Wrastające włoski – jaka metoda depilacji najlepsza?



Twoim problemem są wrastające włoski na nogach? Każde użycie jednorazowej maszynki kończy się pojawieniem stanu zapalnego mieszków włosowych? W takich sytuacjach najlepszym z możliwych rozwiązań jest skorzystanie z profesjonalnego zabiegu epilacji laserowej, która nie tylko wpłynie na poprawę kondycji skóry, ale przede wszystkim zagwarantuje długotrwałe efekty. Jakie są główne przyczyny wrastających włosków? Czy z zabiegu epilacji mogą skorzystać wszyscy?

Przyczyny wrastających włosków

Jak dowodzą ostatnio przeprowadzone badania z problemem wrastających włosków zmaga się co trzecia osoba na świecie. W dużej mierze dotyczy to kobiet, które regularnie pozbywają się niechcianego i zbędnego owłosienia przy użyciu jednorazowej maszynki bądź depilatora. O wrastaniu włosów należy mówić wtedy, kiedy osłabione włoski nie mogą przebić się przez stosunkowo grubą skórę, co jednocześnie doprowadza do powstawania stanu zapalnego w mieszku włosowym.

Czy istnienie zatem prosty i skuteczny sposób na zapobieganie wrastaniu włosków? To pytanie pojawia się bardzo często i choć jeszcze do niedawna odpowiedź na nie była dosyć skomplikowana, to dzisiaj już wiadomo, że najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku jest skorzystanie z epilacji, czyli metody trwałego usuwania zbędnego owłosienia przy użyciu specjalistycznego urządzenia.

Jednym z cieszących się coraz większą sympatią wśród gabinetów kosmetycznych jest nowoczesny laser The Epi Lab, o którym więcej ciekawych informacji udostępnionych jest na stronie internetowej epilabpolska.pl.




Laser The Epi Lab stworzony został z myślą o wymagającej skórze kobiet, do jego produkcji wykorzystano innowacyjną technologię, opartą na tzw. Hybrydowym połączeniu laserów o różnej długości fal (810 nm oraz 950 nm). Warto również wiedzieć o tym, że zabieg epilacji jest zabiegiem w pełni bezbolesnym i bezpiecznym, nie mniej jednak nie wszyscy mogą skorzystać z jego zalet.

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania epilacji?

Zastanawiasz się, czy depilacja z użyciem lasera jest zabiegiem odpowiednim dla Ciebie? Przed jego wykonaniem koniecznie należy wykluczyć wszystkie ewentualne przeciwwskazania, dzięki temu epilacje będzie nie tylko skuteczna, ale przede wszystkim bezpieczna dla zdrowia.

Do najważniejszych przeciwwskazań należy zaliczyć m.in. ciążę, choroby nowotworowe, chemioterapię, hormonoterapię, aktywne stany zapalne skóry, infekcje bakteryjne i wirusowe, posiadanie rozrusznika serca lub innych metalowych implantów, podrażnioną i przesuszoną skórę, oparzenia posłoneczne itp.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ