Zabiegi przed studniówką



Przełom stycznia i lutego to ważny czas dla każdego maturzysty. To właśnie od tego czasu mamy przysłowiowe „sto dni” do matury i ostatni dzwonek na naukę do bardzo ważnych egzaminów. To też czas studniówek. Jak się do niej przygotować? Poniżej uniwersalne rady, nie tylko dla maturzystów, ale dla każdego, kto się wkrótce wybiera na wielki bal. W końcu trwa karnawał!

Wyśpij się

Nie od dziś wiadomo, że sen to jeden z najważniejszych stabilizatorów naszej psychofizycznej kondycji. Człowiek wyspany, ma nie tylko głowę świeżą i gotową do największych wyzwań, ale także jest kreatywny. Tym bardziej potrzebny będzie sen, jeśli już wcześniej wiesz, że następnego dnia może Ci go zabraknąć – w końcu studniówkowe szaleństwa nie kończą się o 12 w nocy, a mogą potrwać do rana.

Zadbaj o swoją cerę

Każda cera raz na jakiś czas potrzebuje odświeżenia i oczyszczenia. Właśnie dlatego najlepiej na tydzień przed imprezą wybrać się do kosmetyczki, która dobierze odpowiedni zabieg do rodzaju naszej cery. Najdelikatniejszym z zabiegów jest hydrabrazja nazywana mikrodermabrazją wodną. To zabieg oczyszczający, podczas którego używa się wody. Zalegający łój i zaskórniki usuwa się poprzez zasysanie pod ciśnieniem.

Popularnym i skutecznym, choć lekko podrażniającym naszą cerę zabiegiem jest peeling kawitacyjny. Pierwszym etapem zabiegu jest zwilżenie skóry. Następnie kosmetyczka sięga po urządzenie, które wytwarza ultradźwięki. Zabieg jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry, nawet bardzo wrażliwej. Najbardziej tradycyjnym, jak i eksploatującym naszą cerę zabiegiem jest oczyszczanie manualne, które polega na ręcznym usunięciu zaskórników.

Po usunięciu zaskórników, na twarz aplikowany jest krem lub maska o działaniu przeciwzapalnym i łagodzącym. Ostatnim etapem zabiegu jest nałożenie odpowiedniego kremu ochronnego dostosowanego do potrzeb cery. Wszystkie zabiegi najlepiej wykonać najpóźniej około tygodnia przed imprezą, by cera miała czas „dojść do siebie”.

Rozchodź obcasy

Jaki jest sekret długiego wytrzymywania na wysokich obcasach? Regularne przyzwyczajanie stóp. Przed wielkim balem staraj się coraz częściej ubierać buty na obcasach, na co dzień. Wykorzystaj to, że obcasy w zimowych butach są stabilne i wygodne. Aby przyzwyczaić stopę do obcasów, warto też regularnie ubierać obcasy w domu.

Do wymarzonych, balowych butów warto też dodać żelowe poduszeczki pod palce, skórzane podpiętki oraz żelowe plastry. Ale co najważniejsze, niezależnie od tego w jak wygodnych, bądź „średnio wygodnych” szpilkach wybierasz się na bal, zawsze warto mieć też drugą, zapasową parę butów.




Zadbaj o uśmiech

Nic tak nie dodaje balowej kreacji wdzięku, jak piękny i zdrowy uśmiech. Równe i białe zęby to nie tylko zasługa genów, ale przede wszystkim efekt dbania o jamę ustną. Tydzień przed imprezą, warto spróbować samorozpuszczalnych pasków wybielających Rapid White. Dają widoczne rezultaty, które utrzymują się maksymalnie do 6 miesięcy.

Wystarczy trzymać je na zębach ok. 10 minut – zarówno rano, jak i wieczorem, by już po kilku dniach uzyskać pożądany efekt. Ich zaletą jest to, że są całkowicie bezinwazyjne, a ich stosowanie nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych. Nadużywanie kawy, herbaty, palenie papierosów czy urazy zębów mogą prowadzić do silnych przebarwień, dlatego na co dzień warto używać produktów wybielających zęby, m.in. past zawierających technologię PVP (np. Rapid White Anti Color).

Paski wybielające Rapid White:

• ultracienkie, elastyczne i przezroczyste paski rozjaśniają zęby
• usuwają przebarwienia
• gwarantują wyraźnie wybielenie już po 5 dniach użycia
• nie zawierają nadtlenku wodoru
• mają łagodny miętowy smak
• rekomendowana cena: 72,99 zł

Rapid White Anti Color:

• skutecznie usuwa przebarwienia nazębne powstałe na skutek spożywania herbaty, kawy, wina oraz palenia papierosów
• tworzy na zębach powłokę ochronną, która przeciwdziała powstawaniu przebarwień (technologia PVP)
• zawiera fluor, pomaga wzmocnić i zremineralizować szkliwo oraz zapobiega tworzeniu się kamienia nazębnego
• pojemność: 75 ml
• cena: 21,99 zł
• dostępność: Rossmann

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ