Jak nieoperacyjnie zmienić swój nos?



Jak nieoperacyjnie zmienić swój nos?

Z garbem, za szeroki, zbyt płaski, słowem – do poprawki. Jeśli myślisz o zmianie kształtu nosa, ale boisz się zabiegów chirurgicznych, jest na to rada. Gdy problem tkwi w estetyce i nie niesie za sobą poważnych komplikacji zdrowotnych, inwazyjną operację można łatwo zastąpić zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej.

Kwas hialuronowy, ze względu na swoje właściwości, często stosowany jest do estetycznej korekcji nosa. W porównaniu z zabiegiem chirurgicznym wstrzyknięcie kwasu jest nieinwazyjne oraz nie wyklucza pacjenta z codziennych czynności. Co więcej efekt zabiegu nie jest stały, utrzymuje się przez kilkanaście miesięcy. Jeśli zatem stwierdzimy, że z nowym nosem nie jest nam do twarzy, po prostu zrezygnujemy z przeprowadzania kolejnych zmian.

W czym pomoże nam kwas?

HA, czyli kwas hialuronowy ma szereg zastosowań. W przypadku nosa pozwala wymodelować jego grzbiet oraz skrzydła, zniwelować występujące ubytki oraz odchylenie od symetrii, a nawet zrównać mały garb oraz podnieść czubek. Często wystarczy 1 ml, aby zmiana była zauważalna. Potwierdza to dr Monika Jachna-Grzesiak z kliniki Dr Grzesiak w Warszawie.

– Dobierając dawkę preparatu, zawsze należy wziąć pod uwagę indywidualne wskazania. Zaczynamy od dawki najmniejszej, z reguły jest to 1 ml, i dopiero jeśli zachodzi taka potrzeba, zwiększamy dawkę do 2 lub 3 ml. Kluczem do sukcesu jest jednak otrzymanie optymalnego efektu przy jak najmniejszej ilości preparatu – wyjaśnia dr Monika Jachna-Grzesiak, chirurg plastyczny. Zgrabny, symetryczny nos, w przeciwieństwie do nosów dużych i przekrzywionych, wpisuje się w kanon piękna. Jeśli jednak nie możemy pochwalić się atrakcyjnym nosem, z pomocą kwasu bez szwanku pozbędziemy się większości kompleksów.




Jak przebiega zabieg?

– Kwas hialuronowy wstrzykuje się w wąskich tunelach, zazwyczaj w podstawę nosa, czyli słupek – jego centralną część oraz u podstawy skrzydeł – wyjaśnia dr Monika Jachna-Grzesiak z kliniki Dr Grzesiak w Warszawie. – Preparat użyty do korekcji powinien odznaczać się dużą plastycznością. Stosuję do tego celu Teosyal Deep Lines z oferty szwajcarskiego producenta Teoxane, który świetnie sprawdza się w przypadkach gdy trzeba coś w danym miejscu dodać, zwiększyć objętość – dodaje ekspert. Zabieg trwa zazwyczaj około 15 – 20 minut. Po jego zakończeniu na skórze mogą wystąpić opuchnięcia, które znikają po kilku dniach. Efekt utrzymuje się około 9 – 12 miesięcy.

Do kogo na taki zabieg?

Jak przy każdym zabiegu, w którym na szali stawiamy swój wygląd, tak i w przypadku korekty nosa ważny jest wybór odpowiedniego specjalisty. Ten zabieg powinien przeprowadzić lekarz, najlepiej chirurg, który poza wiedzą o właściwościach poszczególnych preparatów, będzie wiedział również, jak przebiegają naczynia krwionośne, jak zbudowany jest nos i znał rozmieszczenie poszczególnych chrząstek. Tylko wówczas będziemy mieć pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony rzetelnie, bez ryzyka przykrych powikłań i uszkodzenia naczyń.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ