Zgrany duet, czyli jak dobrac biustonosz?



Dobór właściwego biustonosza to dla większości kobiet nie lada wyzwanie. Pierwszy podstawowy problem to fakt że nawet uznane marki, mają dosyc ubogi zakres rozmiarowy. W obecnych czasach bardzo zmieniły się proporcje naszego ciała.

Równie często możemy spotkac kobiety z szeroka klatką piersiową i małym biustem,  jak i odwrotnie. Rynek reaguje na zmiany zapotrzebowania wprawdzie powoli ale jednak. Coraz bardziej popularne staja się Brafitterki.(osoby zajmujące się profesjonalnym doborem bielizny).

O czym powinnaś pamiętac kupując biustonosz?

  • Obwód klatki piersiowej, materiał opinający klatkę piersiową, powinien być idealnie dopasowany. Nie może być zbyt luźny, ponieważ podczas noszenia przesuwa się do góry. Poza tym iż efekt wizualny jest mało estetyczny, dodatkowo powoduje to iż nasze piersi nie są właściwie podtrzymywane. Zbyt ciasny utrudnia oddech, powoduje ucisk i może wywoływac otarcia skóry.
  • Miseczki, ich zadanie polega na utrzymaniu biustu na właściwym poziomie i w idealnym kształcie. W związku z czym musza być tak dobrane, aby nie spłaszczały piersi. Musimy zwrócic uwagę z jakiego są materiału (nie powinny się marszczyc ani drażnic skóry).
  • Ramiączka, ważne jest aby były wykonane z dobrej jakości tkaniny, ponieważ jest to najbardziej „pracujący” element biustonosza. Z pewnością muszą być elastyczne, aby dopasowywac się do ciała. Kobiety z małym biustem mogą pozwolic sobie na większa dowolnośc w doborze. Natomiast przy dużym biuście trzeba wybierac szerokie ramiączka, ponieważ zbyt wąskie będą „wpijały” się w ciało.
  • Styl, dobór właściwego biustonosza jest nie lada wyzwaniem, warto przymierzyc w sklepie jak największą liczbę modeli. Najlepiej robic to pod okiem eksperta, czyli brafitterki. Dobrze dobrany biustonosz to taki, który pozostaje na swoim miejscu przez cały dzień niezależnie od tego ile i jakich ruchów wykonasz. Dobry biustonosz spełnia wszystkie twoje oczekiwania, PODNOSI, POWIĘKSZA, RZEŹBI!
  • Najczęstsze błędy w przymierzalni.

    • Dobrze dobrany biustonosz modeluje nie tylko sylwetkę ale ma także wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego postarajmy się unikac następujących błędów.

    Ramiączka,  przy zakładaniu biustonosza należy pamiętać o każdo razowej regulacji ramiączek. Praktycznym sposobem na sprawdzenie właściwego napięcia jest wsunięcie pod ramiączko kciuka. Jeżeli jesteśmy w stanie to zrobic bez większego wysiłku, napięcie ramiączek jest właściwe. W żadnym wypadku nie mogą się wpijac w ciało

    Zbyt ciasne miseczki, jeżeli są zbyt małe lub zbyt blisko siebie powodują ucisk i deformuja piersi. Dlatego powinniśmy szukac takiego biustonosza , w którym miseczka obejmuje całą pierś.



Zbyt duży luz w obwodzie, pas opinający klatkę piersiową, to podpora piersi. Zbyt luźny powoduje iż biustonosz nie spełnia swojej roli, czyli podtrzymywania i modelowania biustu. Ze względu na fakt że materiał z czasem ulega rozciągnięciu(a i nasza waga może się minimalnie wachac) warto wybierac te modele, które maja kilka wariantów szerokości. Obecnie dostępne  są również na rynku „wstawki” dzięki którym możemy sobie pomóc zbyt ciasnego pasa.

Jaki biustonosz zalecany jest dla kobiet po mastektomii?

  • Powinno się szukac modelu biustonosza bez fiszbinów, z regulowanymi ramiączkami. Jeżeli są noszone protezy występują modele z wmontowanymi w kieszonki miseczkami przeznaczonymi na protezy.

Czy wiesz że, wystepują na rynku silikonowe wkładki o strukturze sitka?

Ich zadaniem jest poprawa prezentacji biustu i zapewnienie skórze właściwej wymiany powietrza.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ