Przebarwienia, naczynka, rozszerzone pory…Rozpraw się z nimi raz na zawsze!



Przebarwienia, naczynka i rozszerzone pory – to częste problemy, z którymi zwracają się pacjenci do klinik medycyny estetycznej. Jest mnóstwo zabiegów, które można wykonywać w okresie wakacyjnym. Są jednak zabiegi, które zaleca się wykonywać jesienią i zimą, gdy promienie słoneczne nie są tak mocne jak latem. Razem z dr Aleksandrą Jagielską ze Sthetic Klinika dr Jagielskiej opowiadamy o zabiegach, które warto wykonać wczesną jesienią.

Jak się pozbyć przebarwień?

Przebarwienia i nierówny koloryt skóry to problemy, z którymi zmagają się nie tylko osoby walczące wcześniej z trądzikiem, ale często też efekt zmian zapalnych czy niewystarczająco skutecznej ochrony przeciwsłonecznej. Całe szczęście jest wiele skutecznych sposobów na walkę z tą przypadłością. Godne uwagi są nie tylko terapie laserowe i kuracje depigmentacyjne, ale również peelingi.

– Przykładem takiego peelingu jest MELA PEEL bazujący na kilku kwasach złuszczających i rozjaśniających skórę. W przeciwieństwie do zabiegów wykorzystujących zaledwie jeden kwas, ten nadaje się do różnych typów skóry oraz działa na wiele przyczyn przebarwień – wyjaśnia dr Aleksandra Jagielska.

Mela Peel jest zabiegiem trzyetapowym, który zaczyna się od odpowiedniego oczyszczenia i przygotowania skóry. Następnie zostaje nałożony Active Peel – preparat na bazie kwasów: salicylowego, azelainowego, ferulowego i fitowego. Ostatnim krokiem wykonywanym w gabinecie jest zastosowanie peelingu Mela Peel. – Przez kolejny miesiąc należy stosować odpowiedni krem i preparat zapobiegający powstawaniu nowych przebarwień – dodaje dr Jagielska. Po zakończonej terapii znikają przebarwienia, a skóra jest rozjaśniona i odzyskuje blask.

Naczynka? To nie problem!

Wczesna jesień to również dobry moment na zajęcie się wszelkiego rodzaju zmianami naczyniowymi takimi jak rumień, rozszerzone naczynka czy naczyniaki skóry.

– W przypadku naczynek idealnie sprawdza się DyeVL. Jest to bezpieczny i bardzo skuteczny sposób na pozbycie się rumienia skóry i wszystkich objawów fotostarzenia. Zabieg stanowi świetną profilaktykę w przypadku skóry płytko unaczynionej, wrażliwej i skłonnej do powstawania rumienia. Jest on również stosowany w profilaktyce i terapii trądziku różowatego – objaśnia dr Jagielska.

Najnowsza głowica DyeVL jest pierwszym wąskopasmowym, pulsacyjnym źródłem światła. Zabieg nie jest bolesny, a ukojenie dla skóry daje specjalnie zaprojektowana chłodząca głowica. Po zabiegu przez co najmniej miesiąc należy stosować kremy z wysokim filtrem SPF, należy również całkowicie zrezygnować z opalania. Najlepsze efekty daje wykonanie całej serii zabiegów, zazwyczaj zaleca się ich od 4 do 6 w odstępach od 3 do 6 tygodni.




Żegnajcie rozszerzone pory!

Nieestetyczne „dziurki” na twarzy – najczęściej w okolicy nosa i na policzkach – potrafią zepsuć nawet najlepszy makijaż. Za rozszerzonymi porami najczęściej stoją silna produkcja sebum i zanieczyszczenia przenikające w głąb skóry. Całe szczęście i na nie jest sposób, bez problemu poradzi sobie z nimi nieablacyjny laser frakcyjny Q-Switch.

– W trakcie zabiegu CLEARLIFT stosuje się punktowe wiązki lasera o dużej mocy. W skutek czego dochodzi do kontrolowanego uszkodzenia komórek skóry i możliwe jest rozpoczęcie ich odbudowy – produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych, które trwa około kilku tygodni. Przez kilka kilka dni od zabiegu, skórę należy chronić przed słońcem oraz odpowiednio nawilżać i natłuszczać – tłumaczy dr Aleksandra Jagielska. Po zabiegu skóra staje się gładka, promienna, jędrna i sprężysta. Oprócz likwidacji niechcianych porów zyskujemy odżywioną skórę – dwie pieczenie na jednym ogniu!


dr Aleksandrą Jagielską ze Sthetic Klinika dr Jagielskiej

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ