Twoja nowonarodzona skóra czyli letnia biostymulacja – NOWOŚĆ



Lato to czas, w którym zwykle rezygnujemy z inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej na rzecz takich rozwiązań, które w naturalny sposób pobudzą naszą skórę do życia, zregenerują ją, odmłodzą i nadadzą letniej świeżości, a jednocześnie nie wykluczą z codziennych aktywności ani korzystania z uroków lata. Latem szukamy zabiegów, które przygotują naszą skórę na nieuchronną ekspozycję słoneczną lub zniwelują już powstałe negatywne skutki fotostarzenia. O to jakie zabiegi warto wykonać w sezonie letnim i jaka NOWOŚĆ pojawiła się w ofercie medycyny estetycznej zapytaliśmy dr Elżbietę Młyńską – Krajewską z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej dr Andrzeja Krajewskiego w Kołobrzegu.

O jakie zabiegi medycyny estetycznej pytają pacjentki w okresie letnim?

– Obecnie pacjentki najczęściej poszukują zabiegów, które pobudzą skórę do życia, dogłębnie ją nawilżą i zredukują powstałe w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce tzw. „zmarszczki wakacyjne” czyli drobne, gęsto usiane linie wokół oczu i na policzkach, które są wynikiem odwodnienia skóry pod wpływem kontaktu ze słońcem. Ze względu na coraz większą świadomość na temat negatywnych skutków ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne pacjentki poszukują również metod wzmocnienia i uodpornienia skóry przed skutkami fotostarzenia aby wesprzeć regularne korzystanie z wysokich filtrów. Dodatkowo wyjątkowo pożądaną cechą zabiegów w okresie letnim jest brak konieczności rekonwalescencji tak, aby jak najszybciej wracać do codziennych aktywności oraz minimalny czas wymagany do bezpiecznego „powrotu na plażę” czyli np. zabiegi tuż przed urlopem.

W związku z charakterystycznym usytuowaniem naszej kliniki w nadmorskim mieście, które latem przekształca się w oblegany kurort, często zgłaszają się do nas pacjentki, które chcą zregenerować skórę po urlopie, tak aby powrócić do domu nie tylko ze świeżą opalenizną, ale również zrewitalizowaną i zdrową skórą – odpowiada dr Młyńska – Krajewska.
Jakie zabiegi poleca Pani swoim pacjentkom aby spełnić powyższe oczekiwania?

– Obecnie stawiamy na zabiegi biostymulujące skórę czyli takie, które poprzez wprowadzenie odpowiednich substancji (często analogicznych do tych, które naturalnie występują w skórze), techniką iniekcji na odpowiednią głębokość skóry, mobilizują ją do pracy i naturalnej regeneracji. Wśród takich zabiegów znajdują się polecane przeze mnie Sunekos czy Linerase, a także nasza zupełna nowość -Nucleofill –
odpowiada dr Młyńska – Krajewska.




Co to jest Nucleofill?

– To zabieg iniekcyjny przynoszący efekt liftingujący i przeciwstarzeniowy wykonywany preparatem do głębokiej odnowy i bioresktukturyzacji skóry. Nucleofill działa na trzech poziomach: liftinguje, ma działanie antyoksydacyjne i głęboko nawilża skórę. Preparat dzięki swojej charakterystyce biochemicznej, poprawia elastyczność i napięcie skóry, wyrównuje koloryt a także leczy atrofię tkanek czyli przeciwdziała zmniejszeniu objętości i gęstości skóry. Silne właściwości nawilżające zawdzięcza głównie swojej zdolności zatrzymywania wody na głębszych poziomach skóry. Potrójne działanie preparatu na poziomie komórkowym daje efekt wyraźnego i długotrwałego odmłodzenia – tłumaczy dr Młyńska – Krajewska.

Jakie są główne wskazania do zabiegu Nucleofill?

– Nucleofill zdecydowanie polecam osobom, które zauważają u siebie utratę elastyczności skóry oraz inne objawy starzenia, a także ich skóra pozbawiona jest blasku i wymaga dogłębnego nawilżenia. Zabieg można wykonać niezależnie od wieku i rodzaju skóry. Nucleofill jest przeznaczony do bioregeneracji skóry twarzy, ciała, szyi, dekoltu a nawet dłoni – odpowiada dr Młyńska – Krajewska.

Co jest sekretem działania preparatu Nucleofill?

– Nucleofill zawiera polinukleotydy, które działają trójkierunkowo i pobudzają skórę do odbudowy. Pierwszy kierunek działania to receptory na fibroblastach skóry, które stymulowane uruchamiają proces wytwarzania kolagenu typu I i elastyny, co powoduje zagęszczenie skóry i jej uniesienie. Drugim mechanizmem jest usuwanie wolnych rodników a więc działanie antyoksydacyjne. Polinukeotydy wiążą również wodę i zapewniają długotrwałe izoosmotyczne nawodnienie macierzy pozakomórkowej. Dzięki temu skóra staje się dogłębnie nawilżona i jędrna – tłumaczy dr Młyńska – Krajewska.

Regeneracja gabinetowa poprawia wygląd naszej skóry a tym samym samopoczucie, co szczególnie doceniamy podczas wakacyjnych wyjazdów. Odpowiednio dobrane zabiegi sprawią, że nasza skóra nie straci swojego blasku wraz z powrotem z urlopu.

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ