Naturalne sposoby na młodą skórę



Jędrna, elastyczna i rozświetlona skóra to dla większości z nas synonim młodości. Zachowanie takiego wyglądu jak najdłużej lub odzyskanie go po latach to cel, do którego dąży wiele kobiet.

 W jego osiągnięciu często przeszkadza nam brak wytrwałości lub strach przed inwazyjnymi zabiegami, które wiążą się z bólem i długim okresem rekonwalescencji. Na szczęście istnieją sposoby na naturalne i skuteczne ujędrnienie skóry. O czym mowa?

 

Domowa pielęgnacja

Maseczka z banana i peeling z ananasa są Ci doskonale znane? Starasz się stosować je często? Bardzo dobrze! Skóra potrzebuje witamin i takie domowe kosmetyki często są dodatkowym sposobem na ich dostarczenie. Jak już pewnie zauważyłaś, nie są one jednak najbardziej skuteczną metodą. Rzeczywiście mogą delikatnie wygładzić i poprawić koloryt cery, ale niestety nie są w stanie w widoczny sposób jej odmłodzić i ujędrnić.

Naturalnie w gabinecie?

Tak, to możliwe – wbrew pozorom gabinety medycyny estetycznej oferują również takie zabiegi. Jeżeli jesteś zwolenniczą naturalnych metod pielęgnacji i dbania o urodę, na pewno znajdziesz tam coś dla siebie. W zabiegach z zastosowaniem ultradźwięków, fal radiowych czy światła lasera wykorzystujemy wiedzę o organizmie i bazując na jego potencjale naprawczym, uruchamiamy mechanizmy, które powodują zagęszczanie, ujędrnianie i odmładzanie skóry. Jak to się odbywa? Weźmy za przykład zabieg INFINI, który wykorzystuje działanie pola radiowego.

-”Głowica tego urządzenia wyposażona jest w mikroigły, których końcówki, po umieszczeniu na wybranej głębokości, emitują impuls, który bardzo silnie i krótko nagrzewa tkanki. Bezpośrednim efektem są pozostawione pod skórą punkty koagulacji i przegrzania, które zapoczątkowują proces odnawiania włókien kolagenowych – wyjaśnia dr n. med. Monika Kuźmińska z Instytutu Yonelle.

Przed zabiegiem pacjent znieczulany jest kremem EMLA, a sama procedura trwa  od 30 minut zależnie od wielkości pola . Bezpośrednio po jej zakończeniu następuje obkurczanie włókien kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta. -”Proces podskórnego remodelingu, polegający na stymulacji powstawania nowego kolagenu, skręcaniu się i zagęszczaniu jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań, trwa przez kilka kolejnych tygodni – dodaje dr Kuźmińska.

Bardzo ważną zaletą tego zabiegu jest też wielokrotne działanie na kolejnych warstwach skóry, dzięki czemu uzyskujemy przestrzenny efekt ujędrnienia. W rezultacie cera staje się gęstsza, jędrniejsza i bardziej sprężysta, a my uzyskujemy naturalny efekt odmłodzenia. Zabieg można wykonywać o każdej porze roku, również latem , nie jest wymagana ochrona przeciwsłoneczna.



Jakie są najważniejsze zalety naturalnych zabiegów?

Najważniejszą zaletą jest to, że ich pojawiające się stopniowo rezultaty są bezpieczne i naturalne. Korzystając z tego rodzaju zabiegów możesz być spokojna o swój wygląd, ponieważ nie ma ryzyka uzyskania nienaturalnych, przerysowanych efektów. U osób młodszych pozwalają one dłużej utrzymać skórę w dobrej kondycji, a u kobiet w średnim wieku znakomicie sprawdzają się jako metody spowalniania zegara biologicznego.

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ