Młode spojrzenie z preparatem Sunekos



Chociaż starzenia się skóry nie da się powstrzymać, opóźnić jego objawy – już owszem. Są jednak pewne obszary, które wiek zdradzają znacznie szybciej niż inne. Niewątpliwie należą do nich okolice oczu, gdzie w pewnym momencie niedoskonałości nie da się zakryć nawet makijażem.

Pozbawiona gruczołów łojowych skóra na powiekach to główny powód, dla którego z wiekiem zmagamy się nie tylko z tzw. workami pod oczami, ale i opadającymi górnymi powiekami. Jest to problem przede wszystkim estetyczny, który może mieć jednak też i inne przykre konsekwencje, jak choćby ograniczenie pola widzenia.

Niestety, w walce z bruzdami, zmarszczkami i innymi niedoskonałościami w okolicach oczu kosmetyki wydają się już bezskuteczne. Widoczny efekt odmłodzenia dają za to zabiegi estetyczne, w tym zabiegi z preparatem Sunekos® 200, który jako jeden z niewielu produktów iniekcyjnych nadaje się do tak wrażliwej części twarzy.


Pacjentka lat 52. Okolica oka. Zdjęcie przed i 10 dni po pierwszym zabiegu.

Doskonała oprawa oczu

Skóra wokół oczu, jak w żadnym innym miejscu, reaguje niemalże na wszystko – mimikę twarzy, zmęczenie i oczywiście naturalne procesy starzenia. Jej delikatność sprawia także, że nie każdym preparatem można ją odmłodzić oraz nawilżyć. Taką możliwość daje jednak testowany we Włoszech, a niedawno także w Polsce, preparat Sunekos® 200.

– Sunekos® łączy w sobie nieusieciowany kwas hialuronowy oraz opatentowaną sekwencję aminokwasów, które skutecznie pobudzają tworzenie się nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Preparat jest bardzo delikatny, a mimo to niezwykle skutecznie regeneruje wrażliwe okolice oka. Likwiduje on cienie pod oczami oraz poprawia elastyczność skóry, co oczywiście sprzyja też wygładzeniu zmarszczek. Znakomity efekt udaje się uzyskać już po jednym zabiegu i to nawet u pacjentów 50+ – mówi dr n. med. Dorota Kwiatkowska z gabinetu dermatologii i medycyny estetycznej Prima Derm w Warszawie.




Sunekos® 200 można stosować także jako dopełnienie blefaroplastyki, szczególnie wtedy, kiedy problemem są opadające powieki. W innych przypadkach znakomite rezultaty daje już sama seria zabiegów Sunekos®. Pełna terapia, które obejmuje od trzech do czterech zabiegów, intensywnie niweluje wszystkie oznaki starzenia, w tym zmarszczki i zasinienia. Terapia trwa łącznie dwa miesiące i właśnie tyle czasu potrzeba, aby osiągnąć optymalny efekt działania preparatu.


Pacjent lat 46. Okolica oka. Zdjęcie przed i 24 godziny po pierwszym zabiegu.

Terapia dla młodego spojrzenia

Podawany drogą iniekcji Sunekos® jest nowoczesnym preparatem do bioregeneracji skóry, który zwiększa ilość i aktywność fibroblastów, poprawiając nie tylko elastyczność skóry, ale i poziom jej nawilżenia. Dla osiągnięcia optymalnych efektów najczęściej przeprowadza się całą serię zabiegów.

– Iniekcje wykonuje się w odstępach od 7 do 10 dni. Wprawdzie pierwsze efekty widoczne są już dobę po zabiegu, ale wyraźniejsze wygładzenie zmarszczek i rozświetlenie skóry widać dopiero po ok. 10 dniach. Utrzymują się one przez ponad pół roku, dlatego zabieg wymaga powtórzeń. Podanie preparatu jest w zasadzie bezbolesne i nie wyłącza z codziennych zajęć, dlatego chętnie stosuje się je tak samodzielnie, jak i w połączeniu z blefaroplastyką – podkreśla dr n. med. Dorota Kwiatkowska.

Chociaż sama iniekcja może być delikatnie odczuwalna, produkt Sunekos® 200 bardzo szybko się wchłania, dlatego zabieg nie wiąże się z ryzykiem obrzęku. Wysoki komfort pacjenta idzie zawsze w parze ze skutecznością, o czym przekonały się biorące udział w badaniu Polki. Aż 20 polskich pacjentek, u których przeprowadzono trzy zabiegi, potwierdziło wyraźny efekt odmłodzenia i nawilżenia skóry, nie zgłaszając przy tym żadnych działań niepożądanych.

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ

Wiosenny detoks – hit czy mit?

Wiosną wielu pacjentów szuka porady dietetycznej, często pytając o detoks. – To rzeczywiście popularny temat o tej porze roku –…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza…
CZYTAJ