Jesień idealny czas na peelingi. … i nie tylko!



Chociaż stwierdzenie, że zabiegi medycyny estetycznej należy latem omijać szerokim łukiem, dzięki rozwojowi tej dziedziny robi się coraz dalsze od prawdy, to jest jednak pewna grupa zabiegów, która powinna zaczekać na jesień. A co za tym idzie – jesień to jeden z lepszych momentów na odpowiednie zadbanie o swoją skórę. Razem z dr Elżbietą Młyńską-Krajewską z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej dr Andrzeja Krajewskiego w Kołobrzegu prezentujemy zabiegi, za które z pewnością Twoja skóra będzie Ci bardzo wdzięczna. Na co warto zwrócić uwagę?

Latem bardzo chętnie wylegujemy się na plaży i korzystamy z uroków słońca. I bardzo dobrze, bo przecież słońce odpowiedzialne jest za produkcję niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania organizmu witaminy D3. Przebywanie na słońcu poprawia nastrój i zapobiega depresji. Oczywiście korzystając z uroków plażowania czy spacerowania po mieście nie możemy zapominać o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej. Tak naprawdę kremów z wysokim filtrem należy używać przez cały rok – jesienią i zimą również.

Wysokie temperatury i mocne promieniowanie słoneczne w okresie wakacji to czynniki, które nie są wskazane w przypadku niektórych zabiegów medycyny estetycznej. Wśród nich znajdują się m.in. większość peelingów chemicznych, depilacja laserowa czy niektóre rodzaje mezoterapii.

Peelingi chemiczne, które warto wykonać jesienią

W czasie kuracji peelingami chemicznymi i kwasami należy unikać opalania i kontaktu z promieniami słonecznymi – zarówno przed, jak i po zabiegu. Właśnie dlatego kuracje z wykorzystaniem kwasu pirogronowego, trójchlorooctowego, salicylowego, glikolowego czy mlekowego warto odłożyć na jesień. Co tak właściwie dają peelingi chemiczne? Przy odpowiednio dobranych substancjach chemicznych uzyskuje się kontrolowane złuszczanie części lub całego naskórka, a niekiedy głębszych warstw skóry, by w dalszym etapie w wyniku regeneracji poszczególnych warstw skóry usunąć lub zmniejszyć niekorzystne zmiany widoczne na naszej skórze.

Zabiegiem, na który warto zwrócić uwagę, w szczególności po okresie wakacyjnym, jest NOWOŚĆ – FERULAC VALENCIA PEEL marki Sesderma – peeling o przełomowym, dość nietypowym składzie czterech kwasów: ferulowego, salicylowego, trójchlorooctowego.

– To połączenie wyselekcjonowanych kwasów w odpowiednim stężeniu przynosi optymalny efekt remodelingu, ujędrnienia, redukcji przebarwień i blizn. Obecność dwóch mocnych antyoksydantów prowadzi do zniwelowania efektów fotostarzenia i stymuluje do produkcji kolagenu. Jeśli walczymy z przebarwieniami, ale też wiotkością skóry Ferulac Valencia Peel poradzi sobie z oboma problemami –
tłumaczy dr Elżbieta Młyńska-Krajewska.

W walce z przebarwieniami świetnie radzi sobie również RETISES CT YELLOW PEEL, który może być uzupełnieniem Ferulac Valencia Peel lub samodzielnym zabiegiem. Dedykowany również osobom chcącym pozbyć się pierwszych objawów starzenia. Zabieg zapewnia wysoką skuteczność dzięki dużym stężeniom retinolu i witaminy C w najbardziej stabilnej postaci.

Usuwa martwe komórki naskórka stymulując odnowę komórkową oraz syntezę białek. Ilość zabiegów, zarówno w przypadku jednego, jak i drugiego peelingu, uzależniona od indywidualnych potrzeb skóry pacjenta. Zazwyczaj zalecane jest wykonanie serii zabiegów co 28 dni.




Jesień, czyli czas na laser!

Sezon jesienno-zimowy to idealny moment na depilację laserową. Zabieg ten jest niezwykle skuteczny, w szczególności u posiadaczek ciemniejszych włosów. Do uzyskania pożądanych efektów wymagana jest seria co najmniej 4 zabiegów wykonywanych co 4-12 tygodni.

Przyjmuję się, że po pierwszym zabiegu nie odrasta ok. 30-40% włosów ciemnych, a po trzech zabiegach aż 80-92%. Niewielki pozostały odsetek to włosy jaśniejsze, cieńsze, mniej widoczne. Pacjenci o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych muszą liczyć się ze słabszym efektem – przyczyną jest zbyt mała zawartość melaniny w mieszku. Zabieg przy użyciu lasera LIGHTSHEER daje gwarancję oczekiwanego efektu w niewielkiej liczbie zabiegów. Usuwa włosy na stałe, bezboleśnie, bezinwazyjnie, nie powodując uszkodzeń skóry.

Mezoterapia? Poproszę!

Jak już zostało wspomniane wcześniej – niektóre rodzaje mezoterapii warto odłożyć na jesień. Zabieg ten jest świetnym zabiegiem regeneracyjnym, który doskonale sprawdzi się po urlopie. Mezoterapia jest to niechirurgiczna metoda regeneracji skóry polegająca na podawaniu drogą iniekcji (zastrzyków) za pomocą pistoletu substancji czynnych w głąb skóry w celu poprawienia jej metabolizmu, stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny oraz prawidłowego odżywiania i nawilżenia skóry.

– To doskonała metoda na likwidację fotouszkodzeń czyli zmian powstałych z powodu częstego opalania się. Jeżeli właśnie wróciłaś z wakacji i Twoja skóra jest przesuszona, to jest idealny zabieg dla Ciebie – objaśnia dr Elżbieta Młyńska-Krajewska. Mezoterapia daje najlepsze efekty, gdy jest stosowana w serii. Dla uzyskania najlepszych rezultatów warto wykonać 3-4 zabiegi wykonywane co 3-4 tygodnie.

Regeneracja skóry po lecie

– Po urlopie warto również zwrócić uwagę na LINERASE. Jest to jedyny dostępny na rynku atelokolagen typu I w formie iniekcji przeznaczony do najdelikatniejszych okolic twarzy i całego ciała. LINERASE stymuluje produkcję nowych fibroblastów, które przyczyniają się do poprawy kondycji skóry, a tym samym młodszego wyglądu. Bioaktywny preparat przeznaczony jest do regeneracji i odbudowy skóry, redukcji wiotkości, rozstępów i blizn zanikowych, przywrócenia sprężystości i elastyczności, wygładzenia zmarszczek – tłumaczy dr Elżbieta Młyńska-Krajewska.

– W przypadku regeneracji skóry sprawdzą się również komórki macierzyste. CGF HARMONY to zabieg polegający na iniekcji komórek macierzystych i czynników wzrostu zawieszonych w żelu uzyskanych z białek krwi Pacjenta. Komórki macierzyste są najbardziej naturalnym „boosterem” pobudzającym skórę do regeneracji – dodaje ekspert.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ