Mikrodermabrazja – kiedy warto wykonać ten zabieg?



Mikrodermabrazja to profesjonalny zabieg oczyszczający skórę, który może w znaczy sposób poprawić wygląd naszej twarzy. Polega on na ścieraniu martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń z twarzy i przygotowuje skórę do innych zabiegów kosmetycznych.

Jest to zabieg, który stosowany raz na jakiś czas, stanowi doskonałe uzupełnienie domowej pielęgnacji twarzy i ciała. Ponadto może być on niezwykle pomocny w zwalczaniu różnych niedoskonałości skórnych. Podpowiadamy, w jakich sytuacjach warto zdecydować się na wykonanie mikrodermabrazji w gabinecie medycyny estetycznej.

 

Dla kogo mikrodermabrazja?

  • Mikrodermabrazja sprawdzi się przede wszystkim u osób, które zmagają się na co dzień z trądzikiem pospolitym i grudkowym, zaskórnikami, bliznami i przebarwieniami potrądzikowymi, łojotokiem, rozszerzonymi porami, przebarwieniami na skórze po słońcu, bliznami zanikowymi i przerostowymi, szorstkim i zrogowaciałym naskórkiem, a także z rozstępami.
  • Profesjonalne złuszczanie naskórka może też okazać się przydatne dla osób, które chcą przygotować swoją skórę do zabiegów z użyciem lasera, np. fotoodmładzanie, zamykanie naczyń krwionośnych czy usuwanie przebarwień.
  • Mikrodermabrazję bardzo często stosują panie, które chcą w bezbolesny i bezinwazyjny sposób pozbyć się drobnych zmarszczek wokół oczu, ust i szyi.
  • Zabieg sprawdzi się też w zwalczaniu uporczywego cellulitu oraz przywracaniu skórze jędrności.
  • Mikrodermabrazję można wykonywać na różnych częściach twarzy i ciała np. plecy, dekolt, nogi, szyja czy dłonie. Zaletą tej metody jest to, że jest ona odpowiednia dla różnych typów cery – nie tylko łojotokowej i trądzikowej, ale też suchej i wrażliwej.
  • Oczywiście, nie w każdym przypadku jeden zabieg jest w stanie zlikwidować wszelkie niedoskonałości na skórze – ich dokładna ilość oraz częstotliwość uzależniona jest od wielu czynników, między innymi od typu i głębokości zmian na skórze, dlatego powinna być konsultowana z lekarzem – zaznaczają specjaliści z Kliniki Ziemlewski.




    Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji?

    Mikrodermabrazja polega na mechanicznym i głębokim złuszczaniu naskórka, które wykonuje się przy pomocy specjalnego urządzenia – wyposażonego w głowice ścierające, najczęściej pokryte kryształkami diamentu, a także w pompy, których zadaniem jest zasysanie martwego naskórka.

    Podczas zabiegu usuwane są górne i uszkodzone warstwy naskórka, co umożliwia tworzenie się nowych i zdrowych komórek. Złuszczanie skóry, przeprowadzane w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej, wykonuje się stopniowo, co wyklucza ryzyko zbyt głębokiego lub nierównomiernego ścierania naskórka lub powstawania blizn. Intensywność zabiegu jest dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta w taki sposób, by nie powodowała ona uczuleń i podrażnień skóry.

     

    Efekty mikrodermabrazji

    • Podczas mikrodermabrazji ze skóry usuwane są resztki potu i łoju wydzielanych przez gruczoły skórne, zrogowaciałe komórki naskórka, kurz, brud, mikroorganizmy, a także resztki makijażu – dzięki czemu skóra staje się dobrze oczyszczona, gładka i właściwie przygotowana na inne zabiegi pielęgnacyjne.
    • Mikrodermabrazja pobudza procesy regeneracyjne w skórze i zastępuje stare oraz uszkodzone tkanki, nowymi i zdrowymi. Po wykonaniu zabiegu skóra jest miękka, elastyczna i wyraźnie odmłodzona – poprawia się jej koloryt, a powierzchnia naskórka staje się gładka i równa.
    • Zabieg pozwala zwiększyć elastyczność i napięcie skóry, a przy tym spłycić powierzchowne zmarszczki.
    • Mikrodermabrazja poprawia nie tylko strukturę i kolor skóry, ale też widocznie ją regeneruje i nawilża.
    • Kilka zabiegów pozwala na dobre pozbyć się mało estetycznych blizn i przebarwień.
    • Więcej informacji na temat zabiegu mikrodermabrazji znajdziesz na stronie:

      http://www.klinikiziemlewski.pl/kosmetologia-estetyczna/12-kosmetologia-estetyczna/75-mikrodermabrazja

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ

Wiosenny detoks – hit czy mit?

Wiosną wielu pacjentów szuka porady dietetycznej, często pytając o detoks. – To rzeczywiście popularny temat o tej porze roku –…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza…
CZYTAJ