ABC Włosów syntetycznych



Włosy można przedłużać i zagęszczać na tysiące sposobów. Każda metoda ma swoje wady i zalety. Nie wszystkie techniki służą naszym włosom i nie zawsze osiągamy oczekiwany efekt. Podobnie jest z materiałami, których używamy. W zależności od rodzaju pasm, będziemy bardziej lub mniej zadowolone. Prezentujemy krótki poradnik na temat włosów syntetycznych. Sprawdź, czy będą dla Ciebie najlepszym wyborem.

NIEZAWODNE WŁÓKNO KANEKALON 100%

Włosy syntetyczne to nic innego, jak włosy wykonane ze sztucznych materiałów. Składają się na nie różnego rodzaju włókna, najczęściej produkowane w Chinach. Nie oznacza to, że należy je z góry przekreślać. Istnieje wiele wariantów syntetyków i tylko od nas zależy, jakiej jakości pasma wybierzemy. Jednym z najlepszych materiałów jest japońskie włókno kanekalon.

Charakteryzuje się ono tym, że na pierwszy rzut oka nie odróżnimy go od naturalnych włosów. Pasma są ładnie nabłyszczone i mają intensywny kolor. Od swoich tańszych odpowiedników różnią się nie tylko wyglądem, ale też żywotnością. Często zakładane włosy z włókna kanekalon, pielęgnowane zgodnie z zaleceniami, mogą nam służyć nawet przez rok. To bardzo długo, w przeciwieństwie do kosmyków z włókien mieszanych. Ich zakup stanowczo odradzamy: niższa cena przyciąga, ale idzie w parze z wątpliwą jakością.

Kupując włosy syntetyczne zwracaj uwagę na informacje podane przez producenta. Szukaj produktów zrobionych w 100% z jednego materiału. Przyjrzyj się, czy szycia są dokładnie zakryte. Przecież nie chcesz, żeby łączenia były widoczne. Uważaj na szokująco niskie ceny.

Wysokiej jakości syntetyki kosztują ok. 60 zł za 130g. Jeśli chcesz być pewna, że wybierzesz dobre włosy, zakupu dokonaj w zaufanym sklepie, np. Europe Hair: http://europe-hair.com/pl/wlosy-syntetyczne.html




WADY I ZALETY SYNTETYKÓW

Podobnie jak włosy naturalne, ich sztuczne odpowiedniki też mają dużo plusów. Przede wszystkim, pasma syntetyczne są lekkie. Daje się to odczuć w słoneczne dni, kiedy żadna z nas nie lubi mieć zbyt ‘dużo na głowie’. Odpowiednio dobrane dopinki wyglądają bardzo naturalnie.

Co więcej, włosy pięknie utrzymują swoją formę. Nie trzeba ich układać, wystarczy delikatne rozczesywanie grzebieniem. Pielęgnacja takich doczepów nie jest wyjątkowo skomplikowana. Pasemek nie trzeba nawilżać. Wystarczy kilka kropli olejku arganowego na końcówki, które po pewnym czasie zaczną się łamać. Włosów syntetycznych nie myje się często, dzięki czemu zyskujemy na czasie.

Dopinki clip-in wpinamy za pomocą spinki, a więc nosi się je bardzo wygodnie. Dzięki stosunkowo niskiej wadze, nie obciążają one cebulek. Również niska cena jest zaletą. Decydując się na syntetyki, często oszczędzamy nawet kilkaset złotych.

Niestety, nie obejdzie się bez wad. Włosy syntetyczne źle znoszą działanie wysokich temperatur, dlatego nie powinno się ich suszyć. Mimo, że są bardzo podatne na wszelkiego rodzaju zabiegi fryzjerskie, częste prostowanie lub kręcenie nieodwracalnie niszczy pasma.

Wiele osób skarży się na nadmierne błyszczenie włosów, jest to jednak kwestia indywidualna. Nie da się ukryć, że syntetyki nie są zbyt przyjemne w dotyku. Nawet pasmom zrobionym z kanekalonu brakuje aksamitnej miękkości i sprężystości na poziomie włosów naturalnych. Mimo wad, dopinki z syntetyków to doskonałe rozwiązanie dla osób oczekujących krótkotrwałego, ale spektakularnego efektu.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ