3 rzeczy, o których musisz pamiętać, aby zabiegi medycyny przynosiły efekt – rozmowa z ekspertem



3 rzeczy, o których musisz pamiętać, aby zabiegi medycyny przynosiły efekt – rozmowa z ekspertem. Młody wygląd skóry to efekt nie tylko starannej pielęgnacji, ale i odżywiania jej od wewnątrz i zewnątrz. Teraz, kiedy jest to już dość oczywiste, widać, jak popularność zdobywają zabiegi iniekcyjne. Co należy o nich wiedzieć? – opowiada dr Edyta Adamczyk-Kutera, lekarz medycyny estetycznej.

Od lat tysiące kobiet i mężczyzn na całym świecie zastanawiają się, jak odmłodzić skórę, a przynajmniej spowolnić jej nieuchronne starzenie się. Dziś na ten temat wiemy zdecydowanie więcej niż dwie dekady temu, dlatego i chętniej decydujemy się na zabiegi estetyczne. Z pewnych rzeczy należy sobie jednak zdawać sprawę jeszcze przed poddaniem się jakiejkolwiek terapii, jak choćby z tego, że zabiegi estetyczne przynoszą najlepsze efekty, jeśli zadbamy o odpowiednie wsparcie całego organizmu.

– Badanie poziomu stresu oksydacyjnego, procesów glikacji oraz metylacji, a więc mechanizmów odpowiadających za tempo starzenia, następnie wdrożenie odpowiednich strategii dietetycznych, suplementacji , dostosowanej indywidualnie aktywności fizycznej są w stanie spowolnić proces starzenia – przekonuje dr Edyta Adamczyk-Kutera, lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Life w Warszawie. Z pomocą naszego eksperta odpowiadamy na pytanie, jaki jest sekret odpowiedniego wykonywania zabiegów medycyny estetycznej.

dr Edyta Adamczyk-Kutera

Komórki skóry należy odżywiać

Co robić, aby zabiegi medycyny estetycznej rzeczywiście przynosiły efekt? Po pierwsze – pamiętać o tym, że starzenie rozpoczyna się na poziomie komórki, dlatego działaniem komplementarnym jest dostarczenie wsparcia dla całego organizmu. Oczywiście nie można zapominać tu również o pielęgnacji. Jak tłumaczy dr Edyta Adamczyk-Kutera, dostarczenie bezpośrednio do skóry odpowiednich substancji będzie poprawiało jej wygląd i funkcje.

– Poprawę jakości i wyglądu skóry możemy osiągnąć podając techniką mezoterapii, opatentowaną formułę zawierającą określone aminokwasy w odpowiednich stężeniach oraz kwas hialuronowy, czyli Sunekos. Na rynku znajduje się duży wybór preparatów, jednak skuteczność nielicznych udokumentowana jest badaniami. Dobrze udokumentowane badaniami dowody skuteczności Sunekos były powodem wyboru właśnie tego preparatu dla moich pacjentów – mówi dr Edyta Adamczyk-Kutera.




Najlepsze efekty daje seria zabiegów

W ocenie naszego eksperta preparat Sunekos jest przyjazny zarówno dla lekarza – jest łatwy w przygotowaniu i podczas podawania, jak i dla pacjenta – nie przysparza nieprzyjemnych odczuć.

– Zabieg nie zajmuje zbyt dużo czasu, a pacjent po krótkim czasie wraca do codziennej aktywności. Z korzyści jakie oferuje nam Sunekos chętnie korzystają zarówno panie, jak i panowie – przekonuje dr Edyta Adamczyk-Kutera.

Tutaj, podobnie jak w przypadku większości zabiegów estetycznych, zamierzone rezultaty otrzymuje się przeważnie po wykonaniu kilku powtórzeń. Jak tłumaczy lekarz, najlepsze efekty uzyskujemy wykonując serię 3-4 zabiegów, w zależności od indywidualnych potrzeb. Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, natomiast po drugim są już wyraźne.

Nic nie zastąpi terapii łączonej

Faktem jest, że zabieg Sunekos sprawdza się jako procedura służąca tak poprawie jakości i wyglądu skóry twarzy, szyi i innych okolic ciała, jak i w terapii blizn oraz trudno gojących się ran. W medycynie estetycznej najwięcej oczekuje się jednak po terapiach łączonych.

– Według mnie najlepsze efekty osiągamy w protokołach łączonych. Chętnie do terapii włączam Linerase, czyli atelokalagen. Atelokolagen znany jest i wykorzystywany w medycynie od lat, w różnych wskazaniach, od 2015 roku jest dostępny do podawania bezpośrednio do skóry. Oba preparaty możemy stosować całorocznie – mówi ekspert.

Tutaj warto jeszcze wrócić do punktu wyjścia, a mianowicie odżywiania organizmu również od wewnątrz. Jak się okazuje, efekty terapii, także tej z wykorzystaniem preparatu Sunekos, można zintensyfikować stosując suplementację doustną, opatentowaną formułę w formie nutridrinków Nutrakos Aminoshots zawierających tę samą opatentowaną formułę aminokwasów co Iniekcje Sunekos.

Dzięki dopracowanemu składowi dzień po dniu stymuluje on produkcję kolagenu i elastyny, wspomagając regenerację tkanki łącznej. Nutrakos nie tylko poprawia elastyczność skóry i utrzymuje ją w dobrej kondycji ale również wzmacnia włosy i paznokcie.


dr Edyta Adamczyk-Kutera

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ