Peeling troficzny. W czym tkwi jego sekret? – rozmowa z ekspertem.



W dzisiejszych czasach kładziemy ogromny nacisk na piękny, ale i zdrowy wygląd skóry. Każda z nas chciałaby w szybki, skuteczny i bezbolesny sposób pozbyć się niechcianych zmarszczek, przebarwień bądź nierówności na skórze. Czy każdy peeling jest w stanie zdecydowanie poprawić wygląd skóry? O tym, dlaczego warto postawić na peeling troficzny opowiada nasz ekspert Ewelina Królewiecka kosmetolog z Lange Medical Clinic w Warszawie.

Formuły nowoczesnych peelingów zapewniają już nie tylko złuszczenie i odświeżenie skóry. Dziś stawia się na ich działanie pobudzające w skórze procesy metaboliczne. Peeling troficzny, to taki, który przywraca skórze naturalną fizjologię. Marka Sunekos opracowała, peeling troficzny, który odbudowuje skórę, rozjaśnia przebarwienia a także redukuje ewentualne stany zapalne. Jego bazą jest 60-procentowy (niebuforowany) kwas glikolowy.

Większość z nas doskonale zna jego dobroczynne działanie, gdyż jest jednym z najpowszechniej stosowanych związków należących do grupy kwasów owocowych, tj. alfa-hydroksykwasów (AHA). Uzyskuje się go z trzciny cukrowej i z tego względu zalicza się go do substancji pochodzenia naturalnego. Kwas glikolowy już od dłuższego czasu z powodzeniem jest stosowany w rozmaitych wyrobach i zabiegach kosmetycznych.

Jak działa kwas glikolowy

– Korzyści płynących z peelingu glikolowego jest naprawdę wiele. Cząsteczka kwasu glikolowego ma niezwykle małe rozmiary. Dzięki temu posiada ona zdolność wnikania do głębokich warstw naskórka. W obrębie granicy pomiędzy martwymi a żywymi komórkami skóry (korneocytami) kwas glikolowy rozluźnia ich połączenia. Martwe komórki odrywają się z jej powierzchni, co z kolei stymuluje warstwę podstawną naskórka (najgłębiej położoną) do produkcji i wzrostu nowych komórek. Peeling glikolowy stanowi idealną formę profilaktyki między innymi starzenia się skóry – tłumaczy Ewelina Królewiecka mgr Kosmetologii z wieloletnim doświadczeniem z Lange Medical Clinic w Warszawie.




Peeling Troficzny Sunekos, poza kwasem glikolowym, został wzbogacony o dodatkowe składniki, które sprawiają, że jego działanie jest wielokierunkowe. Pierwszym z nich jest chitosan materiał pozyskiwany z morskich skorupiaków, przebadany i stosowany w leczeniu owrzodzeń i trudno gojących się ran, który w tkankach tworzy N-acetyloglukozaminę (NAG), będącą prekursorem kwasu hialuronowego. Co to oznacza dla skóry? Składnik ten odpowiada za nawilżenie, a odbudowując nabłonek, ogranicza drażniące działanie kwasów.

Kolejnym tajemniczo brzmiącym, ale niezwykle ważnym składnikiem jest NAC (N-acetylocysteina) będąca prekursorem niezwykle silnego antyoksydantu, który zapobiega uszkodzeniom macierzy zewnątrzkomórkowej. NAC zatrzymuje także zaburzoną, nadmierną fizjologiczną syntezę melaniny i razem z kwasem glikolowym działa depigmentacyjnie, rozjaśniając przebarwienia i hamując powstawanie nowych. Trzecim składnikiem, który jest szczególnie ważny dla cer tłustych i mieszanych jest karnityna o działaniu sebolitycznym i sebostatycznym.

Terapia peelingiem troficznym

Aby rezultaty stosowania peelingu troficznego były optymalne zalecane jest wykonanie całej terapii obejmującej 3 zabiegi wykonywane w 15-dniowych odstępach. Dla podtrzymania rezultatów serię warto powtarzać co 3-4 miesiące. I choć mamy już jesień to wielkim atutem peelingu jest fakt, że można go stosować bezpiecznie również latem.

Przy skórach nadreaktywnych peeling może spowodować zaczerwienie, lekkie podrażnienie skóry, utrzymujące się 1-2 dni, ale nie wyłącza to pacjenta z codziennych aktywności. Po wykonaniu peelingu Sunekos w gabinecie zalecana jest domowa pielęgnacja z użyciem Sunekos Post Peeling Cream SPF 15. Zabieg z wykorzystaniem peelingu troficznego Sunekos jest małoinwazyjną techniką złuszczania, zapewniającą pacjentowi minimalny czas rekonwalescencji i nowe możliwości terapeutyczne.

Nadmierne, intensywne szczotkowanie zębów – nie rób tego, to szkodzi zębom!

Nadmierne szczotkowanie zębów wydaje się nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbyt intensywne lub zbyt…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo konkretną dyscypliną, okazuje się, że problem ten dotyczy…
CZYTAJ

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ