Antyoksydanty – czy są mi potrzebne? O tym na pewno nie wiedzieliście



O ważnym wpływie antyoksydantów na organizm mówi się już od dawna, głównie w kontekście procesów starzenia. Nie wszyscy jednak wiedzą, że są one również ważne w walce z innymi chorobami. Jak dostarczać je organizmowi?

#Antyoksydanty zwane również przeciwutleniaczami, to substancje, których zadaniem jest walka z wolnymi rodnikami, czyli białkami albo nienasyconymi kwasami tłuszczowymi, które mogą przyczynić się do m.in. rozwoju nowotworów. Wolne rodniki uszkadzają komórki w naszym organizmie, przyspieszając proces starzenia, czyli mówiąc krótko – skracają nasze życie i niszczą naszą urodę. Antyoksydanty neutralizują wolne rodniki, dzięki czemu spowalniają procesy starzenia i potencjalnie chronią przed rozwojem chorób nowotworowych.

Ludzki organizm sam wytwarza tzw. antyoksydanty endogenne, czyli enzymy. To jednak nie wystarczy, aby zneutralizować wszystkie wolne rodniki. W utrzymywaniu zdrowego stylu życia należy pamiętać także o przeciwutleniaczach egzogennych, które można dostarczać samemu, wzbogacając dietę o odpowiednie produkty. Znajdują się one między innymi w owocach i warzywach, ale zawartość zależy bardzo wielu czynników, takich jak sposób uprawy czy przechowywania, których nie sposób zweryfikować w czasie zakupów.

Doskonałym źródłem antyoksydantów jest zielona herbata, jednak herbata, którą często mamy w domu nie nadaje się do tego najlepiej.

Na proces parzenia herbaty zaczęłam zwracać uwagę po chorobie nowotworowej bliskiej mi osoby. Często liście herbaty po transporcie do Polski są zwietrzałe, także mimo, że smak jest rewelacyjny, pijąc napój z takich liści nasz organizm nie otrzyma cennych antyoksydantów. Dodatkowo dostosowanie parametrów parzenia w warunkach domowych jest trudne i wymaga szczególnej uwagi – mówi Monika Kowal, współwłaścicielka i prezeska SOTI Natural.




Zielona herbata jaśminowa SOTI Natural Pearl Jasmin Tea, tak jak wszystkie napoje SOTI, jest parzona na zimno przy ścisłej kontroli piętnastu parametrów, w tym temperatury wody, rodzaju naczynia czy czasu parzenia. Dzięki temu herbaty SOTI zyskują niepowtarzalny smak przy pozyskaniu odpowiedniej ilości antyoksydantów. To wszystko bez dodatku grama cukru czy słodzika.

Nasze napoje są wytwarzane z ekologicznych składników niedaleko plantacji, z których herbaty pochodzą przez co nie wietrzeją w czasie transportu i są świeże. Dzięki unikalnemu procesowi produkcji z kolei zachowujemy maksymalną zawartość cennych antyoksydantów – mówi Monika Kowal, współwłaścicielka i prezeska SOTI Natural.

Zielona jaśminowa herbata SOTI Pearl Jasmin Tea jest jednym z pięciu napojów SOTI Natural. Wszystkie są produkowane z naturalnych, ekologicznych składników przy zachowaniu ścisłych wytycznych dotyczących 15 parametrów procesu parzenia.

O SOTI Natural

Marka SOTI Natural powstała po to, by tworzyć napoje, jakich oczekują świadomi, nowocześni konsumenci. Są to stuprocentowe napary tworzone wyłącznie z organicznych składników, bez dodatku cukru czy sztucznych słodzików. Unikalna metoda parzenia według 15 parametrów powoduje, że napoje SOTI Natural zachowują naturalny smak, skład i wyjątkowe walory zdrowotne. Opakowania zaś wytwarzane są z surowca z recyklingu, który dodatkowo posiada certyfikat BPA free.

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ

Wiosenny detoks – hit czy mit?

Wiosną wielu pacjentów szuka porady dietetycznej, często pytając o detoks. – To rzeczywiście popularny temat o tej porze roku –…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza…
CZYTAJ