktywator kolagenu oraz kwas hialuronowy o wysokiej i niskiej masie cząsteczkowej, ceramidy, nano-emulgowane składniki, takie jak kompleks multiwitaminowy, witamina C oraz silny kompleks antyoksydacyjny bazujący na 7 ekstraktach roślinnych. Dzięki swojej formule zapewnia globalną ochronę przed stresem oksydacyjnym i procesem przedwczesnego starzenia skóry. Wzmacnia naturalne procesy regeneracji, nawilża. Doskonałe uzupełnienie pielęgnacji przeciwstarzeniowej.

WSKAZANIA:

Przeznaczony dla wszystkich rodzajów skóry.

SPOSÓB UŻYCIA:

Na uprzednio oczyszczoną i stonizowaną skórę nałożyć kilka kropli produktu. Równomiernie rozprowadzić na twarzy, szyi i dekolcie, delikatnie wmasować do całkowitego wchłonięcia. Następnie nałożyć krem z linii TIMEXPERT SRNS w celu uzyskania optymalnych efektów. Stosować rano i wieczorem.

SKŁADNIKI AKTYWNE:

Aqua (Water), Cyclopentasiloxane, Glycerin, Pentylene Glycol, Dimethicone Crosspolymer, Ethoxydiglycol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Dimethicone, HDI/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Caprylyl Glycol, Olive Oil PEG-7 Esters, Butylene Glycol, Hydrogenated Lecithin, Laureth-23, Laureth-4, Caprylic/Capric Triglyceride, Dimethiconol, Bifida Ferment Lysate, Lactis Proteinum (Milk Protein), Sodium Citrate, Squalane, Tocopherol, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Extract, Caprylhydroxamic Acid, Zinc Glycinate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Soluble Collagen, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Centella Asiatica Extract, Lupinus Albus Seed Extract, Potentilla Erecta Root Extract, Prunus Persica (Peach) Kernel Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Silica, Sodium Hyaluronate, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Retinyl Palmitate, Camellia Sinensis Leaf Extract, Panthenol, Sodium Cocomonoglyceride Sulfate, Ceramide 3, Tocopheryl Acetate, Alcohol, Menthyl Lactate, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sorbitol, Dicetyl Phosphate, 1,2-Hexanediol, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, o-Cymen-5-ol, Parfum (Fragrance).

POJEMNOŚĆ I CENA: 30ml/355,71 zł

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ