Zabiegi medycyny estetycznej a słońce – czy to bezpieczne?
Zabiegi medycyny estetycznej a słońce – czy to bezpieczne? Piękna pogoda i wakacyjny nastrój (który z resztą udzielił się już chyba wszystkim) sprawiają, że chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu i wygrzewamy się w ciepłych promieniach słońca. Wiele kobiet zastanawia się czy latem powinno wykonywać się jakiekolwiek zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Razem z ekspertem – dr Elżbietą Młyńską-Krajewską, Dyrektorem Medycznym Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej dr Andrzej Krajewski w Kołobrzegu – wyjaśniamy jakie zabiegi możemy bezpiecznie wykonywać latem.
Na początku musimy wspomnieć o tym, że latem powinnyśmy dbać o skórę jeszcze bardziej niż zwykle – i od zewnątrz, i od wewnątrz. Powtórzymy znowu, że bardzo istotne jest picie odpowiedniej ilości wody, która zapewni nie tylko prawidłowe funkcjonowanie organizmu, ale również poprawi wygląd skóry, ujędrni ją i sprawi, że cellulit będzie mniej widoczny. Warto również łykać kwasy omega -3, -6 i -9. Te pomagają „złagodzić” negatywne skutki lata i odżywiają skórę, przywracają jej prawidłową gęstość, a także zapobiegają powstawaniu zmarszczek.
Medycyna estetyczna latem? Tak, choć nie wszystkie zabiegi
Latem powinnyśmy odpuścić depilację laserową i zabiegi złuszczające z wykorzystaniem kwasów. Nie oznacza to jednak, że gabinety medycyny estetycznej powinnyśmy omijać szeroki łukiem. Co więcej – poszczególne zabiegi sprawdzą się teraz LEPIEJ. Niektóre z nich mogą okazać się idealnym zwieńczeniem urlopu, a dokładniej ulgą i regeneracją zmęczonej słońcem skóry, a niektóre dobrym przygotowaniem do kontaktu ze słońcem. Na które warto więc zwrócić uwagę?
Hydracure
Można, a nawet powinno się wykonywać zabiegi dogłębnie nawilżające skórę, która latem jest szczególnie narażona na przesuszenia. Te kryterium spełnia np. Hydracure, który wykorzystuje formuły oparte na kwasie hialuronowym, wulkanicznej wodzie termalnej, mikrogąbkach z ceramidami i kwasem mlekowym oraz naturalnych emolientach.
– Taki zestaw składników, na których opiera się preparat, pozwala na odświeżenie, nadanie delikatności, a przede wszystkim silnie nawadnia oraz czyni skórę bardziej podatną na wchłanianie – mówi dr Elżbieta Młyńska-Krajewska, Dyrektor Medyczny Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej dr Andrzej Krajewski w Kołobrzegu. Zabieg polecany jest w okresie nasilonego stresu, w podróżach, dla ochrony przed sezonowymi zmianami klimatycznymi, szczególnie latem i po lecie.
Mezoterapia
Mezoterapia jest metodą terapeutyczną, która przynosi wręcz natychmiastowe rezultaty. Polega ona na podawaniu drogą iniekcji substancji czynnych w głąb skóry w celu poprawienia jej metabolizmu, stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny oraz prawidłowego odżywiania i nawilżenia skóry.
– Ta metoda cieszy się ogromną popularnością, ponieważ śródskórne wprowadzenie substancji aktywnych gwarantuje szybkie i widoczne efekty w korekcji zmarszczek, a także poprawia kondycję włosów i gładkość skóry ciała, co wpływa na doskonałe samopoczucie i pewność siebie – mówi dr Młyńska-Krajewska.
– Co szczególnie istotne latem, dzięki mezoterapii możemy również ograniczyć pojawianie się tzw. „zmarszczek wakacyjnych”, czyli drobnych, gęsto usianych bruzd wokół oczu i na policzkach, które są wynikiem odwodnienia skóry pod wpływem kontaktu ze słońcem – tłumaczy. Zabieg można wykonywać o każdej porze roku, ale latem przez kilka dni bezpośrednio po nim należy ograniczyć ekspozycję na słońce.
Sunekos®
Szczególnym rodzajem mezoterapii jest innowacyjny zabieg rewitalizujący Sunekos®. Używany do iniekcji produkt jest połączeniem nieusieciowanego kwasu hialuronowego i opatentowanej sekwencji aminokwasów, które skutecznie pobudza fibroblasty do tworzenia nowych włókien kolagenu i elastyny.
– Z uwagi na to, że Sunekos® występuje w dwóch liniach, może być stosowany jako nawilżenie i przeciwdziałanie zmarszczkom już od 25. roku życia. U pacjentów z bardzo głębokimi zmarszczkami i utratą objętości na początku podaje się Sunekos® 1200, a następnie w odstępie 1-2 dni od zabiegu rozpoczyna standardową procedurę Sunekos® 200, która obejmuje 3-4 zabiegi co 7-10 dni. Co ważne, nie ma przeciwwskazań do wykonywania go latem. Wręcz przeciwnie, preparat polecam jako formę nawilżenia w trakcie wakacji i po nich – mówi dr Młyńska-Krajewska.
Bardzo subtelny i naturalny efekt wolumetryczny widoczny jest natychmiast po zabiegu. Na kolejne efekty rozświetlenia skóry, wygładzenia zmarszczek i ujędrnienia należy poczekać – pierwsze widoczne są po ok. 10 dniach, a ostateczne utrzymują się ponad 6 miesięcy.
Idealnym uzupełnieniem zabiegu będzie suplement diety Nutrakos Aminoshots. Dzięki dopracowanemu składowi dzień po dniu stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, wspomagając regenerację tkanki łącznej. Nutrakos nie tylko poprawia elastyczność skóry i utrzymuje ją w dobrej kondycji ale również wzmacnia włosy i paznokcie. Precyzyjna formuła aminokwasów gwarantuje błyskawiczne wchłanianie, natychmiastową i całkowitą biodostępność i odżywianie skóry.
Zabiegi latem – tak czy nie?
Krótko podsumowując – z dobrodziejstwa medycyny estetycznej jak najbardziej możemy korzystać latem, jednak warto pamiętać, że nie każdy zabieg można wtedy wykonać. Laser i kwasy zostawiamy na jesień i zimę, skupiamy się za to na odżywieniu i nawilżeniu skóry oraz jej odbudowie. Warto wybrać się na konsultację i zaufać specjaliście, który dobierze idealnie dopasowany do potrzeb skóry zabieg.