Nieinwazyjny lifting twarzy antidotum na popularne „chomiczki”



Narządem najlepiej odzwierciedlającym naturalny proces starzenia organizmu jest nasza skóra. Pod względem fizjologicznym zaczyna starzeć się już w momencie zakończenia okresu dojrzewania, czyli po 20. roku życia, ale dopiero po 30. roku życia proces ten nabiera tempa. O skórze dojrzałej możemy mówić około 45. roku życia lub wcześniej, w zależności od indywidualnych czynników. Najczęściej pojawiającym się defektem twarzy wśród kobiet są tzw. chomiczki. Jak z nimi walczyć? Podpowiadamy!

W jaki sposób można opisać „cerę dojrzałą”?

Według Anety Sarlińskiej, kosmetolog z krakowskiego gabinetu Novocorium: Skóra dojrzała zaczyna tracić jędrność, prawidłowe napięcie, dochodzi do pogorszenia ukrwienia. Kąciki oczu i ust zaczynają opadać, pogłębiają się bruzdy nosowo-wargowe, pojawiają się tzw. „chomiki” a naskórek jest cieńszy i szorstki. Dzieje się to poprzez coraz słabszą autonaprawę.

Włókna kolagenowe zanikają i ulegają rozluźnieniu, spada poziom kwasu hialuronowego. Z wiekiem warstwy skóry ulegają ścieńczeniu, znacznie spowalnia się metabolizm komórkowy. W konsekwencji zostaje zaburzony owal twarzy. Pojawienie się tych niekorzystnych zmian jest oznaką, że warto zintensyfikować nasze działania w celu poprawy wyglądu.

Jaka jest przyczyna powstawania defektów twarzy, przede wszystkim najpopularniejszego problemu, na który skarżą się kobiety, czyli tzw. chomiczki?

Mianem skóry dojrzałej określa się skórę z wyraźnymi objawami uszkodzeń, wynikających z wielu czynników, zarówno wewnątrzpochodnych: czynniki genetyczne, choroby, zaburzenia hormonalne, zwolnienie procesów metabolicznych jak i zewnątrzpochodnych: promieniowanie słoneczne, niezdrowy styl życia, przewlekły stres, używki, zanieczyszczenie środowiska oraz monotonna lub niezdrowa dieta – odpowiada Agnieszka Sadziak, właściciel Centrum Kosmetycznego w Szczecinie, szkoleniowiec, konsultant w Aurum DG.

Natomiast jak mówi Ilona Skoneczna, trener marki Aurum DG: – Najpopularniejszym problemem, na jaki skarżą się kobiety są chomiczki czyli utrata owalu i konturów twarzy, powstawanie nieestetycznych nawisów skórnych (sagging area) na granicy żuchwy i szyi. Problem przychodzi z wiekiem kiedy to skóra traci zdolności do naturalnej produkcji kolagenu (po 38. roku życia). Spadająca z wiekiem zdolność naprawcza nie radzi sobie z utrzymywaniem niegdyś równomiernie rozłożonej tkanki tłuszczowej i powoduje jej stopniowe przemieszanie się w dolne partie twarzy, tworząc tzw. trójkąt odwrócony.




Jak poprawić owal twarzy i zlikwidować tzw. chomiczki, jakie zabiegi wybrać?

Chociaż proces starzenia się skóry jest nieodwracalny, stosując odpowiednie zabiegi kosmetologiczne i prawidłową pielęgnację domową, można skutecznie opóźniać jego efekty. Obecnie w medycynie i kosmetologii estetycznej wykonuje się wiele różnych zabiegów opóźniających proces starzenia oraz poprawiających kondycję i wygląd skóry.

Do najpopularniejszych należą: mezoterapia igłowa, karboksyterapia, peelingi chemiczne, terapie laserowe oraz coraz bardziej popularny zabieg HIFU. Jest to jeden ze skuteczniejszych zabiegów kosmetologicznych. Pełni rolę bezinwazyjnego liftingu twarzy. Nazywany jest również „liftingiem bez skalpela” – podpowiada Agnieszka Sadziak.

Czym wyróżnia się HIFU, czy zabieg z jego użyciem jest bolesny, ile trwa i jakie przynosi efekty?

HIFU to osiągnięcie najnowszej techniki, odpowiadające na wszelkie potrzeby skóry dojrzałej. Po zabiegu możemy się spodziewać podciągnięcia owalu twarzy i redukcji chomiczków, uniesienia policzków, wygładzenia zmarszczek czoła i lifting powieki górnej. Jest krótki i szybki (to tzw. zabieg lunchowy, trwa tylko 15 minut!), bezbolesny, podczas zabiegu można odczuć jedynie delikatnie mrowienie.

Co ważne, nie wymaga przerwy w codziennej aktywności zawodowej. Pierwsze efekty są natychmiastowe, ale zwiększają się w czasie nawet do 3 miesięcy od zabiegu. Można zastosować zabiegi profilaktycznie wspomagające skórę, przeciwstarzeniowe lub zabiegi z tzw. efektem wow – natychmiastowym – podkreśla trener marki Aurum DG.

Ultralif 5 Najbardziej skuteczne i nieinwazyjne urządzenie HIFU do liftingu twarzy i szyi oraz modelowania konturów. 5. generacji technologia opracowana z myślą o każdej osobie z objawami starzenia się skóry.

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ

Wiosenny detoks – hit czy mit?

Wiosną wielu pacjentów szuka porady dietetycznej, często pytając o detoks. – To rzeczywiście popularny temat o tej porze roku –…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza…
CZYTAJ