Te zabiegi warto wykonać na początku roku. Nie spóźnij się!



Początek roku to dobry moment na poddanie się zabiegom z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, które wymagają dłuższego czasu rekonwalescencji, wykonania ich w serii, czy też unikania ekspozycji na słońce. Które zabiegi warto wykonać właśnie teraz podpowiada dr Elżbieta Młyńska-Krajewska z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej dr Andrzej Krajewski w Kołobrzegu.

Po pierwsze – depilacja laserowa

Z roku na rok coraz więcej kobiet decyduje się na depilację laserową. Trwałe usuwanie owłosienia pozwala cieszyć się idealnie gładką skórą przez cały rok. – Działanie lasera diodowego polega na niszczeniu włosa za pomocą światła laserowego, które wypala komórki odżywcze włosa i tym samym zapobiega ponownej regeneracji i jego odrastaniu. Jak wykazały badania – depilacja jest najskuteczniejsza dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu (anagenu). Pozostałe okresy wzrostowe włosów – faza zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) – są „nieme” na działanie lasera. Warunkuje to potrzebę przeprowadzenia minimum czterech zabiegów powtarzanych średnio co 4-12 tygodni – tłumaczy dr Elżbieta Młyńska-Krajewska.

Po około 3-4 zabiegach zanika około 80-90% owłosienia. Depilację laserową najlepiej wykonywać właśnie zimą, ponieważ na czas przeprowadzania zabiegów musimy zrezygnować z opalania. Melanina, barwnik zawarty we włosach i wytwarzany przez skórę podczas opalania, pochłania wiązkę lasera, na skutek czego cebulki włosa ulegają zniszczeniu. W przypadku opalonego ciała znaczna część światła zostanie pochłonięta przez skórę, przez co zabieg nie będzie skuteczny. Łączenie zabiegów z wykorzystaniem lasera z opalaniem może skutkować również pojawieniem się przebarwień, a nawet poparzeń.




Jakie zabiegi medycyny estetycznej warto wykonać zimą?

Zima to dobry moment na kwasy. Podobnie jak w przypadku depilacji laserowej, wiąże się to ze zmniejszoną ekspozycją na słońce. W czasie kuracji z wykorzystaniem peelingów chemicznych i kwasów należy unikać słońca i opalania, dodatkowo należy stosować kremy z wysokim filtrem SPF.

– Przy odpowiednio dobranych substancji chemicznych uzyskuje się kontrolowane złuszczanie części lub całego naskórka, a niekiedy głębszych warstw skóry, by w dalszym etapie w wyniku regeneracji poszczególnych warstw skóry usunąć lub zmniejszyć niekorzystne zmiany na niej widoczne – tłumaczy dr Młyńska-Krajewska.

Początek roku to również dobry moment na usuwanie naczynek. Pękające naczynka są przypadłością, która może się uwidocznić nie tylko na twarzy (w postaci czerwonych plamek), ale również na nogach, gdzie bywa oznaką niewydolności żył.

– Aby usunąć „pajączki” z twarzy, w tym również duże naczynia żylne (nawet te koloru niebieskiego czy fioletowego), wystarczy prosty i stosunkowo bezbolesny zabieg laserowy. Odpowiednio dobrana energia i długość fali lasera pozwala wybiórczo zamknąć nieestetyczne naczynka bez uszkodzenia otaczającej skóry – wyjaśnia dr Młyńska-Krajewska.

Zwykle potrzebne jest kilka zabiegów wykonywanych w odstępach 1-2 tygodniowych, a w przypadku usuwania „pajączków” na nogach przez kilka tygodni może być konieczne noszenie specjalnych opasek uciskowych (które zimą bez problemu ukryjemy pod ubraniem).

Idealny moment na pozbycie się kompleksów

Osobom zdecydowanym na operację plastyczną, czy to powiększenie piersi czy ich lifting – poleca wykonanie jej właśnie zimą. Dlaczego to dobry moment na przeprowadzenie tego typu zabiegów? Zimą o wiele łatwiej ukryć opuchliznę i szwy. Można również zaobserwować, że chłodniejsze miesiące lepiej wpływają na regenerację organizmu – latem dodatkowym męczącym Pacjentów aspektem są upały. Jednymi z najpopularniejszych operacji którym poddają się Pacjentki są operacje plastyczne piersi.

– Czym różni się powiększanie od liftingu piersi? Pierwszy zabieg polega na umieszczeniu w piersiach implantów, które nie tylko zwiększą rozmiar biustu, ale również nadadzą mu odpowiednie proporcje. Drugi zabieg ma za zadanie „podnieść” piersi – w czasie operacji usuwany jest nadmiar skóry i modelowany jest kształt biustu – tłumaczy dr Andrzej Krajewski. Aby sezon plażowy rozpocząć z wymarzonym biustem i czas rekonwalescencji mieć już za sobą warto pomyśleć o zabiegu już teraz.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ