Damskie kurtki puchowe – jak dobrać je do figury?



Niegdyś kurtka puchowa była przeznaczona głównie dla sportowców. Później miała ona swoją premierę na licznych pokazach mody i tak zaczęła się pojawiać w szafie każdej kobiety i przeszła do kanonu mody codziennej.

Jak wybrać kurtkę puchową?
By być w pełni zadowoloną z kurtki zimowej należy zwrócić szczególną uwagę na jej skład. Dobra puchówka musi chronić przed wiatrem, deszczem, a także i zimnem. Warto wybrać puchówkę, która ma w składzie mieszankę kaczego i gęsiego pierza bądź puchu.

Taki środek zapewnia lekkość kurtki, jak i ciepło.
Nie warto decydować się na tanią puchówkę, tylko od razu wybrać taką świetnej jakości, która posłuży nam przez długi czas. Markowa kurtka puchowa to prawdziwa inwestycja na lata, która nie tylko dobrze wygląda, ale także daje ciepło nawet w najchłodniejsze zimowe dni. Jeśli chcesz zdecydować się na model na lata, to pamiętaj, by wybrać klasyczny fason, który nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie prezentował się świetnie.

Dobierz kurtkę puchową do sylwetki
Jeśli masz figurę w kształcie jabłka, wybierz kurtkę z zaznaczoną talią. Dzięki temu wyrównasz proporcje sylwetki i optycznie wyszczuplisz sylwetkę. Kolejny typ figury — gruszka, cechuje się wąskimi ramionami i szerszymi biodrami. W tym przypadku dobrym pomysłem jest wybranie fasonu z futerkiem bądź większym kołnierzem, dzięki czemu wyrównasz proporcje między biodrami i ramionami. Figura klepsydry to marzenie większości kobiet. Przy tym typie sylwetki możesz pozwolić sobie praktycznie na każdy krój kurtki. Co więcej, we wszystkich z nich będziesz wyglądała naprawdę dobrze. By podkreślić naturalne atrybuty sylwetki wybierz kurtkę z paskiem, który zaakcentuje wąską talię.




Pokutuje niesłuszne przekonanie, że kurtkę puchową mogą nosić tylko kobiety o idealnej sylwetce. Nic bardziej mylnego! Najważniejsze to dobrać krój, który podkreśli atrybuty sylwetki i jednocześnie zakryje jej mankamenty. Trzymając się tych prostych zasad każda z nas może nosić kurtkę puchową i cieszyć się ciepłem, jaki daje w czasie zimowych poranków i wieczorów.

Jeśli nie chcesz zaburzyć proporcji sylwetki, to pamiętaj, by do kurtki puchowej nosić bardziej dopasowaną dolną część garderoby. Świetnie będą prezentowały się jeansy rurki, ołówkowe spódnice i długie kozaki, które sprawią, że kurtka puchowa zyska nieco innego, bardziej eleganckiego charakteru.

Kiedy nosić kurtkę puchową?
Choć kiedyś ten typ kurtki kojarzony był głównie ze sportem i stokami narciarskimi, to dziś bez obaw możemy nosić ją na co dzień i stylizować na różne sposoby. Bardzo ważne jest wybranie kurtki puchowej dobrej jakości – tak by prezentowała się dobrze, ale także cieszyła nas przez wiele sezonów.

Damskie kurtki puchowe znajdziesz w vangraaf, gdzie masz dostęp do najnowszych kolekcji popularnych na całym świecie marek. Wybór jest ogromny, dlatego z pewnością znajdziesz coś wyjątkowego dla siebie!
Stylizowanie kurtki puchowej nie jest trudne. Można nosić ją do wielu zestawów ubraniowych, w tym codziennych, jak i bardziej wyjściowych. Ten typ kurtki jest świetną bazą do eksperymentów modowych.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ