Nikt nie lubi smogu. Twoja skóra również. Nuev – ochrona przed smogiem



Smog to nic innego jak mikroskopijne związki metali ciężkich, utleniaczy i zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. Choć niewidoczne gołym okiem, mają one negatywny wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i skórę. Znajdujące się w smogu metale ciężkie wnikają w głąb skóry, narażając ją na podrażnienia, alergie oraz przedwczesne starzenie się. Jak skutecznie chronić skórę przed zanieczyszczeniami?

Odpowiedź na rosnący problem znalazła dr Izabela Zawisza, która wraz z naukowcami z Polskiej Akademii Nauk opracowała molekułę Chitathione, uniemożliwiający przenikanie przez skórę szkodliwych pyłów, tworząc tzw. metalscreen. Innowacyjna cząsteczka znajduje się w nowej linii kosmetyków nuev® – przeznaczonej do ochrony i pielęgnacji twarzy.

Jak skóra reaguje na smog?

Gdy stężenie szkodliwych pyłów w powietrzu przekracza normę, nie pozostaje to obojętne dla naszej skóry. Smog zawiera w sobie metale ciężkie, utleniacze oraz zanieczyszczenia, które niszczą naturalną, lipidową barierę, torując sobie drogę do jej wnętrza. Długotrwałe narażenie skóry na takie działanie, może skutkować problemami natury dermatologicznej.

Utrata kolorytu, zatkane pory czy obniżenie poziomu nawilżenia mogą świadczyć o tym, że skóra potrzebuje skutecznej bariery ochronnej przed zanieczyszczeniami. Ich negatywny wpływ możemy obserwować również po dłuższym czasie w postaci zbyt szybko starzejącej się skóry, podrażnień czy alergii.

„Efekty działania smogu nie muszą być od razu widoczne na naszej skórze. Gdy obserwujemy, że nasza skóra jest bardziej wysuszona niż zwykle, a podrażnienia pojawiają się częściej i są trudniejsze do wyleczenia – to może być sygnał, że powinniśmy zadbać o odpowiednią ochronę” – mówi dr Izabela Zawisza, założycielka marki nuev.

Bariera dla smogu

Pielęgnacja skóry w okresie jesienno-zimowym nie może tylko ograniczać się do oczyszczania i regencji antyoksydantami. Najważniejsze jest stworzenie nieprzepuszczalnej bariery dla smogu i zawartych w nim metali. Zawarty w kremach nuev® Chitathione® zatrzymuje cząsteczki smogu, metali oraz zanieczyszczeń i nie pozwala przedostać się im w głąb skóry. Starannie dobrane składniki antyoksydacyjne pielęgnują skórę, wzmacniają jej naturalną barierę ochronną, opóźniają procesy starzenia i odżywiają, aby skóra była gładka, jędrna i nawilżona.

nuev® Wielofunkcyjny krem ochronny.

Pielęgnuje i chroni przed smogiem. pojemność: 50 ml, cena: 40 zł

Codzienny niezbędnik pielęgnacji jako krem na dzień i baza pod makijaż. Kompozycja antyutleniaczy i filtr SPF 15 zapewniają dodatkowe działanie przeciwzmarszczkowe oraz ochronne. Dla każdego rodzaju skóry, w każdym wieku.




Wyjątkowy składnik:

Krem zawiera wyjątkowy składnik – nowej generacji biopolimer Chitathione. Otula on skórę niewidocznym filmem, nie dopuszczając do niej szkodliwych zanieczyszczeń i metali ciężkich odpowiedzialnych za alergie i podrażnienia. Dodane dobre składniki odżywcze dbają o nawilżenie, gładkość i jędrność.

Dobre składniki:

Innowacyjny Metalscreen Chitathione. Wyłapuje cząsteczki smogu oraz zanieczyszczeń i nie pozwala przedostawać im się w głąb skóry. Wzmacniająca prowitamina E. Działa antyzmarszczkowo i odmładzająco. Odbudowujący olejek z pestek winogron. Odbudowuje i chroni barierę ochronną skóry, działa natłuszczająco i wygładzająco. Nawilżający olejek z pestek moreli. Zmiękcza i ujędrnia. Emolienty z certyfikatem. Najłagodniejsza baza poprawiająca natłuszczenie i nawilżenie skóry. Filtry przeciwsłoneczne SPF 15. Zabezpieczają przed promieniowaniem UVA/UVB.

Krem nuev® jest dostępny na www.nuev.pl oraz w wybranych aptekach, gabinetach dermatologicznych oraz salonach beauty.

dr Izabela Zawisza – Współwłaścicielka, Prezes Zarządu KF Niccolum Sp. z o.o. Doktor nauk biologicznych w dyscyplinie biofizyka, współwynalazca 4 zgłoszeń patentowych.

Założycielka marki Nidiesque oraz nuev – dedykowanych dla osób dotkniętych problemem alergii kontaktowej ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej rozpowszechnionej alergii na nikiel.

Obecnie ukierunkowana na transfer technologii na linii Europa Wschodnia – Chiny oraz rozwój innowacji w dziedzinie farmacji i kosmetyki. Entuzjastka rozwiązywania problemów zdrowotnych i cywilizacyjnych poprzez podejmowanie działań naukowych. Głęboko zainteresowana rynkiem chińskim i australijskim oraz naukową współpracą Polsko-Australijską.

Z zamiłowania podróżniczka, odwiedziła 31 krajów na 5 kontynentach.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ