Młode spojrzenie z preparatem Sunekos



Chociaż starzenia się skóry nie da się powstrzymać, opóźnić jego objawy – już owszem. Są jednak pewne obszary, które wiek zdradzają znacznie szybciej niż inne. Niewątpliwie należą do nich okolice oczu, gdzie w pewnym momencie niedoskonałości nie da się zakryć nawet makijażem.

Pozbawiona gruczołów łojowych skóra na powiekach to główny powód, dla którego z wiekiem zmagamy się nie tylko z tzw. workami pod oczami, ale i opadającymi górnymi powiekami. Jest to problem przede wszystkim estetyczny, który może mieć jednak też i inne przykre konsekwencje, jak choćby ograniczenie pola widzenia.

Niestety, w walce z bruzdami, zmarszczkami i innymi niedoskonałościami w okolicach oczu kosmetyki wydają się już bezskuteczne. Widoczny efekt odmłodzenia dają za to zabiegi estetyczne, w tym zabiegi z preparatem Sunekos® 200, który jako jeden z niewielu produktów iniekcyjnych nadaje się do tak wrażliwej części twarzy.


Pacjentka lat 52. Okolica oka. Zdjęcie przed i 10 dni po pierwszym zabiegu.

Doskonała oprawa oczu

Skóra wokół oczu, jak w żadnym innym miejscu, reaguje niemalże na wszystko – mimikę twarzy, zmęczenie i oczywiście naturalne procesy starzenia. Jej delikatność sprawia także, że nie każdym preparatem można ją odmłodzić oraz nawilżyć. Taką możliwość daje jednak testowany we Włoszech, a niedawno także w Polsce, preparat Sunekos® 200.

– Sunekos® łączy w sobie nieusieciowany kwas hialuronowy oraz opatentowaną sekwencję aminokwasów, które skutecznie pobudzają tworzenie się nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Preparat jest bardzo delikatny, a mimo to niezwykle skutecznie regeneruje wrażliwe okolice oka. Likwiduje on cienie pod oczami oraz poprawia elastyczność skóry, co oczywiście sprzyja też wygładzeniu zmarszczek. Znakomity efekt udaje się uzyskać już po jednym zabiegu i to nawet u pacjentów 50+ – mówi dr n. med. Dorota Kwiatkowska z gabinetu dermatologii i medycyny estetycznej Prima Derm w Warszawie.




Sunekos® 200 można stosować także jako dopełnienie blefaroplastyki, szczególnie wtedy, kiedy problemem są opadające powieki. W innych przypadkach znakomite rezultaty daje już sama seria zabiegów Sunekos®. Pełna terapia, które obejmuje od trzech do czterech zabiegów, intensywnie niweluje wszystkie oznaki starzenia, w tym zmarszczki i zasinienia. Terapia trwa łącznie dwa miesiące i właśnie tyle czasu potrzeba, aby osiągnąć optymalny efekt działania preparatu.


Pacjent lat 46. Okolica oka. Zdjęcie przed i 24 godziny po pierwszym zabiegu.

Terapia dla młodego spojrzenia

Podawany drogą iniekcji Sunekos® jest nowoczesnym preparatem do bioregeneracji skóry, który zwiększa ilość i aktywność fibroblastów, poprawiając nie tylko elastyczność skóry, ale i poziom jej nawilżenia. Dla osiągnięcia optymalnych efektów najczęściej przeprowadza się całą serię zabiegów.

– Iniekcje wykonuje się w odstępach od 7 do 10 dni. Wprawdzie pierwsze efekty widoczne są już dobę po zabiegu, ale wyraźniejsze wygładzenie zmarszczek i rozświetlenie skóry widać dopiero po ok. 10 dniach. Utrzymują się one przez ponad pół roku, dlatego zabieg wymaga powtórzeń. Podanie preparatu jest w zasadzie bezbolesne i nie wyłącza z codziennych zajęć, dlatego chętnie stosuje się je tak samodzielnie, jak i w połączeniu z blefaroplastyką – podkreśla dr n. med. Dorota Kwiatkowska.

Chociaż sama iniekcja może być delikatnie odczuwalna, produkt Sunekos® 200 bardzo szybko się wchłania, dlatego zabieg nie wiąże się z ryzykiem obrzęku. Wysoki komfort pacjenta idzie zawsze w parze ze skutecznością, o czym przekonały się biorące udział w badaniu Polki. Aż 20 polskich pacjentek, u których przeprowadzono trzy zabiegi, potwierdziło wyraźny efekt odmłodzenia i nawilżenia skóry, nie zgłaszając przy tym żadnych działań niepożądanych.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ