Algi – bogactwo mórz i oceanów w codziennej pielęgnacji



Wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne alg znane są już wieków i mają swoje odzwierciedlenie w powracających trendach kosmetycznych. Te morskie organizmy to cenne źródło wielu witam i składników mineralnych, korzystanie wpływających na kondycję naszej skóry. Mają w swoim składzie wszystko to, czego zapragnie nasza skóra. Posiadają jednak swoje tajne mechanizmy, o których wiedzą nieliczni…

Od tysiąca lat obserwuje się dobroczynne działania alg dla skóry i zdrowego ciała. Algi (inaczej glony) to unikalne rośliny wodne, osiągające wielkość od kilku milimetrów do kilku metrów. Można spotkać je w oceanach, morzach, jeziorach, rzekach i wszędzie tam, gdzie sprzyja im wodne środowisko. Gromadzą niemal wszystkie pierwiastki, dlatego znajdują zastosowanie w produkcji kosmetyków.

Co zawierają algi?

Algi zawierają wszystkie minerały obecne w wodzie, które są łatwo przyswajalne przez człowieka. Ich właściwości różnią się w zależności od rodzaju, jednak część składników jest wspólnych dla różnych gatunków tej rośliny. Algi skupiają w sobie: cynk, magnez, miedź, mangan, potas, wapń i brom.

Dodatkowo rośliny morskie mają w sobie dużą ilość jodu. Są także cennym źródłem witamin, m.in.: beta-karotenu (prowitaminy A), witaminy z grupy B, witaminy C, E oraz K. Jak wynika z wieloletnich obserwacji to jeden z najciekawszych i najsilniejszych składników aktywnych i ekstraktów pochodzenia morskiego.

Unikalne zastosowanie w kosmetyce

Wykorzystanie alg w kosmetyce wynika przede wszystkim z tego, że ich wyjątkowa budowa komórkowa zapewnia szybkie i skuteczne efekty pielęgnacyjne. Jest bardzo zbliżona do struktury ludzkiej plazmy, dzięki czemu umożliwia docieranie wszystkich cennych składników znajdujących się w algach bezpośrednio do skóry właściwej.

Kosmetyki z algami znane są głównie z właściwości opóźniania procesu starzenia skóry oraz jej intensywnej regeneracji. Idealnie sprawdzą się u osób narażonych na działanie szkodliwych wolnych rodników, z którymi spotykamy się każdego dnia.




Morski eliksir bogaty w dobrodziejstwa mórz i oceanów Marka Medex Bio Science Cosmetics wykorzystała najcenniejsze morskie dobrodziejstwa i zamknęła je w wyjątkowym eliksirze Creme Riche De L’Ocean. Wiodącymi składnikami są mikroalgi czerwone i brązowe pozyskiwane z wód wybrzeża Atlantyku – źródła protein, soli mineralnych, witamin A i B12, niezbędnych do hamowania procesów starzenia.

Najcenniejsze w eliksirze jest jednak tajne działanie delikatnych mikroalg, które naturalnie są wystawione na niszczącą radiację UV i promienie słoneczne na otwartym morzu przez ponad 12 godzin, dlatego wyspecjalizowały się w skutecznej ochronie przed niszczącym działaniem promieniowania.

Nie ma bardziej wyspecjalizowanych mikroorganizmów w protekcji przeciwsłonecznej! Warto podkreślić, że filtry UV nie wystarczą, jeśli skóra nie będzie odpowiednio zabezpieczona przed, w trakcie i po opalaniu.

Ostatnie badania wykazują, że taka mieszanka alg chroni skórę także przez szkodliwym działaniem środków powierzchniowo – czynnych w kosmetykach. Krem zawiera humektanty – substancje higroskopijne silnie nawilżające, których struktura pozwala na absorbowanie i zatrzymywanie wody z otoczenia.

Ten morski eliksir dedykowany jest dla skór: wrażliwych, suchych, odwodnionych, dojrzały i po opalaniu. Zawiera morskie- trio-oksydacyjne bazujące na komórkach macierzystych ekstraktów z alg, naturalnej prowitaminie A i ekocertyfikowanym emulgatorze. Dzięki temu kompleksowi działamy trójtorowo – prewencyjnie – antyoksydacyjnie, naprawczo po uszkodzeniach UV oraz wzmacniająco na mechanizmy obronne skóry przez 24 godziny na dobę.

Eliksir Riche De L`Ocean
MEDEX BIO SCIENCE COSMETICS
204 zł/50 ml

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ