Jak wybrać kubek niekapek dla malucha?



Nauka picia z kubeczka to ważny krok, dzięki któremu maluch zdobywa kolejne umiejętności pozwalające mu osiągać coraz większą samodzielność. Zanim jednak dziecko zacznie korzystać z „dorosłych” szklanek czy kubków, musi przejść odpowiedni trening. Pomaga w tym m.in. kubek niekapek. Sprawdź, jak wybrać ten właściwy.

Chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby w nauce picia wykorzystać „dorosłe” kubki, mało kto decyduje się na takie rozwiązanie. Powodów jest kilka, m.in. większe ryzyko zakrztuszenia się czy bardzo duże prawdopodobieństwo rozlewania płynów. Chcąc tego uniknąć, większość rodziców wybiera kubek niekapek.

Jak działa kubek niekapek?

Niezależnie od tego, na jaki kubek niekapek się zdecydujesz, zasada działania jest identyczna. Specjalny zaworek pod nakrętką uniemożliwia wydostawanie się płynów – pod warunkiem, że kubek jest solidnie dokręcony. Aby pobrać napój, koniecznością jest zassanie ustnika.

Na co zwrócić uwagę wybierając kubek niekapek?

Chociaż kubki niekapki wydają się podobne, różnią się detalami. I to właśnie szczegóły mogą zadecydować o przewadze jednego modelu nad drugim. Co zatem wziąć pod uwagę?

Pojemność

Pojemność kubka powinna być dostosowana do wieku malucha. Sześciomiesięcznym niemowlakom wystarczy pojemność 150 ml, dla dzieci starszych (12 miesięcy i więcej) niezbędny będzie kubek o pojemności 250 ml.

Ustnik

Wybierając niekapek, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonany jest ustnik. W przypadku niemowląt świetnie sprawdzi się miękki ustnik silikonowy – dzięki czemu nie zrani delikatnych dziąseł. Natomiast dla dzieci starszych polecane są ustniki twarde wykonane z tworzywa.




Materiał wykonania

Wszystkie kubki niekapki wykonane są z tworzywa sztucznego. Ważne jest jednak to, aby plastik był wolny od BPA (bisfenolu A). Jest to szkodliwa substancja, która może przenikać do organizmu.

Regulacja siły ssania

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość regulacji siły ssania. Dzięki specjalnemu zaworkowi wyciek płynu możliwy jest wyłącznie na skutek ssania. Nie ma więc możliwości, aby zawartość wylała się – nawet jeśli kubek się przewróci.

Kompatybilność z innymi elementami

Osoby ceniące nowoczesne i oszczędne rozwiązania powinny zwrócić uwagę na kubki niekapki kompatybilne z innym i akcesoriami. Taką możliwość dają butelki i kubki od Lovi – wystarczy zmienić ustnik, aby butelka ze smoczkiem zmieniła się w niekapek. Warto przy tym podkreślić, że kubki niekapki tego rodzaju są kompatybilne z laktatorami tej marki.

Im więcej parametrów porównasz, tym większa pewność wyboru niekapka – bezpiecznego i dopasowanego do potrzeb dziecka.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ